VACHERON CONSTANTIN FIFTYSIX SELF-WINDING

X46R2019
Cena od: 88 850

Zegarek męski

Marka: Vacheron Constantin

Kolekcja: Fiftysix


Mechanizm: Automatyczny

Kaliber: 1326

Rezerwa chodu: 48 h

Kamienie łożyskujące: 25

Cechy: zegarek szwajcarski, datownik, wskazówkowy, sekundnik

Rodzaj koperty: 18K różowe złoto

Wymiary koperty: 40 mm

Szkło: Szafirowe antyrefleksyjne

Dekiel: Transparentny

Pasek/bransoleta: Pasek skórzany

Zapięcie: Zwykłe

Wodoszczelność: 30 m

Gwarancja producenta: 2 lata


(wymagane, min. 20 znaków)

Podobieństwo do historycznego modelu 6073 wyraźnie podkreśla wykonana z 18K różowego złota koperta o charakterystycznym kształcie. Jego wyjątkowość stanowią rozbudowane, lecz łagodne uszy, symbolizujące swoim kształtem najwyższą jakość oraz prestiż, drzemiący w logo marki Vacheron Constantin. Tarcza w odcieniu srebra zapewnia doskonałą czytelność, poprawioną dodatkowo antyrefleksyjnym szkłem szafirowym. Duże cyfry arabskie przeplatają się z prostymi indeksami, również wykonanymi ze złota. Wyraźne wskazówki wędrują po oddzielnych podziałkach minutowych pozwalając na niezwykle precyzyjny odczyt wskazań. Dodatkowe okienko datownika na godz. 3 dopełnia minimalistyczny design i praktyczność zegarka FiftySix Self-Winding.

Luksusowy Vacheron Constantin prezentowany jest na eleganckim pasku ze skóry aligatora w odcieniu brązu. Rewers zegarka odsłania transparentny dekiel umożliwiający podejrzenie pracy kalibru 1326. Oferujący 48-godzinną rezerwę chodu mechanizm cechuje się częstotliwością pracy na poziomie 4 Hz i jest wyjątkową konstrukcją „szytą na miarę” pod kolekcję FiftySix. Jego niezwykłe dekoracje w postaci szkieletowanego rotora z 22K złota czy licznych zdobień Côtes de Genève podkreślają prestiż szwajcarskiej marki Vacheron Constantin. Niezwykle unikalny zegarek FiftySix opowiada historię o odwadze i innowacyjności, czyli wartościach będących filarami manufaktury z logo krzyża maltańskiego.

Vacheron Constantin FiftySix Self-Winding zapowiada powrót legendy w jej najlepszym wydaniu. Zaprezentowany w 1956 roku model 6073 wyróżniał się odważną stylistyką. Niezwykła linia koperty w kształcie krzyża maltańskiego otaczała klasyczny design tarczy. Dodatkowy atut w postaci automatycznego mechanizmu wywołał zdumienie w latach 50., w których dominowały manualne konstrukcje. To kontrastowe połączenie nieustannie budzi zachwyt wśród miłośników szwajcarskiej manufaktury, dowodząc jej unikalności.

O marce

Firma Vacheron Constantin, założona w 1755 roku, to najstarsza na świecie manufaktura zegarków. Produkcja trwa tutaj nieprzerwanie od ponad 260 lat. Maison wytwarza czasomierze z wyjątkowymi technicznymi i estetycznymi sygnaturami, a także zapewnia niezwykle wysoki poziom wykończenia. „Rób lepiej, jeśli to możliwe – a to jest zawsze możliwe”. Vacheron Constantin nie wybrał takiego motta przypadkowo. Dzięki umiejętnemu łączeniu tradycji z innowacyjnością od wieków pozyskuje i pielęgnuje techniczne, estetyczne, artystyczne oraz ludzkie zasoby, niezbędne do wyrażania swojej wizji mierzenia czasu.