CARTIER PANTHERE DE CARTIER

W3PN0006
48 840

Dostawa GRATIS   |   Wysyłka w 14 dni

100 dni na DARMOWY ZWROT

Zegarek damski

Kolekcja: Panthere de Cartier


Mechanizm: Kwarcowy

Funkcje: wskazówkowy

Rodzaj koperty: Stal, 18K różowe złoto

Wymiary koperty: 22 x 30 mm

Inkrustacja kamieniami: tak

Szkło: Szafirowe

Pasek/bransoleta: Bransoleta stalowa, 18K różowe złoto

Zapięcie: Motylkowe

Wodoszczelność: 30 m

Gwarancja producenta: 2 lata


Jubilerski rodowód

Od samego początku, przez dziesięciolecia, Cartier konsekwentnie budował swa reputację mistrza wyrafinowanego jubilerstwa. Początkowo jako warsztat jubilerski, a potem duża firma, potrafił sprostać wymagającym gustom oraz kaprysom arystokracji. W ten sposób narodziła się renoma, a wręcz legenda. Cartier bywał oficjalnym dostawcą biżuterii na liczne dwory, nie tylko europejskie. Cartier do dziś cieszy się statusem niedoścignionego jubilera, projektanta, wzorca savoir-faire. Jest to całkiem zasłużone, wszak firma ma na swoim koncie wiele pionierskich rozwiązań, w których wzornicza doskonałość łączy się z prawdziwym artystycznym wyrafinowaniem. Cartier jednak chciał czegoś więcej: przełożenia swego doświadczenia i kunsztu na Haute Horlogerie. Wreszcie pojawiła się ku temu okazja.

Santos-Dumont

Założyciel firmy, Louis-François Cartier, przyjaźnił się z brazylijskim lotnikiem, Albertem Santosem-Dumontem. Lotnik ów uznał sprawdzanie godziny podczas lotu na zegarku kieszonkowym za dalekie od wygodnego, co stało się dla Cartiera impulsem do zaproponowania lepszego rozwiązania. Prace prowadził z nikim innym jak Edmondem Jaegerem wielką figurą zegarmistrzowskiego świata. Powstał model Santos, do dziś prawdziwa ikona. Na przestrzeni lat Santos był sukcesywnie udoskonalany, w roku 1978 doczekał się wersji automatycznej pod nazwa Sport. Pojawiały się kolejne wariacje, jak np. szkieletowa konstrukcja czy nowoczesne materiały. Powstały także wersje dla kobiet – nieco subtelniejsze, jak również – nie mogło tego zabraknąć – z diamentami.

Panthère

Rok 1914 przynosi kolejny wielki zegarek. Cartier, jak na markę, która wyrosła na doskonałym jubilerstwie, przystało, stworzył wzór imitujący sierść pantery, przy użyciu zmyślnego ułożenia diamentów i onyksów. Został on premierowo wykorzystany w damskim zegarku - bransolecie zaprojektowanym przez Jeanne Toussaint. Czasomierz robił piorunujące wrażenie, był zjawiskowy, bardzo kobiecy, z okrągłą kopertą i szlachetnymi wskazówkami „pomme” podkreślonymi kręgami. Obecnie kolekcja Panthère należy do najbardziej popularnych w portfolio Cartier, również za sprawa wykorzystania w najnowszych modelach bardzo precyzyjnych mechanizmów kwarcowych.

Tank

Tank, czyli jeden z najsłynniejszych zegarków świata. Model ten, zaprezentowany po raz pierwszy w roku 1917, jest ucieleśnieniem wyrafinowanej, szlachetnej prostoty i praktyczności. Inspiracją przy jego projektowaniu był podobno rysunek przekroju francuskiego czołgu Renault FT lub brytyjskiego Mark IV – źródła nie są zgodne. Nie ma jednak sporu co do wyrażonego stylistyką zegarka geniuszu projektanta. Prostokątna tarcza, rzymskie indeksy, niebieski szafir wieńczący koronkę. Nic jednak nie jest tak dobre, że nie mógłby być lepsze, tak więc Tank, podobnie jak pozostałe wzory Cartier, był rozwijany i udoskonalany. Łącznie powstało ponad 250 jego iteracji, również damskich, a każda kolejna cieszy się niesłabnącym entuzjazmem klienteli.

(wymagane, min. 20 znaków)