PREZENT NA ROCZNICĘ
ŚLUBU

Ślub jest jedną z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy w dorosłym życiu. Zakładane podczas uroczystości obrączki z wygrawerowaną wewnątrz datą zaślubin symbolizują miłość. Pozwalają także zachować w pamięci ten wyjątkowy dzień. Od tej pory w kalendarzu małżonków pojawia się ich wspólna data, którą rokrocznie będą celebrować.

Pomysł na prezent dla żony

Świętowanie rocznicy ślubu niekoniecznie musi się wiązać z hucznymi wydarzeniami. Często o wiele większą wartość mają skromne upominki, które pozwolą zachować pamięć o wyjątkowym dniu zaślubin na dłużej. Jako lider jubilerstwa, dobrze wiemy co doskonale sprawdzi się w tej roli. Biżuteria na rocznicę ślubu to wyjątkowy pomysł na prezent dla żony.

Biżuteria damska

Niezastąpione okażą się subtelne pierścionki z cyrkoniami i najpiękniejszym symbolem miłości – sercem . Na pierwszą rocznicę ślubu doskonałym pomysłem jest złota biżuteria z motywem nieskończoności. Za jej sprawą wyrazisz swoje najgłębsze uczucia i odnowisz małżeńską przysięgę wiecznej i nierozerwalnej miłości. Mężowie często przy okazji rocznicy ślubu decydują się na zakup kolczyków. W zależności od preferencji żony, wybrać można subtelne, niewielkie kolczyki, jak i długie i okazałe modele inkrustowane kamieniami. Prezent dla żony na 5 rocznicę ślubu powinien być cenniejszy i bardziej unikatowy od poprzednich. Im wyższa rocznica ślubu, tym większa okazja do świętowania. Dlatego również i prezenty z każdą kolejną rocznicą ślubu powinny być coraz drogocenniejsze. Dla swoich żon, mężowie świętujący 5, 10 czy nawet 15 rocznicę ślubu chętnie wybierają luksusową biżuterię z diamentami. Najpopularniejszym prezentem na rocznicę ślubu nieustannie pozostaje złoty pierścionek z drogocennymi kamieniami.

Pomysł na prezent dla męża

Biżuteria na rocznicę ślubu to nie tylko doskonały pomysł na prezent dla kobiety. W Apart znajdziecie szeroki wybór bransoletek oraz naszyjników dla mężczyzn, które w łatwy sposób możecie spersonalizować dodając osobistą dedykację. Biżuteria z grawerem będzie unikalnym prezentem dla męża z okazji rocznicy ślubu, za sprawą którego wspomnienia z tego dnia na zawsze pozostaną blisko Was.

Banner zegarek

Eleganckim upominkiem, który zaskoczy męża w dniu rocznicy ślubu są gustowne spinki do mankietów. Dodatkowo, wybrane modele spinek oferują opcję dodania osobistego grawerunku w postaci inicjałów lub daty zawarcia małżeństwa. Wyjątkowy prezent dla męża na 5 rocznicę ślubu znajdziecie wśród szerokiej oferty luksusowych zegarków. Szwajcarski zegarek doskonale sprawdzi się jako prezent dla męża na rocznicę ślubu. Do wybranych zegarków, Apart oferuję możliwość dodania osobistego grawerunku. Zegarek z grawerem nada prezentowi osobistego charakteru, przypominając o wyjątkowym dniu Waszego ślubu. Im wyższa rocznica ślubu, tym większa okazja do świętowania. Dlatego i prezenty z każdą kolejną rocznicą ślubu powinny być coraz drogocenniejsze. W eSklepie Apart znajdziesz aż 14 światowych marek ekskluzywnych zegarków, m.in. Jaeger-LeCoultre, Hublot czy Breitling.

Jak nazywają się rocznice ślubu?

Nazwy rocznic ślubu kryją za sobą zaskakujące określenia. Pierwsza z nich określana jest jako papierowa. Druga, trzecia oraz czwarta rocznica ślubu to kolejno bawełniana, skórzana i kwiatowa. 5. rocznicę ślubu nazywamy drewnianą, z kolei 6. nosi miano cukrowej. Po 7 latach małżeństwa celebruje się wełnianą rocznicę ślubu. 8 lat od ceremonii ślubnej świętujemy brązową rocznicę, natomiast rok później obchodzi się rocznicę generalską. Okrągły jubileusz 10-lecia zawarcia małżeństwa nazywamy cynowym lub aluminiowym. Kolejne pięć rocznic ślubu nazwano przy użyciu materiałów cechujących się większą wytrzymałością, ponieważ również i więź żony z mężem staje się coraz trwalsza i nierozerwalna. Stąd 11. rocznica ślubu określona została mianem stalowej. 12 lat od zaślubin świętujemy płócienną lub jedwabną rocznicę. 13 lat małżeństwa upamiętnia rocznica koronkowa, z kolei 14. gody nazwano rocznicą kości słoniowej. Jubileusz 15. rocznicy ślubu nosi nazwę kryształowego. 20. rocznica ślubu znana jest także pod nazwą porcelanowej. Po 25 latach małżeństwa celebruje się srebrną rocznicę ślubu. 30. jubileusz określono mianem najdoskonalszego kamienia, nadając jej nazwę rocznicy perłowej. Rocznica koralowa obchodzona jest w 35. rocznicę ślubu. Nazwa 40. rocznicy ślubu pochodzi od rzadkiego kamienia szlachetnego w niezwykle intensywnym, czerwonym odcieniu – rubinu. Jubileusz 50. rocznicy ślubu, zwany jest także złotymi godami bądź złotą rocznicą. Po 55. latach małżeństwa, zakochani obchodzą szmaragdową lub platynową rocznicę. 60. rocznica ślubu swoją nazwę zawdzięcza najtwardszemu i zjawiskowemu kamieniowi szlachetnemu – diamentowi, bowiem i małżeństwo świętujące ten jubileusz, cechuje niezłomne uczucie miłości. 65. rocznica ślubu określona została rocznicą żelazną, z kolei 70. – kamienną. W 75. rocznicę ślubu, małżonkowie celebrują rocznicę brylantową. Dębowe gody, to termin zarezerwowany dla żon i mężów świętujących 80 lat związku małżeńskiego.

1

Rocznica

papierowa

5

Rocznica

drewniana

10

Rocznica

cynowa

15

Rocznica

kryształowa

20

Rocznica

porcelanowa

25

Rocznica

srebrna

30

Rocznica

perłowa

35

Rocznica

koralowa

40

Rocznica

rubinowa

45

Rocznica

szafirowa

50

Rocznica

złote gody

60

Rocznica

diamentowa

70

Rocznica

kamienna

80

Rocznica

dębowa

Personalizowany prezent

Grawer

BIŻUTERIA Z GRAWEREM

Biżuteryjny prezent na rocznicę ślubu można spersonalizować według własnego projektu, dodając elegancki grawer. Biżuteria z grawerunkiem będzie jedynym w swoim rodzaju prezentem, za sprawą którego podkreślisz uroczystość wydarzenia.

Karta podarunkowa Apart

Karta podarunkowa

Karta podarunkowa

Jeśli ciężko jest Ci się zdecydować na zakup konkretnego produktu, świetnym prezentem będzie karta podarunkowa o dowolnym nominale od 100 zł do 5000 zł. Wybierz ozdobny wzór i wręcz obdarowanej osobie swobodę wyboru wymarzonego prezentu.

Życzenia z okazji rocznicy ślubu

Osobista dedykacja

Osobista dedykacja

Życzenia z okazji rocznicy ślubu złożyć można na wiele sposobów. W Apart oferujemy wysyłkę prezentu z osobistą dedykacją, wydrukowaną na ozdobnej karteczce. Czasami wystarcza jedynie kilka słów, bądź pamiątkowa data Waszego ślubu.

Prezent z bilecikiem wyślemy do obdarowanej osoby, a dowód zakupu oddzielnym listem dostaniesz Ty.

Biżuteria wybrana dla Ciebie