Silvana

Ludzie z pasją

Jest rok 1898. Émile Zola w swoim liście otwartym do Prezydenta Republiki Francuskiej opowiada się za uniewinnieniem Alfreda Dreyfusa. Po drugiej stronie Atlantyku, Stany Zjednoczone wypowiadają wojnę Hiszpanii. W tamtym czasie, w Jurze Szwajcarskiej, zdolni zegarmistrzowie sygnują pierwsze czasomierze inskrypcją „Silvana." Zaledwie dwie dekady później Silvana ma już status zastrzeżonego znaku towarowego.

Zegarek stąd

W roku 1922 Victor Bahon otwiera w Tramelan-Dessus Manufacture d'Horlogerie Silvana SA. Na zboczu malowniczej doliny życie toczy się spokojnie w rytmie przemijających pór roku. Wraz z upływem czasu ta zaciszna miejscowość staje się jednak prężnym ośrodkiem zegarmistrzostwa i zarzewiem rewolucji, na czele, której staną ludzie z pasją…

Prosperity

Po śmierci założyciela manufaktury w 1928 roku, stery w firmie obejmuje jego wspólnik i przyjaciel - Henri Arnold Lohner, którego marzeniem jest spektakularna międzynarodowa kariera marki. Po przeniesieniu centrali do Biel, Silvana może korzystać z potencjału produkcyjnego tego silnie uprzemysłowionego regionu kraju.

Firma zdobywa wkrótce międzynarodowe rynki i przejmuje inne marki. Po siedmiu latach, umocniwszy swoją pozycję, Silvana powraca do Tramelan. Lata powojenne to okres dobrej passy i ogromnego popytu na akcje Fabrique d'Horlogerie SA, co jest przejawem świetnej  kondycji firmy.

Kolos na glinianych nogach

Po udanej fuzji z Société des Garde-Temps, która miała miejsce w 1968 roku, Silvana rozwija się w zawrotnym tempie, umiejętnie wykorzystując efekt synergii. Na początku lat ‘70, dzięki nowym kontraktom i podjęciu współpracy z innymi podmiotami, korporacja staje się trzecią co do wielkości szwajcarską grupą zegarmistrzowską, po ASUAG i SSIH.

Jednakże ani przejęcie amerykańskiej spółki zegarmistrzowskiej, ani też udana współpraca ze szwedzkim dystrybutorem nie uchroniły zegarków mechanicznych marki Silvana przed bezwzględną konkurencją ze strony zegarków cyfrowych. Silvana zmuszona była wyciszyć się na pewien czas, by…

Kolekcje

Dla niej. Kolekcje z linii dla kobiet, zarówno te klasyczne, jak i bardziej nowoczesne, są wyrazem adoracji kobiecości, odą ku czci piękna. Delikatne linie harmonijnie współgrające z subtelną finezją, nadają damskim zegarkom Silvana  uwodzicielskiego czaru.

Dla niego. Określenia takie, jak „równowaga”, „harmonia” i „ponadczasowość” niezwykle celnie oddają istotę klasycznej kolekcji 42Baron oraz kolekcji LeMarbre. Tu zegarek jest taki, jaki być powinien. Kolekcja Black Origins fascynuje z kolei niecodziennym połączeniem śmiałego designu z wyważoną powściągliwością.

Outlaw. Kolekcja Outlaw, wzorowana na flagowych modelach marki, to niebanalne wzornictwo w zaskakujących, nieszablonowych odsłonach.