Hublot

HUBLOT – „AWANGARDA PRZYSZŁOŚCI” – MAWIAJĄ CI, KTÓRZY DOBRZE ZNAJĄ TĘ ABSOLUTNIE UNIKATOWĄ, BY NIE RZEC NIEZWYKŁĄ, ELITARNĄ SZWAJCARSKĄ FIRMĘ ZEGARMISTRZOWSKĄ, GDZIE KAŻDA CHWILA OZNACZA DUŻY KROK NAPRZÓD W KREOWANIU WIZJI PRZYSZŁOŚCI.

MARZENIA

Biurowiec Hublot

Hublot jest spełnieniem marzenia, którego realizację zainicjował i poprowadził Prezes Hublot, Jean-Claude Biver wspólnie z Ricardo Guadalupe, CEO firmy. Te dwie nieprzeciętne osobowości odpowiadają za zawrócenie marki Hublot na drogę oszałamiającego sukcesu, którego wymownymi przykładami są choćby takie modele jak Big Bang, King Power czy Classic Fusion, dzisiaj symbole rewolucyjnych przemian, jakie dokonują się w tradycji.

Art of Fusion

Hublot ma w swoim dorobku wybitne zegarkowe komplikacje, może poszczycić się nie lada odwagą w stosowaniu najnowocześniejszych materiałów konstrukcyjnych oraz partnerską współpracą na najwyższych szczeblach, z FIFA World Cup™ czy Ferrari. Hublot definiuje swoją filozofię jako „Art of Fusion”, postrzega tradycję z perspektywy przyszłości.

MANUFAKTURA

Manufaktura Hublot

Manufaktura Hublot mieści się w niewielkim, lecz bardzo urokliwym miasteczku Nyon, położonym u brzegów Jeziora Genewskiego. Mniej więcej rok po przejęciu marki przez koncern LVMH, światowego lidera branży dóbr luksusowych, tj. w 2009 roku, manufaktura przeniosła całą swoją produkcję w jedno miejsce, do nowo wybudowanego, ultranowoczesnego obiektu. Obecnie wszystkie procesy produkcyjne, jak obróbka skrawaniem, montaż czy składanie najbardziej skomplikowanych funkcji mechanizmów, a także administracja i dział R&D zlokalizowane są w imponującym, 6-kondygnacyjnym budynku o łącznej powierzchni 6000 m2.

Hublot mechanizm

Był to pierwszy, niezwykle ważny krok w kierunku uzyskania przez markę autonomii, zwłaszcza w obszarze kreatywności i innowacyjności proponowanych rozwiązań. Teraz manufaktura może, w dużo bardziej komfortowych warunkach, zdecydowanie skuteczniej wypełniać swoją misję i wciąż „zaskakiwać zegarmistrzowską branżę” niezwykle śmiałymi i intrygującymi pomysłami. Nowe pracownie przeznaczone są głównie do produkcji wybitnych zegarkowych komplikacji i mechanizmu UNICO – chronografu ze zintegrowanym kołem kolumnowym widocznym od strony tarczy. Napęd ten został w całości zaprojektowany, skonstruowany i wyprodukowany przez manufakturę Hublot.

Nowy budynek Hublot

Marka rozwijała swój potencjał tak dynamicznie, że dotychczasowa lokalizacja szybko okazała się niewystarczająca. W roku 2015, zaledwie sześć lat po otwarciu nowej siedziby, firma postawiła kolejny budynek. Ceremonię inauguracyjną uświetnili swoją obecnością ambasadorowie marki – Bar Refaeli, Lapo Elkann i Pelé. Uroczyste otwarcie drugiego zakładu miało dla marki szczególne znaczenie, będąc symbolem ekspansji i sukcesu Hublot. Nowy obiekt ma powierzchnię 8000m2, co łącznie daje imponujące 14 000 m2. W starszym budynku ulokowano biura, a także pracownie montażu napędów i kopert, mocowania wskazówek i bransolet, dział kontroli jakości oraz badań i rozwoju, a także pomieszczenia, w których odbywa się montaż najbardziej złożonych funkcji mechanizmu.

MECHANIZMY I KOMPLIKACJE

KULMINACJĄ KAŻDEGO SAMODZIELNEGO PRODUCENTA ZEGARKÓW JEST WYPOSAŻANIE ICH W AUTORSKIE MECHANIZMY WYKONYWANE W RAMACH WŁASNYCH PRACOWNI.

Mechanizm Hublot

Od samonakręcających się mechanizmów chronografu po imponujące komplikacje i wyjątkowe, nigdy wcześniej nie widziane, koncepcje horologiczne, tradycyjna sztuka zegarmistrzowska została odrodzona w kontekście XXI wieku w obrębie murów manufaktury Hublot. Koronnym przykładem jest unikatowy mechanizm chronografu UNICO.

MATERIAŁY

Zegarek Hublot

Niezależnie od tego, czy chodzi o ulepszanie tradycyjnych stopów metali szlachetnych w celu poprawy ich osiągów i estetyki, czy też o stworzenie zupełnie nowych i przełomowych kompozytów, bogaty świat materiałów znajduje się w samym sercu filozofii „Art of Fusion” firmy Hublot. Od tradycyjnych stopów złota do Magic Gold, od stali nierdzewnej po lekkie i wytrzymałe włókna węglowe, liczba materiałów i możliwych kombinacji w Hublot jest naprawdę nieograniczona.

KOPERTY

Zegarek Hublot

Niepowtarzalna koperta Hublot to dzieło sztuki samo w sobie z oryginalnymi 6 śrubami bezela. Projekt, który ciągle ewoluuje, a jednocześnie wierny jest swojej ponadczasowej i oryginalnej sylwetce. Na przestrzeni lat Hublot wyniósł swój projekt iluminatora inspirowanego bulajem na nowy poziom. Po raz pierwszy zaprezentowano połączenie metali szlachetnych, takich jak złoto z gumą, z konstrukcją wieloskładnikową typu „sandwich” w wielu materiałach i połączeniach. Każdy projekt koperty Hublot nosi jednak te same wyróżniające cechy, przez co nie sposób pomylić zegarka tej marki z żadnym innym.

MANUFAKTURA PROMUJE KONCEPCJĘ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU I PRZYKŁADA DUŻĄ WAGĘ DO OCHRONY I DBAŁOŚCI O ŚRODOWISKO. TO FUNDAMENTALNE WARTOŚCI MARKI.

Zegarek Hublot

Na terenie zakładu rozmieszczone są punkty ładowania samochodów elektrycznych i skuterów oraz panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne, które są źródłem zielonej energii. Umacnia to manufakturę Hublot na pozycji wyprzedzającego czas lidera innowacyjności.