PANERAI LUMINOR 3 DAYS COMPOSITE

PAM00375
Cena od: 50 400
Pytaj o produkt w salonach Apart

Zegarek męski

Kolekcja: Luminor


Mechanizm: Nakręcany ręcznie

Kaliber: P.3000/1

Rezerwa chodu: 72 h

Kamienie łożyskujące: 21

Funkcje: wskazówkowy, mały sekundnik

Rodzaj koperty: Kompozyt

Wymiary koperty: 47 mm

Szkło: Szafirowe

Dekiel: Transparentny

Pasek/bransoleta: Pasek skórzany

Zapięcie: Zwykłe

Wodoszczelność: 100 m

Gwarancja producenta: 2 lata


Bezprecedensowy, idealny mariaż włoskiego wzornictwa i szwajcarskiej perfekcji, Panerai – od 1997 roku należące do grupy Richemont – od 150 lat wciąż na nowo i niezmiennie odkrywczo interpretuje pasję tworzenia ultraprecyzyjnych przyrządów do pomiaru czasu o niezwykle wyrazistej tożsamości, zarówno w wymiarze estetycznym, jak i użytkowym.

Ku doskonałości

Każdy czasomierz Panerai jest jedyny w swoim rodzaju, jak historia, którą opowiada. Opowieść ta narodziła się we Florencji, gdzie w 1860 roku Giovanni Panerai, przedsiębiorca i wynalazca, otworzył pierwszy w mieście zakład zegarmistrzowski. Historia ta splata najdrobniejszy nawet detal każdego zegarka marki z dążeniem do osiągniecia ściśle określonego celu, determinującego całą koncepcję realizacji czasomierza od fazy projektowania po wykonanie. Tak właśnie było, kiedy przyrządy pomiarowe Panerai opracowywano dla jednostek do zadań specjalnych włoskiej marynarki wojennej. To opowieść, która zawsze zwracała się ku przyszłości poprzez konsekwentne dążenie do doskonałości technicznej wyróżniającej każdą nową kolekcję Panerai.

Dzieje Panerai

W 1860 roku Giovanni Panerai otworzył pierwszy we Florencji sklep z zegarkami, a jednocześnie pracownię zegarmistrzowską oraz szkołę kształcącą przyszłych zegarmistrzów. Po pewnym czasie zakład przenosi się w pobliże florenckiej katedry, na Piazza San Giovanni, gdzie znajduje się do dziś. Głośny przełom, w duchu przedsiębiorczości i innowacyjności spod znaku Panerai, przyniósł rok 1916. Wtedy to Panerai przedstawił Radiomir – substancję na bazie radu, świecącą w ciemności, spełniającą surowe wymagania włoskiej marynarki wojennej. Dwadzieścia lat później, w przeddzień wybuchu II wojny światowej, instrumenty pomiarowe opracowywane przez Panerai dla włoskiej marynarki wojennej odegrały strategiczną rolę. Prototyp zegarka Radiomir stworzono na potrzeby komandosów pierwszej włoskiej podwodnej jednostki desantowo-dywersyjnej. Wiele nowatorskich rozwiązań, które wtedy powstały, wykorzystywanych jest do dziś. Legendarny Radiomir wszedł do produkcji w 1938 roku. Na drodze konsekwentnych udoskonaleń w roku 1940 powstaje Radiomir 1940, kultowy model, którego uwspółcześniona wersja dostępna jest w aktualnej kolekcji Panerai. Trzy lata później, w 1943 roku, w Panerai powstał prototyp pierwszego chronografu marki Panerai, Mare Nostrum, specjalnie dla oficerów pokładowych. Firma nie osiadała na laurach. W 1950 zastosowano flagowe dziś rozwiązanie, tj. mostek z dźwignią, która dociska koronkę do koperty, stanowiąc jednocześnie jej osłonę. Radiomir zastąpił model Luminor, z zupełnie nową substancją luminescencyjną. Po kolejnych latach wytrwałego rozwoju i licznych innowacji, w 1997 Panerai przejęty zostaje przez spółkę należącą do Grupy Richemont (wówczas Vendôme). Po roku rozpoczęła się światowa ekspansja marki. Rok 2005 był szczególny. Miała wtedy miejsce premiera pierwszego manufakturowego mechanizmu Panerai P.2002 z naciągiem ręcznym, funkcja GMT i 8-dniową rezerwą chodu. Już dwa lata później manufaktura prezentuje kolejne trzy zupełnie nowe mechanizmy. Rok 2015 to premiera pierwszego zegarka wykonanego z materiału Carbotech, jedynego w swoim rodzaju kompozytu na bazie włókna węglowego.

Panerai dzisiaj

Marka Panerai to unikatowa pod każdym względem fuzja tradycji, włoskiego designu i szwajcarskiego rzemiosła. Każdy nowy model jest wyrazistą ekspresją oryginalności, kreatywności i prawdziwej pasji, immanentnych atrybutów Panerai, które co roku zyskują intrygującą formę w nowych kolekcjach marki. Nie da się przy tym nie zauważyć, że marka jest silnie zakorzeniona we Florencji i ma wieloletnie, silne związki z morzem. Każdy zegarek Panerai powstaje w pracowniach zakładu w Neuchâtel, w Szwajcarii. Panerai we własnej manufakturze samodzielnie opracowuje, projektuje i produkuje koperty oraz mechanizmy do swoich genialnych czasomierzy. Na miejscu odbywa się też montaż oraz kontrola jakości na każdym etapie procesu produkcji. Zegarki Panerai są sprzedawane wyłącznie za pośrednictwem sieci wyspecjalizowanych, autoryzowanych salonów sprzedaży o zasięgu międzynarodowym oraz firmowych butików Panerai, które poza luksusowymi kolekcjami zegarków tej marki, oferują też niepowtarzalne modele Panerai z serii limitowanych.

(wymagane, min. 20 znaków)