Sygnety

Sortuj wg:
Pokaż
Ilość produktów: 111

Sygnet: co to za biżuteria?

W dzisiejszych czasach coraz częściej zaciera się granica między biżuterią damską i męską. Jednym z uwielbianych zarówno przez panie, jak i panów modeli biżuteryjnych jest sygnet. Sygnet damski bardzo często stanowi jeden z elementów zdobiących dłonie, sygnet męski z kolei uzupełnia stylizację swoim akcentem. Czy sygnet jest modny? Jak najbardziej tak! Pojawia się na wybiegach, przykuwa uwagę zarówno w stylizacjach codziennych, jak i bardziej eleganckich, pasuje w każdej odsłonie i sięgają po niego osoby w różnym wieku.

Kto nosi sygnet?

Sygnet damski chętnie zakładany jest przez panie razem z inną biżuterią. Męski sygnet stanowi akcent stylizacji, ale tak jak wspomniano doskonale prezentuje się w wielu odsłonach. Historia noszenia sygnetu związana jest z przynależnością rodową i podkreślaniem tradycji rodzinnych. Męski sygnet ma także znaczenie symboliczne. Jednak nie ma wątpliwości, że to elegancki i prestiżowy element biżuterii.

Jak nosić sygnet?

Nie istnieją żadne reguły ani wytyczne stylizacyjne, jeśli chodzi o sygnet. Styliści podkreślają, że ten element biżuterii doskonale prezentuje się zakładany również z innymi pierścionkami. Zatem jak nosić sygnet? Warto zadbać o swoją wygodę oraz wybierać modele według własnego gustu czy stylu. Jak nosić damski sygnet? To wyrazisty dodatek, który podkreśli zarówno rockowy, jak i casual’owy styl. Wzbogacając swój look o ten dodatek, mamy gwarancję niebanalnego akcentu. Z kolei jak nosić męski sygnet? Podobnie jak w przypadku pań, także panowie powinni zwrócić uwagę na swoje preferencje. Pamiętając jednak, że noszenie męskiego sygnetu na konkretnym palcu ma znaczenie symboliczne.

Jak dobrać sygnet?

Styliści Apart zadbali o różnorodność modeli i wzorów dostępnych w sprzedaży. Dostępne są sygnety wykonane ze złota, srebra, jak i stali. W przypadku sygnetów damskich znaleźć można liczne zdobienia, wśród których warto wyróżnić masę perłową, onyks czy kolorowe szkło. Wśród mężczyzn zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza sygnety wykonane ze stali szlachetnej. W ofercie są także modele zdobione, np. agatem lub z lawą. Jak dobrać sygnet? To biżuteria wyrazista, przykuwająca wzrok, stąd dobrze jest zwrócić uwagę, aby sygnet był spójny z naszym stylem i dopełniał look’u.

Sygnet: gdzie nosić?

To biżuteria, która jak wspominano, doskonale uzupełniać będzie każdą stylizację, stąd zakładać go można zarówno na co dzień, do pracy, jak i na wieczorne spotkania z przyjaciółmi czy randkę z ukochanym lub ukochaną. Zasada ta bowiem dotyczy sygnetu zarówno w damskiej, jak i męskiej odsłonie. Damski sygnet fenomenalnie komponować się będzie z inną biżuterią. Warto zwrócić uwagę na połączenia charakterystyczne dla pór roku i popularne motywy. Kolorowe kamienie dodadzą energii wiosną, motyw łańcucha genialnie prezentować się będzie jesienią. Warto zwrócić także uwagę na motyw serca, który pięknie prezentuje się nie tylko w święto zakochanych. W ofercie Apart dostępne są również sygnety z tym wzorem. Sygnet uzupełni również zimowe stylizacje, także typowe świąteczne motywy takie jak gwiazda, anioł czy śnieżynka.

Sygnet z grawerem

Biżuteria personalizowana, czyli najczęściej taka, na której umieszczono grawerunek, dodatkowo zyskuje na wartości. Umieszczenie grawerunku na sygnecie, w zależności od wybranego modelu może przybierać różną postać. Może być to ważna data, imię lub symbol. Istnieją jednak pewne zasady, o których należy wiedzieć w kontekście biżuterii z grawerem. To między innymi techniczne kwestie związane z grawerowaniem.

Sygnet na prezent

Biżuteria na prezent to zawsze dobry i trafiony pomysł. Wręczenie bliskiej osobie niezwykle modnego sygnetu może być oryginalnym i niebanalnym podarunkiem na wiele okazji – walentynki, dzień chłopaka, dzień kobiet czy wspólna rocznica. Aby odpowiednio dopasować rozmiar sygnetu, warto wiedzieć jak zmierzyć rozmiar pierścionka i zastosować tę samą metodę. Sygnet damski i sygnet męski kupiony w Apart to także gwarancja pięknego opakowania.