CARTIER TANK SOLO

W5200028
Cena od: 17 100

Zegarek męski

Marka: Cartier

Kolekcja: Tank


Mechanizm: Automatyczny

Cechy: zegarek szwajcarski, datownik, wskazówkowy, sekundnik

Rodzaj koperty: Stal

Wymiary koperty: 31 x 40,85 mm

Szkło: Szafirowe

Pasek/bransoleta: Bransoleta stalowa

Zapięcie: Motylkowe

Wodoszczelność: 30 m

Gwarancja producenta: 2 lata


Wybierz miasto lub salon

(wymagane, min. 20 znaków)

Męski zegarek Tank Solo jest wyrazem ponadczasowej elegancji i najwyższej klasy. Wykonana ze stali, podłużna koperta przybiera smukłych kształtów za sprawą zaokrąglonych uszu. Ozdobna koronka wysadzana syntetycznym spinelem w kształcie kaboszonu od ponad 100 lat wyróżnia kolekcję marki Cartier. Srebrna, opalizująca tarcza zapewnia doskonałą czytelność za sprawą dużych indeksów rzymskich, niebieskich wskazówek oraz subtelnego okienka daty. Luksusowy Tank Solo prezentowany jest na stalowej bransolecie wykonanej z satynowano-polerowanych elementów. Zastosowane w niej zapięcie motylkowe gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Szwajcarski zegarek Cartier napędza automatyczny mechanizm dbający o precyzyjne wskazanie czasu. Wodoszczelność modelu Tank Solo pozwala nie martwić się o drobne zachlapania na skutek deszczu czy mycia rąk.

Tank, czyli jeden z najsłynniejszych zegarków świata. Model ten, zaprezentowany po raz pierwszy w roku 1917, jest ucieleśnieniem wyrafinowanej, szlachetnej prostoty i praktyczności. Inspiracją przy jego projektowaniu był podobno rysunek przekroju francuskiego czołgu Renault FT lub brytyjskiego Mark IV – źródła nie są zgodne. Nie ma jednak sporu co do wyrażonego stylistyką zegarka geniuszu projektanta. Prostokątna tarcza, rzymskie indeksy, niebieski szafir wieńczący koronkę. Nic jednak nie jest tak dobre, że nie mogłby być lepsze, tak więc Tank, podobnie jak pozostałe wzory Cartier, był rozwijany i udoskonalany. Łącznie powstało ponad 250 jego iteracji, również damskich, a każda kolejna cieszy się niesłabnącym entuzjazmem klienteli.

O marce

Założona w 1847 roku w Paryżu, firma Cartier należy do najwyżej cenionych i szanowanych Maisons branży dóbr luksusowych na świecie. Zegarki są szczególną chlubą Cartier – to autentyczne, szwajcarskie czasomierze najwyższej klasy. Cartier w zegarmistrzostwie osiągnął swą pozycję pionierskim podejściem. Firma prędko dostrzegła potencjał w zegarkach naręcznych, specjalny model otrzymał sam Alberto Santos-Dumont. Santos to po dziś dzień ikona designu spod znaku Cartier, a także przykład doskonałej harmonii formy i funkcjonalności. Kolejnym słynnym modelem Cartier jest Tank. Przy produkcji swych czasomierzy firma prezentuje prawdziwy kunszt, a do każdego z jej etapów przykłada bezkompromisową staranność.