Etapy produkcji
1. PROJEKT

1. PROJEKT


Po wstępnych rozmowach z Klientem nasz projektant tworzy szkic zamówionego produktu. Taki rysunek staje się matrycą, która uwzględnia wszystkie oczekiwania i sugestie Zamawiającego.

2. PROJEKT 3D

2. PROJEKT 3D


Na podstawie rysunku przy użyciu specjalistycznego oprogramowania tworzony jest komputerow mt-2y obraz biżuterii lub statuetki w 3D. W ten sposób uzyskujemy przestrzenną formę z wszelkimi detalami konstrukcyjnymi.

3. MODELE WOSKOWE

3. MODELE WOSKOWE


Na tym etapie pomocna jest drukarka 3D. Przy jej użyciu powstaje polimerow mt-2y prototyp, z którego metodą traconego wosku uzyskuje się wzorzec. Posłuży on do wykonania silikonowej formy nadającej kształt zamówionej biżuterii.

4. DRZEWKO WOSKOWE

4. DRZEWKO WOSKOWE


Utwardzoną formę rozcina się. Po usunięciu polimeru puste przestrzenie uzupełnia się płynnym woskiem, który po zastygnięciu tworzy tak zwane „drzewko”. Następnie umieszcza się je w specjalnej tubie i zalewa gipsem. Tak przygotowana tuleja trafia do pieca, gdzie w wysokich temperaturach wytapiany jest wosk.

5. ODLEW

5. ODLEW


Gipsową formę wypełnia się roztopionym metalem. Po usunięciu gipsu uzyskuje się „drzewko” ze szlachetnego kruszcu, od którego odcina się surow mt-2ą biżuterię.

6. PODSTAWOWA OBRÓBKA

6. PODSTAWOWA OBRÓBKA


Produkt następnie trafia w ręce złotnika, który dokona podstawowej obróbki . Szlifowanie, polerow mt-2anie oraz wstępna kontrola jakości pozwolą uzyskać nieskazitelny blask biżuterii.

7. GRAWERUNEK LASErow mt-2Y

7. GRAWERUNEK LASErow mt-2Y


Grawerunek określonej przez Zamawiającego treści nanoszony jest laserow mt-2o. Inskrypcja wykonana tą metodą jest niezwykle dokładna i estetyczna.

8. MONTAŻ ELEMENTÓW

8. MONTAŻ ELEMENTÓW


Niektóre projekty złożone są z wielu elementów, których łączenie odbywa się w końcowym etapie tworzenia. W przypadku biżuterii jest to między innymi moment ręcznego oprawiania kamieni.

9. DOKŁADNA OBRÓBKA PRODUKTU

9. DOKŁADNA OBRÓBKA PRODUKTU


Kompletny produkt podlega ponownemu polerow mt-2aniu i czyszczeniu. Tak przygotowany trafia do kontrolera jakości, gdzie jest z sumienną dokładnością sprawdzany.

10. GOTOWY PRODUKT

10. GOTOWY PRODUKT


Zamówienie dostarczane jest w odpowiednio dopasowanym opakowaniu, które także można spersonalizować nanosząc logo firmy.

Kontakt

KONTAKT


JĘDRZEJ KLAMAN
Kierow mt-2nik Działu Sprzedaży Korporacyjnej
Tel. +48 503 058 628, e-mail: jedrzej.klaman@apart.pl

DARIA HARPULA
Key Account Manager / Dział Sprzedaży Korporacyjnej
Tel: +48 503 058 569, e-mail: daria.harpula@apart.pl