JAEGER-LECOULTRE MASTER COMPRESSOR CHRONOGRAPH CERAMIC

205C571
Cena od: 61 790
Pytaj o produkt w salonach Apart

Zegarek męski

Kolekcja: Master Compressor


Mechanizm: Automatyczny

Kaliber: J-LC 757

Rezerwa chodu: 65 h

Kamienie łożyskujące: 45

Funkcje: wskazówkowy, chronograf, datownik, mały sekundnik, wskaźnik dnia i nocy

Rodzaj koperty: Ceramika

Wymiary koperty: 46 mm

Szkło: Szafirowe antyrefleksyjne

Pasek/bransoleta: Pasek parciany

Zapięcie: Zwykłe

Wodoszczelność: 100 m

Gwarancja producenta: 2 lata


Dzieła Jaeger-LeCoultre zachwycają i nierzadko zaskakują pasjonatów najwyższej klasy zegarmistrzostwa właściwie od momentu narodzin manufaktury w 1833 roku. Następcy Antoine LeCoultre, założyciela Grande MAISON, i spadkobiercy jej imponującego dorobku dzielą się umiejętnościami, wiedzą i doświadczeniem, by tworzyć nowe, coraz bardziej wyrafinowane kolekcje.

Przyjacielskie wyzwanie

W 1903 roku paryski zegarmistrz Edmond Jaeger, który zaprojektował wyjątkowo cienkie mechanizmy, szukał wśród szwajcarskich producentów kogoś, kto je wykona. Wyzwania tego podjął się młody Jacques-David LeCoultre – wnuk założyciela Grande Maison. Tak zrodziła się nie tylko owocna współpraca, ale również piękna przyjaźń. Cztery lata później właściciel manufaktury wywiązał się z obietnicy i zaprezentował całą serię cienkich mechanizmów. Wśród nich Calibre 145 do zegarków kieszonkowych, który miał 1,38 mm grubości i był ówcześnie najcieńszym tego typu werkiem na świecie. W 1937 roku panowie ukoronowali lata przyjaźni i wspólnej pracy utworzeniem marki Jaeger-LeCoultre. Zegarki kieszonkowe Jaeger-LeCoultre uważane były za tak precyzyjne, że szwajcarskie miasta oraz kolej traktowały je jako punkt odniesienia do ustawiania własnych zegarów. Mechanizmy firmy docenili także konkurencyjni producenci.

Szwajcarskie ikony

W swej długiej i bogatej historii manufaktura wielokrotnie zaskakiwała świat rewolucyjnymi rozwiązaniami. Jednym z nich był zegar Atmos z 1928 roku, który nawet dziś wydaje się niezwykły. Jest on niemal perpetuum mobile, gdyż niezbędną do jego pracy energię czerpie zaledwie ze zmian temperatury. Opatentował go Jean-Léon Reutter, a manufaktura LeCoultre’a zajęła się produkcją i promocją nietypowego zegara. Wyposażyła go w doskonały mechanizm z takimi funkcjami jak wskaźnik faz Księżyca i wskazanie miesiąca. Manufaktura ma też duży wkład w rozwój linii zegarków dla kobiet. W latach 20. ubiegłego wieku popularne były bardzo małe damskie czasomierze. Niestety, miniaturyzacja zawsze prowadziła do ustępstw pod względem technologii. Grande Maison pokazała wtedy, że nie uznaje kompromisów i stworzyła model Duoplan. Zegarek ten idealnie wpisywał się w modę na małe tarcze, a jednocześnie miał tak doskonały mechanizm, jak duży męski czasomierz. Osiągnięto to dzięki stworzeniu dwupoziomowego werku. Oprócz doskonałego wnętrza model miał także piękną kopertę. Inkrustowany kamieniami szlachetnymi, zapoczątkował tworzenie przez firmę zegarków jubilerskich. Dalszy rozwój Duoplanu zaowocował jeszcze jedną rewolucją. W 1929 roku manufaktura opracowała Calibre 101, najmniejszy mechanizm świata. Waży on zaledwie 1 gram. W roku 1931 miały miejsce narodziny legendy – zegarka Reverso, skonstruowanego z myślą o grze w polo. Jaeger-LeCoultre stworzył także w linii Memovox pierwszy na świecie automatyczny zegarek naręczny z funkcją alarmu, a w ostatnich latach zaskoczył świat czasomierzem Gyrotourbillon I, w którym dwie klatki obracają się względem siebie pod kątem 90˚. Daje to całkowitą niezależność pracy mechanizmu zegarka od wpływu sił ciążenia.

Współcześnie

Nieprzebrane zasoby gromadzone przez dziesiątki lat istnienia Grande Maison stanowią niewyczerpane źródło inspiracji w ciągłym dążeniu do doskonałości. Wiele legendarnych modeli trwale zapisało się w historii znamienitego zegarmistrzostwa, ale wciąż powstają nowe intrygujące kolekcje, jak np. Hybris Mechanica czy Hybris Artistica. Te unikatowe egzemplarze zdumiewają finezją i klasą wykonania, najlepiej świadcząc o niespożytej twórczej pasji tych, którzy kultywując zegarmistrzowskie tradycje nierzadko od wielu pokoleń, wspólnie tworzą wzbudzające zachwyt, podziw i uznanie arcydzieła sztuki zegarmistrzowskiej. Rok 2017 był dla Jaeger-LeCoultre doskonałą okazją do zaprezentowania najwyższej miary zegarmistrzowskiego kunsztu na przykładzie nowych przepięknych modeli z czterech flagowych kolekcji: Rendez-Vous, Reverso, Geophysic i Hybris Artistica. Po bardzo efektownym 85. jubileuszu Reverso, jaki miał miejsce w 2016 roku, nadszedł czas, by przyjrzeć się bliżej wysublimowanym modelom z damskiej linii Rendez-Vous, zaskoczyć Reverso Classic z mechanizmem wyposażonym w naciąg automatyczny, tradycyjnie zaprojektowanym zgodnie z założeniami filozofii art déco. Była też kolejna odsłona legendy Geophysic oraz wspólne odkrywanie fascynującej tajemnicy czasu z nowymi unikatowymi modelami z kolekcji Hybris Artistica w edycjach limitowanych. W roku 2018 ambasadorem Jaeger-LeCoultre został Benedict Cumberbatch. Aktor nie kryje zachwytu i uznania dla dorobku Grande Maison, jej dokonań i kultury, wielkie wrażenie zrobiła na nim wizyta w siedzibie manufaktury.

(wymagane, min. 20 znaków)