Cartier

ZAŁOŻONA W 1847 ROKU W PARYŻU FIRMA CARTIER NALEŻY DO NAJWYŻEJ CENIONYCH I SZANOWANYCH MAISONS BRANŻY DÓBR LUKSUSOWYCH NA ŚWIECIE. ZEGARKI SĄ SZCZEGÓLNĄ CHLUBĄ CARTIER – TO AUTENTYCZNE SZWAJCARSKIE CZASOMIERZE NAJWYŻSZEJ KLASY. CARTIER W ZEGARMISTRZOSTWIE OSIĄGNĄŁ SWĄ POZYCJĘ PIONIERSKIM PODEJŚCIEM. PRZY PRODUKCJI SWYCH CZASOMIERZY FIRMA PREZENTUJE PRAWDZIWY KUNSZT, A DO KAŻDEGO Z JEJ ETAPÓW PRZYKŁADA BEZKOMPROMISOWĄ STARANNOŚĆ.

JUBILERSKI RODOWÓD

Zegarek Cartier

Od samego początku, przez dziesięciolecia, Cartier konsekwentnie budował swą reputację mistrza wyrafinowanego jubilerstwa. Początkowo jako warsztat jubilerski, a potem duża firma, potrafił sprostać wymagającym gustom oraz kaprysom arystokracji. W ten spoosób narodziła się renoma, a wręcz legenda. Cartier bywał oficjalnym dostawcą biżuterii na liczne dwory, nie tylko europejskie.

Zegarek Cartier

Cartier do dziś cieszy się statusem niedoścignionego jubilera, projektanta, wzorca savoir-faire. Jest to całkiem zasłużone, wszak firma ma na swoim koncie wiele pionierskich rozwiązań, w których wzornicza doskonałość łączy się z prawdziwym artystycznym wyrafinowaniem. Cartier jednak chciał czegoś więcej: przełożenia swego doświadczenia i kunsztu na Haute Horlogerie. Wreszcie pojawiła się ku temu okazja.

SANTOS-DUMONT

Albert Santos-Dumont

Założyciel firmy, Louis-François Cartier, przyjaźnił się z brazylijskim lotnikiem, Albertem Santosem-Dumontem. Lotnik ów uznał sprawdzanie godziny podczas lotu na zegarku kieszonkowym za dalekie od wygodnego, co stało się dla Cartiera impulsem do zaproponowania lepszego rozwiązania. Prace prowadził z nikim innym jak Edmondem Jaegerem wielką figurą zegarmistrzowskiego świata. Powstał model Santos, do dziś prawdziwa ikona. Na przestrzeni lat Santos był sukcesywnie udoskonalany, w roku 1978 doczekał się wersji automatycznej pod nazwą Sport. Pojawiały się kolejne wariacje, jak np. szkieletowa konstrukcja czy nowoczesne materiały. Powstały także wersje dla kobiet – nieco subtelniejsze, jak również – nie mogło tego zabraknąć – z diamentami.

ROK 1914 PRZYNOSI KOLEJNY WIELKI ZEGAREK. CARTIER, JAK NA MARKĘ, KTÓRA WYROSŁA NA DOSKONAŁYM JUBILERSTWIE, PRZYSTAŁO, STWORZYŁ WZÓR IMITUJĄCY SIERŚĆ PANTERY, PRZY UŻYCIU ZMYŚLNEGO UŁOŻENIA DIAMENTÓW I ONYKSÓW.

Cartier dla kobiet
Cartier Panthere

Został on premierowo wykorzystany w damskim zegarku-bransolecie zaprojektowanym przez Jeanne Toussaint. Czasomierz robił piorunujące wrażenie, był zjawiskowy, bardzo kobiecy, z okrągłą kopertą i szlachetnymi wskazówkami „pomme” podkreślonymi kręgami. Obecnie kolekcja Panthère należy do najbardziej popularnych w portfolio Cartier, również za sprawą wykorzystania w najnowszych modelach bardzo precyzyjnych mechanizmów kwarcowych.

TANK

Cartier Tank

Tank, czyli jeden z najsłynniejszych zegarków świata. Model ten, zaprezentowany po raz pierwszy w roku 1917, jest ucieleśnieniem wyrafinowanej, szlachetnej prostoty i praktyczności. Inspiracją przy jego projektowaniu był podobno rysunek przekroju francuskiego czołgu Renault FT lub brytyjskiego Mark IV – źródła nie są zgodne. Nie ma jednak sporu co do wyrażonego stylistyką zegarka geniuszu projektanta. Prostokątna tarcza, rzymskie indeksy, niebieski szafir wieńczący koronkę. Nic jednak nie jest tak dobre, że nie mogłby być lepsze, tak więc Tank, podobnie jak pozostałe wzory Cartier, był rozwijany i udoskonalany. Łącznie powstało ponad 250 jego iteracji, również damskich, a każda kolejna cieszy się niesłabnącym entuzjazmem klienteli.