Vacheron Constantin

FIRMA VACHERON CONSTANTIN, ZAŁOŻONA W 1755 ROKU, TO NAJSTARSZA NA ŚWIECIE MANUFAKTURA ZEGARKÓW. PRODUKCJA TRWA TUTAJ NIEPRZERWANIE OD PONAD 260 LAT. MAISON WYTWARZA CZASOMIERZE Z WYJĄTKOWYMI TECHNICZNYMI I ESTETYCZNYMI SYGNATURAMI, A TAKŻE ZAPEWNIA NIEZWYKLE WYSOKI POZIOM WYKOŃCZENIA.

ŚWIAT DOSKONAŁOŚCI

Świat doskonałości

„Rób lepiej, jeśli to możliwe – a to jest zawsze możliwe”. Vacheron Constantin nie wybrał takiego motta przypadkowo. Dzięki umiejętnemu łączeniu tradycji z innowacyjnością od wieków pozyskuje i pielęgnuje techniczne, estetyczne, artystyczne oraz ludzkie zasoby, niezbędne do wyrażania swojej wizji mierzenia czasu. Czy to zdobywając przestworza, czy też podążając śladami wielkich podrózników, Maison podejmuje wszelkie wyzwania, aby opowiedzieć swoje krótkie historie na tarczy lub w samym sercu mechanizmu.

VACHERON CONSTANTIN CIESZY SIĘ STALE ROSNĄCYM KRĘGIEM ENTUZJASTÓW, KTÓRYCH PASJĄ JEST DOSKONAŁE ZEGARMISTRZOSTWO. OSOBY TE ODCZUWAJĄ WIĘŹ Z TĄ SKROMNĄ ELEGANCJĄ; ZE ŚWIADOMOŚCIĄ, ŻE LEPIEJ JEST WIEDZIEĆ, NIŻ POKAZYWAĆ, Z WRODZONYM ZMYSŁEM NATURALNEJ WYTWORNOŚCI.

Zegarek

Pozostajac mocno dopasowanym do swoich czasów, a także wybiegąc w przód, Vacheron Constantin pragnie sprostać wymaganiom tych wnikliwych osób, tworząc czasomierze dostosowane do nowoczesnego stylu życia, które jednocześnie pozostają prawdziwe w swojej tożsamości i rygorystycznych standardach. Miłość do wybornego rzemiosła oraz głebokie przywiązanie do przekazywanych wartości motywują zespoły oraz definiują każdy dzień manufaktury.

VACHERON CONSTANTIN

Zegarek kieszonkowy

Vacheron Constantin należy do nielicznych firm, które same wytwarzają swoje mechanizmy, a także realizują indywidualne zamówienia. Wyjątkowa elitarność sprawia, że zegarki Vacheron Constantin zdobią nadgarstki możnych tego świata. W 1946 roku, na zamówienie egipskiego króla Farouka, powstał zegarek kieszonkowy o najbardziej skomplikowanym mechanizmie, jaki zdarzyło się firmie stworzyć. Manufakturzyści z Vacheron Constantin poświecili mu pięć lat pracy. Właścicielami zegarków oraz miłośnikami tej marki byli także: car Aleksander II, arcyksiążę Franciszek Józef, królowa Wiktoria, a także księżna Diana.

MANUFAKTURA

Manufaktura

Międzynarodowa siedziba Vacheron Constantin mieści się w Plan-les-Ouates nieopodal Genewy. Znajdują się tam: dział administracji, projektów, R&D, dziedzictwa, obsługi klienta, renowacji oraz szkoleń. Budynek, który zaprojektował francusko-szwajcarski architekt Bernard Tschumi, został ukończony w roku 2005 i powiększony w 2015 – wydarzenia te są kluczowe i upamietniają 250. i 260. rocznicę powstania Maison. Druga manufaktura – produkowane są w niej komponenty – ulokowana jest w Vallée de Joux.

MANUALNA INTELIGENCJA

Manualna inteligencja

Doskonałe kwalifikacje w każdym obszarze produkcji wyrażane są w technicznej i estetycznej sygnaturze Vacheron Constantin, symbolizujacej ciagłe dążenie do precyzji. Umiejętności przekazywane są w manufakturze z pokolenia na pokolenie, przechodzą z mistrza na ucznia. Wiedza każdego z rzemieslników jest powierzana niczym pałeczka w sztafecie, a jakość wykonania każdego rzemieślnika zależy od innych.

Tarcza zegarka

Na każdym etapie produkcji komponenty zegarka – ze złota i stali, widoczne lub nie, elementy główne lub maleńkie śrubki – są tworzone, dekorowane oraz testowane ze szczególną starannością. Tutaj nie ma miejsca na kompromisy lub błędy; wskazana jest za to pokora.

JEDEN Z GŁÓWNYCH TWÓRCÓW ZEGARKÓW W MANUFAKTURZE ZWYKŁ MÓWIĆ: „JEŚLI ZAPOMNIMY O POKORZE, ZEGAR PRZYPOMNI NAM, GDZIE ZNAJDUJE SIĘ RÓWNOWAGA SIŁ”.

Mechanizm zegarka

Spokojni, cierpliwi oraz wymagający od samych siebie spełnienia niezwykle wysokich standardów, twórcy zegarków nieustannie wyznaczają nowe wyzwania. „Musisz wciąż iść do przodu. Mój ulubiony model to ten następny”, mawiają. Doskonałość ma swoją cenę i zawiera głębokie znaczenie. Jest ona zachowana w manufakturze, gdzie ludzkie ręce sterują istniejącym sojuszem między tradycją a innowacyjnością, tworząc przełomowe mechanizmy, zgodnie z charakterystycznymi dla Vacheron Constantin wymaganiami dotyczącymi jakości.