CARTIER SANTOS DE CARTIER

W2SA0007
Cena od: 38 720
lub zamów telefonicznie
61 89 27 278 (wewn. 6)

Zegarek męski

Marka: Cartier

Kolekcja: Santos de Cartier


Mechanizm: Automatyczny

Kaliber: 1847 MC

Funkcje: wskazówkowy, sekundnik

Rodzaj koperty: Stal, 18K żółte złoto

Wymiary koperty: 33,5 x 42 mm

Szkło: Szafirowe

Pasek/bransoleta: Bransoleta stalowa, 18K żółte złoto

Zapięcie: Motylkowe

Wodoszczelność: 100 m

Gwarancja producenta: 2 lata


Zegarek dostępny w komplecie z dodatkowym paskiem skórzanym.

(wymagane, min. 20 znaków)

Wykonany w bi-kolorze z połączenia stali oraz 18K żółtego złota model Santos de Cartier zachowuje swój kultowy wygląd i zaskakuje licznymi innowacjami. Zastosowany system QuickSwitch umożliwia szybką wymianę paska na bransoletę, dołączoną do kompletu. Natomiast dzięki funkcji SmartLink można z łatwością dostosować długość bransolety do nadgarstka bez potrzeby użycia specjalistycznych narzędzi. Udoskonalona koperta zegarka została uszczuplona zapewniając komfort użytkowania oraz elegancki wygląd. Klasyczna srebrna, opalizująca tarcza z rzymskimi indeksami oraz delikatnymi, niebieskimi wskazówkami gwarantuje doskonałą czytelność. Za precyzyjny pomiar czasu w modelu Santos odpowiedzialny jest automatyczny kaliber 1847 MC.

W roku 1904, bliski przyjaciel Louisa Cartiera oraz słynny brazylijski pionier awiacji, Alberto Santos Dumont zwrócił się do niego z prośbą o stworzenie zegarka umożliwiającego kontrolowanie czasu podczas niebezpiecznych manewrów powietrznych. Tym sposobem, wkrótce powstał uznawany za pierwszy zegarek naręczny, Cartier Santos de Cartier. Zaokrąglone kontury tarczy, płynnie wyprowadzone profilowane uszy i wyeksponowane śruby to elementy, które sprawiły, że model ten zyskał status ikony i doczekał się licznych interpretacji, zyskując rzeszę miłośników na całym świecie.

O marce

Założona w 1847 roku w Paryżu, firma Cartier należy do najwyżej cenionych i szanowanych Maisons branży dóbr luksusowych na świecie. Zegarki są szczególną chlubą Cartier – to autentyczne, szwajcarskie czasomierze najwyższej klasy. Cartier w zegarmistrzostwie osiągnął swą pozycję pionierskim podejściem. Firma prędko dostrzegła potencjał w zegarkach naręcznych, specjalny model otrzymał sam Alberto Santos-Dumont. Santos to po dziś dzień ikona designu spod znaku Cartier, a także przykład doskonałej harmonii formy i funkcjonalności. Kolejnym słynnym modelem Cartier jest Tank. Przy produkcji swych czasomierzy firma prezentuje prawdziwy kunszt, a do każdego z jej etapów przykłada bezkompromisową staranność.