IWC SCHAFFHAUSEN PORTOFINO MIDSIZE AUTOMATIC

IW458105
58 960

Dostawa GRATIS   |   Wysyłka w 10 dni

30 dni na DARMOWY ZWROT

Zegarek damski

Kolekcja: Portofino


Mechanizm: Automatyczny

Kaliber: 35111

Rezerwa chodu: 42 h

Kamienie łożyskujące: 25

Funkcje: wskazówkowy, datownik, sekundnik

Rodzaj koperty: 18K różowe złoto

Wymiary koperty: 37 mm

Inkrustacja kamieniami: tak

Szkło: Szafirowe antyrefleksyjne

Pasek/bransoleta: Pasek skórzany

Zapięcie: Zwykłe

Wodoszczelność: 30 m

Gwarancja producenta: 2 lata


Zachodnie tereny Szwajcarii to wymarzone miejsce na uruchomienie zegarmistrzowskiej manufaktury. Tam bowiem ulokowała się większość najbardziej prestiżowych firm. aż trudno więc uwierzyć, że IWC Schaffhausen na miejsce swej siedziby wybrała północny wschód kraju. Początkowo założyciel marki planował produkcję zegarków na rynek amerykański, gdzie nikt nie zastanawiał się nad dokładną lokalizacją firmy zegarmistrzowskiej w Szwajcarii. Mimo skromnych założeń, marka podbiła cały świat.

Nietypowy początek

W 1868 roku amerykański inżynier i zegarmistrz z Bostonu Florentine Ariosto Jones założył spółkę International Watch Company. Zamierzał produkować mechanizmy i części zegarków na swój ojczysty rynek. Szwajcaria była doskonałym miejscem na prowadzenie takiej działalności. Plan uruchomienia zakładu we francuskojęzycznej części Szwajcarii nie powiódł się, gdyż tamtejsi zegarmistrzowie uznali IWC za konkurenta. Dlatego Jones wybrał na otwarcie manufaktury nieco ospałe i zacofane technologicznie Schaffhausen, które wkrótce miało dzięki niemu zyskać światową sławę. Jones połączył siły z Johannem Heinrichem Moserem, lokalnym zegarmistrzem, a miasteczko błyskawicznie zaczęło nadrabiać technologiczne zaległości. Produkcja ruszyła początkowo w pomieszczeniach małej elektrowni wodnej, należącej do Mosera. Zamówień  przybywało bardzo szybko, więc w 1875 roku otworzyli własną siedzibę. W tym czasie IWC Schaffhausen miał już na swoim koncie pewne rewolucyjne osiągnięcia. Jednym z nich był zegarek kieszonkowy z kalibrem opatentowanym przez austriackiego wynalazcę Pallwebera, wyróżniający się wskazaniem czasu za pomocą cyfr pojawiających się w dwóch okienkach. Mechanizm, noszący do dziś imię swego twórcy, jest obecnie pożądaną ozdobą zegarkowych kolekcji na całym świecie. Na przełomie wieków firma, odpowiadając na potrzeby rynku, przestawiła się na produkcję zegarków naręcznych. Kiedy lata 30. przyniosły modę na duże czasomierze o wysokiej precyzji chodu, IWC skorzystała z doświadczenia w budowie mechanizmów kieszonkowych, tworząc legendarną linię Portuguese. Choć nowoczesne technologie są przez IWC wykorzystywane na co dzień, można odnieść wrażenie, że w tej manufakturze czas zatrzymał się w miejscu – i to w najlepszym okresie dla sztuki zegarmistrzowskiej. Do dziś bowiem wszystkie zegarki wykonywane są w całości ręcznie, a od 1885 roku każdy egzemplarz wyprodukowany przez firmę zostaje zapisany w jednej z ogromnych ksiąg kontroli.

Wielcy i sławni w IWC

Wśród osób związanych z firmą IWC Schaffhausen znaleźć można wielkie, ale też zaskakujące nazwiska. Na początku XX wieku w gronie zarządzających manufakturą znajdował się Carl Gustav Jung, najwybitniejszy obok Freuda psycholog i psychiatra. Jednym z jej projektantów był z kolei Ferdinand A. Porsche, twórca sławnego samochodu Porsche 911.

Pionier

W latach 50. XX wieku manufaktura znacząco wyprzedzała pod względem technologicznym konkurencję, o czym świadczy fakt opatentowania słynnego systemuautomatycznego naciągu dwukierunkowego Pellaton. Na koncie IWC znajduje się wiele ponadczasowych zegarkowych kreacji. Jedną z nich jest legendarny chronograf Da Vinci, wyposażony w wieczny kalendarz i wskazanie faz Księżyca. Kolejnym technologicznym majstersztykiem IWC jest zegarek Ingenieur, odporny na działanie pól magnetycznych.

(wymagane, min. 20 znaków)