BREITLING NAVITIMER 8 B01 CHRONOGRAPH 43

AB01171A1G1P1
32 920 24 690

Dostawa GRATIS   |   Wysyłka w 10 dni

100 dni na DARMOWY ZWROT

Zegarek męski

Marka: Breitling

Kolekcja: Navitimer


Chronometr: Tak

Mechanizm: Automatyczny

Kaliber: Breitling 01

Rezerwa chodu: 70 h

Kamienie łożyskujące: 47

Cechy: zegarek szwajcarski, chronograf, datownik, wskazówkowy, mały sekundnik, sekundnik

Rodzaj koperty: Stal

Wymiary koperty: 43 mm

Szkło: Szafirowe antyrefleksyjne

Pasek/bransoleta: Pasek skórzany

Zapięcie: Zwykłe

Wodoszczelność: 100 m

Gwarancja producenta: 5 lat


Wybierz miasto lub salon

(wymagane, min. 20 znaków)

Navitimer 8 B01 Chronograph 43 ściśle nawiązuje do lotniczego DNA, zachowując subtelne detale legendarnej kolekcji Navitimer. Limitowana edycja zegarka Breitling przyjmuje elegancki wygląd oferując najwyższą precyzję pracy. Wykonana ze stali koperta o średnicy 43 mm wyposażona została w ząbkowany, obrotowy bezel z numeracją, umożliwiający kontrolowanie czasu drugiej strefy. W zegarku pilota nie mogło zabraknąć także mechanizmu chronografu, do którego obsługi służą przyciski stopera typu „pump-pusher”. Kontrastujące na srebrnej tarczy czarne liczniki oraz duże indeksy zapewniają doskonałą czytelność.

Za dokładność pomiaru odpowiada manufakturowy mechanizm B01, którego obserwację umożliwia transparentny szafirowy dekiel. Automatyczny werk gwarantuje zdumiewającą 70-godzinną rezerwę chodu, oferując przy tym funkcjonowanie datownika umieszczonego w prawej dolnej części tarczy. Luksusowy zegarek Navitimer 8 dostępny jest na brązowym pasku ze skóry krokodyla dodającemu zegarkowi podniosłego charakteru. Zegarek Breitling cechuje wodoszczelność do 100 m, która pozwala na swobodne użytkowanie zegarka bez obawy o jego zalanie, nawet podczas nurkowania.

Gdy w roku 1952 świat po raz pierwszy ujrzał zegarek Navitimer nikt nie spodziewał się, że ten przeznaczony dla profesjonalistów przyrząd odniesie międzynarodowy sukces, stając się jednym z najchętniej wybieranych przez klientów marki Breitling modelem. Na długo przed tym, zanim Navitimer zyskał popularność i zagościł na nadgarstkach miłośników prestiżowych zegarków, służył on bowiem pilotom za wielofunkcyjne urządzenie, znacznie ułatwiające nawigację samolotu, określanie czasu czy dokonywanie obliczeń. Pierwotne zastosowanie zegarka po dziś dzień wyraża nazwa Navitimer, która powstała z połączenia angielskich słów „navigation” oraz „timer”. Choć zastosowanie, a co za tym idzie, wygląd zegarka Breitling uległy charakterystycznym dla współczesnych modeli zmianom, kolekcja ta nieustannie kryje w sobie pierwiastek awiacji zachwycając swoją historią oraz licznymi intercepcjami kolejnych koneserów luksusowych czasomierzy.

O marce

Breitling, wysoko ceniony producent zegarków technicznych, odegrał niegdyś znaczącą rolę w opracowaniu naręcznego chronografu. Firma do dziś jest niekwestionowanym liderem i uznanym specjalistą w udoskonalaniu tej popularnej zegarkowej komplikacji. Léon Breitling, otwierając w 1884 roku swoją pierwszą pracownię w Jurze Szwajcarskiej, postanowił poświęcić się wąskiej i bardzo wymagającej dziedzinie, tj. konstruowaniu chronografów i precyzyjnych przyrządów pomiarowych dla przemysłu, do celów naukowych i chronometrażu sportowego. Dzięki produktom wyróżniającym się najwyższą jakością i ciągłemu poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań, marka idealnie wpisała się w potrzeby, jakie pojawiły się wraz z rozkwitem zainteresowania sportem i motoryzacją.