Apart

Discount

Grand Ocean Chronograph Automatic

01113 357N NIN

Zegarek męski


Stara cena: 14 330 zł

Nowa cena: 10 031 zł

Pytaj o produkt w salonach Apart

Grand Ocean Chronograph Automatic

01113 357N NIN

Zegarek męski

Kolekcja: Grand Ocean


Mechanizm: automatyczny

Kaliber: Edox 011/based on Valjoux 7750

Rezerwa chodu: 46 h

Kamienie łożyskujące: 25

Funkcje dodatkowe: chronograf, datownik, sekundnik

Rodzaj koperty: stal

Wymiary koperty: 45 mm

Rodzaj szkła: szafirowe antyrefleksyjne

Pasek/bransoleta: pasek kauczukowy

Zapięcie: motylkowe

Wodoszczelność: 100 m

Zapytaj o produkt

Proszę wypełnić wymagane pola.
Dziękujemy za zapytanie.

Grand Ocean


Z okazji 125 urodzin Edox pragnie przypomnieć o swoich dokonaniach w dziedzinie tworzenia zegarków sportowych przeznaczonych dla entuzjastów sportów wodnych. Jubileuszowa kolekcja czasomierzy mechanicznych Edox Grand Ocean nawiązuje do tematyki morskiej. Nowe zegarki zwracają uwagę sportową sylwetką i silnym, męskim charakterem. Marynistyczny styl czasomierzy podkreślono przez zastosowanie sferycznego szkła szafirowego odpornego na zarysowania, a zastosowanie najwyższej klasy mechanizmów automatycznych gwarantuje precyzję w każdych warunkach. Dbałość o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół przejawia się także w precyzji wykonania dekla. W modelu Grand Ocean Sea Dubai nad kołem balansu umieszczono okienko przypominające bulaj jachtu, przez które można podziwiać pracę mechanizmu.

Grand Ocean


Grand OceanGrand OceanGrand Ocean Chronograph Automatic Special Edition

Edox


Wizjonerskie podejście do biznesu cechuje tylko nieliczne firmy. To właśnie pozwala im osiągnąć mocną pozycję i przetrwać wiele lat na rynku. Edox starał się od początku być o krok przed innymi i dzięki śmiałym decyzjom dziś jest oficjalnym chronometrażystą wyścigów łodzi motorowych Class 1 World Powerboat i rajdu Dakar.

Bez zegarka w kieszeni

Wszystko zaczęło się w szwajcarskim miasteczku Biel-Bienne, gdzie w 1884 roku Christian Rüefli-Flury postanowił założyć własny zakład zegarmistrzowski. Choć sam pochodził z Grenchen, biznes wolał uruchomić w miejscowości o znakomitych tradycjach w wytwarzaniu czasomierzy. Od razu zyskał rozgłos jako mistrz wykończeń. Nie miał sobie równych w gustownym dopracowywaniu detali. Rüefli, oprócz talentu zegarmistrzowskiego, miał także żyłkę do marketingu. Szybko stwierdził, że fabryka z dużym potencjałem rozwoju musi mieć chwytliwą, międzynarodową nazwę. Zarejestrował więc logo „Edox”, co z greckiego oznacza „odmierzanie czasu”. W 1900 roku wybrał też klepsydrę na znak graficzny swojej firmy. Okazało się to świetnym posunięciem, ponieważ wkrótce potem firma zaczęła budować sprzedaż na całym świecie.
Po śmierci założyciela w 1921 roku, fabrykę przejął biznesmen Robert Kaufmann-Hug. Również on wybiegał myślami daleko w przyszłość i zdawał sobie sprawę, że zegarki kieszonkowe będą musiały zostać wyparte przez naręczne modele, czego inne manufaktury nie brały pod uwagę. Edox był więc pierwszą firmą na świecie, która produkowała wyłącznie czasomierze na nadgarstek. Kiedy po II wojnie światowej zapotrzebowanie na nie wyraźnie wzrosło, firma była już przygotowana na znacznie większy popyt. Wysoki poziom produkcji i dobrze rozlokowane inwestycje pozwoliły firmie w 1955 roku przenieść się do nowocześnie wyposażonej fabryki, która zatrudniała 500 zegarmistrzów. Dzięki temu Edox miał potencjał na opracowanie nowoczesnych rozwiązań, takich jak czasomierze o dużym stopniu wodoodporności.
W 1961 roku stworzono zegarek Delfin, do dziś uważany za jedno z największych osiągnięć Edoxa. W modelu zastosowano nowy rodzaj podwójnie uszczelnionej koronki do nakręcania zegarka. Przed zanurzeniem w wodzie nie było już konieczne zakręcanie tego pokrętła, by do środka nie dostała się woda. Dodatkowym wzmocnieniem konstrukcji był podwójny dekiel z tyłu zegarka. To opatentowane rozwiązanie gwarantowało doskonałe zabezpieczenie mechanizmu przed wodą.
Dwa lata później światowy rozgłos zdobył Hydrosub – zegarek z koronką z pierścieniem zaciskowym i uszczelką pochłaniającą wstrząsy. Rozwiązanie to zagwarantowało wodoszczelność mechanizmu do głębokości 500 m. Do dziś model ten kojarzony jest z nowatorstwem technologicznym.
Delfin i Hydrosub stały się ulubionymi czasomierzami miłośników wszelkich sportów wodnych. Edox oferował im z czasem coraz więcej ciekawych modeli, dlatego pasjonaci jezior, mórz i oceanów pozostają wierni marce już od przeszło 50 lat.

Mierzyć czas najlepszym

W 1965 roku stery w firmie przejął Victor Flury-Liechti, siostrzeniec poprzedniego właściciela. Zainwestował on własne środki w rozwój zawodowy inżynierów i zegarmistrzów z fabryki. Ta decyzja szybko popłaciła. Zaledwie rok później Edox został wybrany do oficjalnego odmierzania czasu podczas słynnego hiszpańskiego wyścigu kolarskiego Vuelta. Zaufanie do marki rosło coraz bardziej i precyzyjne pomiary czasu zlecano jej także na innych imprezach sportowych. Od 2006 roku Edox mierzy wyniki podczas wyścigów łodzi motorowych Class-1, które rozcinają fale z prędkością 270 km/h. Początkowo firma nawiązała współ-pracę z załogą łodzi Spirit of Norway, która co roku zdobywa prestiżowe tytuły w wyścigach. Od 2007 roku Edox jest partnerem mistrzostw Class-1 World Powerboat i jedyną firmą, która oficjalnie odmierza czas podczas wyścigów. Class-1 to prawdziwa Formuła 1 oceanów, gdyż zwycięstwo od porażki dzieli tu różnica zaledwie kilku sekund. Wyścigi te oglądane są przez 200 tysięcy widzów na brzegu i miliony przed telewizorami. Edox zdaje sobie sprawę, że to zobowiązuje do zachowania pełnej precyzji. Mierzenie czasu przy zawrotnym tempie, silnych wstrząsach i dużych falach wymagało od marki Edox stworzenia nowego, niezawodnego systemu pomiaru, opartego na technologii satelitarnej GPS.
Edox swoje doświadczenie w pomiarach wykorzystuje również na innych polach ekstremalnej sportowej rywalizacji. W latach 2010-2012 Edox obsługiwał pomiar czasu rajdów samochodowych FIA WRC. Obecnie Edox jest także oficjalnym chronometrażystą Extreme Sailing Series, a także legendarnego rajdu Dakar.

Szczytowe osiągnięcia

Historia marki pełna jest wyjątkowo jasnych punktów, gdy świat wstrzymywał oddech na widok nowego zegarmistrzowskiego dzieła. W roku 1969 roku na rynek trafił model Bluebird, na równi piękny, jak i niezniszczalny. Jego elegancka i prosta forma stwarza pozory delikatności, ale model ten ma kopertę i szkło całkowicie odporne na zarysowania oraz wyposażony jest w system absorbujący siłę uderzeń. Po tak udanym dokonaniu firma nie spoczęła na laurach. Zaledwie rok później stworzyła czasomierz Geoscope, który jako pierwszy na świecie pokazywał równocześnie godzinę we wszystkich 24 strefach czasowych. Zaskakujące było nie tylko to ciekawe rozwiązanie, ale także sam wygląd zegarka. Na jego tarczy przedstawiono widok naszego globu z perspektywy Bieguna Południowego, a wskazówki umieszczono dokładnie na osi ziemskiej. Dzięki temu poruszają się one tak, jak Ziemia. Model Geoscope jest dziś pilnie poszukiwanym egzemplarzem kolekcjonerskim.
Kolejne wielkie osiągnięcie firmy nadeszło w roku 1998. Wtedy też powstał najcieńszy na świecie zegarek z datownikiem. Grubość jego mechanizmu wyniosła jedynie 1,4 mm. Rok później wokół pojedynczego modelu wyrosła cała kolekcja Les Bémonts Ultra Slim. Rok 2014 to 130-lecie marki Edox, która od zarania swojego istnienia sięga po najnowsze technologie i tradycyjne zegarmistrzowskie tajniki, by oferować ręcznie składane, szwajcarskie czasomierze.

 

Edox


Grand OceanChronoffshore-1Chronoffshore-1Les Vauberts Chronograph RetrogradeLes VaubertsChronoffshore-1Chronograph Big DateChronoffshore Big DateWRC Classic ChronographDelfin The OriginalDelfin The OriginalDelfinDelfinDelfin The OriginalDelfin The OriginalDelfin The OriginalLa PassionLa PassionLa PassionChronoffshore-1Chronoffshore 1Chronoffshore 1Chronoffshore-1ChronorallyChronorallyChronorallyChronorallyChronorallyChronorallyChronorallyCHRONODAKAR 2015 Limited EditionDakar 2016 LimitedChronorallyChronorallyChronorally 1ChronorallyChronorallyChronorallyLes VaubertsLes VaubertsLes VaubertsLes VaubertsLES BEMONTSLES BEMONTSLes BemontsLes BemontsLes BemontsGrand OceanLes VaubertsLes VaubertsChronorallyChronorallyGrand Ocean Chronograph Automatic Special EditionHydro SubHydro SubHydro SubHydro SubHydro SubLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes BemontsLa PassionLa PassionLa PassionLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes Bemonts Big DateLes Bemonts Big DateLes Bemonts Big DateLes VaubertsLes VaubertsLes BemontsLes BemontsLes BemontsChronoffshore-1Chronoffshore-1Hydro-Sub Automatic Limited EditionLes VaubertsWRC Classic AutomaticLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes VaubertsLes VaubertsLes VaubertsWRC Classic Automatic Open HeartLes Vauberts Open Heart AutomaticLes Vauberts Open Heart AutomaticLes Vauberts Open Heart AutomaticLes Vauberts Open Heart AutomaticLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes BemontsLes BemontsLa PassionLes VaubertsLes VaubertsLes VaubertsChronoffshore-1 GMT WorldtimerChronoffshore-1 GMT WorldtimerLes Bemonts Limited Edition