Etapy produkcji
1. PROJEKT

1. PROJEKT


Po wstępnych rozmowach z Klientem nasz projektant tworzy szkic zamówionego produktu. Taki rysunek staje się matrycą, która uwzględnia wszystkie oczekiwania i sugestie Zamawiającego.

2. PROJEKT 3D

2. PROJEKT 3D


Na podstawie rysunku przy użyciu specjalistycznego oprogramowania tworzony jest komputerowy obraz biżuterii lub statuetki w 3D. W ten sposób uzyskujemy przestrzenną formę z wszelkimi detalami konstrukcyjnymi.

3. MODELE WOSKOWE

3. MODELE WOSKOWE


Na tym etapie pomocna jest drukarka 3D. Przy jej użyciu powstaje polimerowy prototyp, z którego metodą traconego wosku uzyskuje się wzorzec. Posłuży on do wykonania silikonowej formy nadającej kształt zamówionej biżuterii.

4. DRZEWKO WOSKOWE

4. DRZEWKO WOSKOWE


Utwardzoną formę rozcina się. Po usunięciu polimeru puste przestrzenie uzupełnia się płynnym woskiem, który po zastygnięciu tworzy tak zwane „drzewko”. Następnie umieszcza się je w specjalnej tubie i zalewa gipsem. Tak przygotowana tuleja trafia do pieca, gdzie w wysokich temperaturach wytapiany jest wosk.

5. ODLEW

5. ODLEW


Gipsową formę wypełnia się roztopionym metalem. Po usunięciu gipsu uzyskuje się „drzewko” ze szlachetnego kruszcu, od którego odcina się surową biżuterię.

6. PODSTAWOWA OBRÓBKA

6. PODSTAWOWA OBRÓBKA


Produkt następnie trafia w ręce złotnika, który dokona podstawowej obróbki . Szlifowanie, polerowanie oraz wstępna kontrola jakości pozwolą uzyskać nieskazitelny blask biżuterii.

7. GRAWERUNEK LASEROWY

7. GRAWERUNEK LASEROWY


Grawerunek określonej przez Zamawiającego treści nanoszony jest laserowo. Inskrypcja wykonana tą metodą jest niezwykle dokładna i estetyczna.

8. MONTAŻ ELEMENTÓW

8. MONTAŻ ELEMENTÓW


Niektóre projekty złożone są z wielu elementów, których łączenie odbywa się w końcowym etapie tworzenia. W przypadku biżuterii jest to między innymi moment ręcznego oprawiania kamieni.

9. DOKŁADNA OBRÓBKA PRODUKTU

9. DOKŁADNA OBRÓBKA PRODUKTU


Kompletny produkt podlega ponownemu polerowaniu i czyszczeniu. Tak przygotowany trafia do kontrolera jakości, gdzie jest z sumienną dokładnością sprawdzany.

10. GOTOWY PRODUKT

10. GOTOWY PRODUKT


Zamówienie dostarczane jest w odpowiednio dopasowanym opakowaniu, które także można spersonalizować nanosząc logo firmy.

Upominki biznesowe

KONTAKT


JĘDRZEJ KLAMAN
Kierownik Działu Sprzedaży Korporacyjnej
Tel. +48 503 058 628, e-mail: jedrzej.klaman@apart.pl

DARIA HARPULA
Key Account Manager / Dział Sprzedaży Korporacyjnej
Tel: +48 503 058 569, e-mail: daria.harpula@apart.pl