CARTIER TANK SOLO

W5200026
34 760

lub zamów telefonicznie
61 89 55 555

Dostawa GRATIS   |   Wysyłka w 14 dni

100 dni na DARMOWY ZWROT

Zegarek męski

Marka: Cartier

Kolekcja: Tank


Mechanizm: Automatyczny

Cechy: zegarek szwajcarski, datownik, wskazówkowy, sekundnik

Rodzaj koperty: 18K różowe złoto

Wymiary koperty: 30 x 40,85 mm

Szkło: Szafirowe

Pasek/bransoleta: Pasek skórzany

Zapięcie: Zwykłe

Wodoszczelność: 30 m

Gwarancja producenta: 2 lata


(wymagane, min. 20 znaków)

Męski zegarek Tank Solo to synonim elegancji i wyszukanego gustu. Wykonana z 18K różowego złota koperta o wymiarach 30 x 40,85 mm przybiera smukłych kształtów za sprawą zaokrąglonych uszu. Podłużna, srebrna tarcza zapewnia doskonałą czytelność za sprawą dużych indeksów rzymskich, niebieskich wskazówek oraz dyskretnego okienka daty. Będąca atrybutem kolekcji Tank koronka, wysadzana jest syntetycznym spinelem w kształcie kaboszonu, dodającym zegarkowi Cartier wyrafinowania. Luksusowy zegarek szwajcarskiej marki prezentowany jest na eleganckim pasku ze skóry aligatora z unikalną kolistą teksturą. Jego brązowy odcień doskonale komponuje się z zapięciem wykonanym z 18K różowego złota. Tank Solo napędzany jest automatycznym mechanizmem z funkcją datownika. Wodoszczelność zegarka Cartier pozwala nie martwić się o drobne zachlapania.

Tank, czyli jeden z najsłynniejszych zegarków świata. Model ten, zaprezentowany po raz pierwszy w roku 1917, jest ucieleśnieniem wyrafinowanej, szlachetnej prostoty i praktyczności. Inspiracją przyjego projektowaniu był podobno rysunek przekroju francuskiego czołgu Renault FT lub brytyjskiego Mark IV – źródła nie są zgodne. Nie ma jednak sporu co do wyrażonego stylistyką zegarka geniuszu projektanta. Prostokątna tarcza, rzymskie indeksy, niebieski szafir wieńczący koronkę. Nic jednak nie jest tak dobre, że nie mogłby być lepsze, tak więc Tank, podobnie jak pozostałe wzory Cartier, był rozwijany i udoskonalany. Łącznie powstało ponad 250 jego iteracji, również damskich, a każda kolejna cieszy się niesłabnącym entuzjazmem klienteli.

O marce

Założona w 1847 roku w Paryżu, firma Cartier należy do najwyżej cenionych i szanowanych Maisons branży dóbr luksusowych na świecie. Zegarki są szczególną chlubą Cartier – to autentyczne, szwajcarskie czasomierze najwyższej klasy. Cartier w zegarmistrzostwie osiągnął swą pozycję pionierskim podejściem. Firma prędko dostrzegła potencjał w zegarkach naręcznych, specjalny model otrzymał sam Alberto Santos-Dumont. Santos to po dziś dzień ikona designu spod znaku Cartier, a także przykład doskonałej harmonii formy i funkcjonalności. Kolejnym słynnym modelem Cartier jest Tank. Przy produkcji swych czasomierzy firma prezentuje prawdziwy kunszt, a do każdego z jej etapów przykłada bezkompromisową staranność.