TIMEX FAIRFIELD CRYSTAL

TW2R48900
370

RATY Online z PayU

Rata już od: miesięcznie


Dostawa GRATIS   |   Wysyłka w 10 dni

30 dni na DARMOWY ZWROT

Zegarek damski


Mechanizm: Kwarcowy

Funkcje: wskazówkowy, sekundnik

Rodzaj koperty: Metal w kolorze złota

Wymiary koperty: 37 mm

Szkło: Mineralne

Pasek/bransoleta: Pasek parciany

Zapięcie: Zwykłe

Wodoszczelność: 30 m

Gwarancja producenta: 2 lata


Historia Timex zaczyna się w 1854 roku, gdy w amerykańskiej Naugatuck Valley powstaje zakład Waterbury Clock. Okolice te w XIX wieku nazywane były amerykańską Szwajcarią, ze względu na liczne zegarmistrzowskie przedsiębiorstwa.

Przełomem w historii firmy było stworzenie w roku 1950 niezniszczalnego modelu o nazwie Timex. Na dowód w prasie pojawiły się zdjęcia zamrożonego zegarka w tafli lodu lub przytwierdzonego do skorupy żółwia. Rozwój rynku reklam telewizyjnych w tamtych czasach zachęcił producenta do poddawania Timexa jeszcze bardziej wyrafinowanym próbom. Nakręcono więc materiały ukazujące nurkowanie z zegarkiem lub mycie go w zmywarce. Kiedy klienci przekonali się, że niezniszczalność czasomierza to nie tylko chwyt marketingowy, upodobali sobie model Timex. Jako, że stał się on flagowym zegarkiem firmy, zmieniła ona nazwę na Timex Corporation.
Dziś firma Timex swój sukces zawdzięcza przede wszystkim korzystaniu z potencjału ludzi pracujących na całym świecie. To  w  Pforzheim, w Niemczech, mieści się Centrum Projektowe Timex, w którym, z laboratoryjną precyzją, powstają 6-wskazówkowe mechanizmy Intelligent Quartz. Innowacyjność tej kolekcji polega na niemal nieograniczonej możliwości implementacji przeróżnych funkcji, sprawiając, że zegarek przestaje być tylko urządzeniem do pomiaru czasu, ale staje się platformą o cyfrowych możliwościach.
Z kolei w sercu świata mody – włoskim Mediolanie tworzy Giorgio Galli – designer i projektant zegarków Timex. Kolekcja, którą Giorgio Galli ukochał i pielęgnuje w swojej pracowni jest Originals – marka doceniona przez miliony klientów na całym świecie, w tym również w Polsce. „Zegarki Originals utrzymane są w stylistyce retro – mody lat 80. XX wieku. Uwspółcześniona wersja tego nurtu jest bardziej delikatna. Ubrania są stonowane, dodatki, w tym biżuteria i zegarki, nie tak odważne, a kroje bardziej kobiece” – mówi Giorgio Galli, Creative Director Timex. – „W naszych pracowniach wracamy do motywów Originals, gdyż jest to trend wciąż inspirujący”.
Dziś Timex pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na całym świecie, osiągając sprzedaż na poziomie 500 milionów czasomierzy.

(wymagane, min. 20 znaków)