CARTIER SANTOS-DUMONT

W2SA0011
Cena od: 23 760
lub zamów telefonicznie
61 89 55 555

Zegarek męski

Marka: Cartier

Kolekcja: Santos de Cartier


Mechanizm: Kwarcowy

Cechy: zegarek szwajcarski, wskazówkowy

Rodzaj koperty: Stal, 18K różowe złoto

Wymiary koperty: 43,5 x 31,4 mm

Szkło: Szafirowe

Pasek/bransoleta: Pasek skórzany

Zapięcie: Zwykłe

Wodoszczelność: 30 m

Gwarancja producenta: 2 lata


Wybierz miasto lub salon

(wymagane, min. 20 znaków)

Srebrny kolor stalowej koperty zegarka przełamuje wykonany z 18K różowego złota bezel, przymocowany w klasyczny dla kolekcji Santos sposób, poprzez wykorzystanie ośmiu śrubek. Względnie duże rozmiary koperty wynoszące 43,5 x 31,4 mm nie powodują na nadgarstku wrażenia zegarka zbyt wielkiego, a to za sprawą smukłego, skórzanego paska oraz długich, łagodnych uszu. Niezwykle cienka koperta modelu Cartier Santos o grubości 7,3 mm chroni kwarcowy mechanizm gwarantujący nieprzerwaną pracę przez około 6 lat. Srebrna, satynowana szlifem słonecznym tarcza, została zachowana w minimalistycznym stylu, ograniczając się do rzymskich indeksów oraz podziałki minutowej, tradycyjnie na planie kwadratu. Dodatkowy detal w postaci koronki z kaboszonem dodaje zegarkowi unikalności i bezprecedensowej elegancji.

W roku 1904, bliski przyjaciel Louisa Cartiera oraz słynny brazylijski pionier awiacji, Alberto Santos Dumont zwrócił się do niego z prośbą o stworzenie zegarka umożliwiającego kontrolowanie czasu podczas niebezpiecznych manewrów powietrznych. Tym sposobem, wkrótce powstał uznawany za pierwszy zegarek naręczny, Cartier Santos de Cartier. Zaokrąglone kontury tarczy, płynnie wyprowadzone profilowane uszy i wyeksponowane śruby to elementy, które sprawiły, że model ten zyskał status ikony i doczekał się licznych interpretacji, zyskując rzeszę miłośników na całym świecie.

O marce

Założona w 1847 roku w Paryżu, firma Cartier należy do najwyżej cenionych i szanowanych Maisons branży dóbr luksusowych na świecie. Zegarki są szczególną chlubą Cartier – to autentyczne, szwajcarskie czasomierze najwyższej klasy. Cartier w zegarmistrzostwie osiągnął swą pozycję pionierskim podejściem. Firma prędko dostrzegła potencjał w zegarkach naręcznych, specjalny model otrzymał sam Alberto Santos-Dumont. Santos to po dziś dzień ikona designu spod znaku Cartier, a także przykład doskonałej harmonii formy i funkcjonalności. Kolejnym słynnym modelem Cartier jest Tank. Przy produkcji swych czasomierzy firma prezentuje prawdziwy kunszt, a do każdego z jej etapów przykłada bezkompromisową staranność.