Więcej niż obrączki

Wybór rozmiaru, grawerunek, pielęgnacja obrączek, opakowanie z klasą

Obrączka to wyjątkowa biżuteria i symbol wiecznej miłości. Należy ją odpowiednio wybrać, a potem pielęgnować.

Przybliżamy najważniejsze zagadnienia.

Rozmiar

Najważniejszym aspektem w trakcie składania zamówienia na obrączki jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Ostateczną decyzję podejmuje zawsze Klient, jednakże obsługa salonu odpowiedzialna jest za udzielenie wszelkich odpowiedzi na pytania dotyczące doboru rozmiaru.

Należy mieć świadomość, że:

latem dłonie mogą być bardziej opuchnięte niż zimą, należy zatem uwzględnić ten fakt dokonując pomiaru (latem obrączka może być nieco ciaśniejsza, zimą luźniejsza)

wysiłek fizyczny również może powodować opuchnięcie palców, bezpieczniej jest nie pobierać miary w takich okolicznościach

pewne choroby oraz różnorodne sytuacje (ciąża, stres) mogą powodować zatrzymanie wody w organiźmie i tym samym okresowe zmiany rozmiaru palca.

Jeżeli jest taka możliwość, warto przed sporządzeniem zamówienia dokonać pomiaru kilkakrotnie. Na dobór poprawnego rozmiaru ma również wpływ szerokość wybranego modelu.

Możliwość zmniejszenia lub powiększenia obrączki zależy od cech konstrukcyjnych obrączki. Zmiana jest możliwa z reguły o jeden rozmiar i jest wyłączona wobec obrączek, w których osadzono kamienie szlachetne lub zastosowano więcej niż jeden rodzaj metalu szlachetnego, np. różne kolory złota. Zmiana rozmiaru nie jest reklamacją w rozumieniu obowiązujących przepisów.

Grawerowanie na życzenie

Gdy obrączki będą już wybrane, można zdecydować się na okolicznościowy grawerunek. Nada on obrączkom unikatowy charakter, dzięki niemu staną się zupełnie wyjątkowe. Treścią grawerunku mogą być imiona, miłosne wyznanie, data ślubu lub cokolwiek innego, co podpowie uczucie – jedynym ograniczeniem jest tu tak naprawdę obwód obrączki.
W Apart obrączki platynowe, złote i z palladu grawerowane są gratis.

  • W czcionce nr 4 pierwsza litera jest zawsze wielka, pozostałe litery są małe.
  • W czcionkach nr 1, 2, 3 i 5 WSZYSTKIE LITERY SĄ WIELKIE lub Pierwsza wielka, reszta mała.
  • Nie łączymy różnych czcionek.
  • Nie grawerujemy rzymskich znaków w czcionce nr 4 (ozdobnej).
  • Nie wykonujemy grawerunku na wzorach 4/45, 4/448, 4/51, 4/150, 4/180.
  • Nie wykonujemy grawerunku w czcionkach 4 i 5 na wzorach 44, 180, 181, 801 i 4/801.
  • Nie grawerujemy czcionką nr 4 (ozdobną) wzoru 41.

Opakowanie z klasą

Ślubne obrączki Apart umieszczane są w eleganckim pudełku. Do opakowania dołączany jest również delikatny woreczek w kolorze ecru, w którym można przechowywać obrączki przed ceremonią ślubną.

Pielęgnacja obrączek

Obrączki są wykonane z metali szlachetnych, które, mimo specjalnego utwardzania, naturalnie ulegają ścieraniu i zużywaniu. Należy unikać narażania obrączek na kontakt z twardymi powierzchniami. Szkodliwy wpływ na urodę obrączek mają ponadto przeróżne środki chemiczne: detergenty, proszki, rtęć, niektóre kosmetyki – także te wykorzystywane podczas sesji pielęgnacyjnych w salonach kosmetycznych, czy substancje używane w trakcie zabiegów medycznych.

W przypadku niektórych modeli np. obrączek rodowanych, satynowanych i z brylantami, zaleca się wyjątkowo uważne przestrzeganie niniejszych zasad, z uwagi na metodę ich wykonania, zastosowane materiały i wzór. Dbanie o obrączkę powinno być czymś naturalnym – jak w przypadku uczucia, które przecież symbolizuje. Obrączka, by utrzymać swój blask, wymagać będzie z czasem odświeżenia. Możliwość i sposób dokonania tego zabiegu uzależniona jest od cech konstrukcyjnych obrączki.

Odświeżanie obrączek

Każdemu klientowi oferujemy:

trzykrotną bezpłatną usługą odświeżenia obrączek w ciągu 3 lat od daty zakupu - polerowanie, rodowanie, satynowanie lub piaskowanie (z wyłączeniem obrączek srebrnych)

jednorazową bezpłatną usługą w formie zmiany rozmiaru, zależną od cech konstrukcyjnych obrączki, w ciągu 3 lat od daty zakupu (z wyłączeniem obrączek srebrnych)

Komfort zakupu

Obrączki Apart można zamówić i kupić w jednym z blisko 200 salonów, a także na www.apart.pl z wysyłką w cenie. Wszystkim Klientom zapewniamy fachową i profesjonalną obsługę, służymy doświadczeniem oraz wiedzą na temat oferowanych przez nas wyrobów. Wszystko po to, by już sam zakup obrączek był wspaniałym i radosnym doświadczeniem.