Zanim powiesz "tak"

Praktyczny przewodnik po obrączkach

Nierozerwalnie przypieczętowują wzajemne uczucie dwojga ludzi

Najważniejsza deklaracja miłości

Obrączki mogą być tradycyjne lub nietuzinkowe - z diamentami, wielokolorowe, różnie wykończone

Kruszec i jego kolory

Różnorodność obrączek Apart wyraża się wieloma atrybutami, z których jednym z najistotniejszych jest kruszec. Oprócz klasycznego żółtego złota, do wyboru jest złoto białe, wielobarwne, a także inne metale: pallad, srebro i najszlachetniejszy – platyna. Złote obrączki występują w próbie 750, 585 oraz 333. Każdy z dostępnych wzorów obrączek może stać się wyjątkowym symbolem Waszej miłości.

Obrączki z platyny

Platyna to najcenniejszy i zarazem najdroższy metal szlachetny. Jest wyjątkowo rzadka. Jej barwa zbliżona jest do barwy srebra. Platyna nie reaguje z tlenem, wodą. W związku ze swoją niską reaktywnością, platyna używana jest w jubilerstwie, zwłaszcza jako oprawa dla diamentów. Ten szlachetny surowiec odwdzięcza się w gotowej biżuterii pięknym kolorem oraz niepospolitą trwałością.

Obrączki ze złota

Materiał bazowy obrączki złotej to złoto najwyższej próby 999,9. Dzięki wysokiej jakości dodatkom stopowym, produkowanym wyłącznie dla Apart, obrączki zyskują doskonałe właściwości użytkowe oraz niepowtarzalny kolor – żółty, ale również różowy – uchodzący za ekskluzywny, wybierany przy produkcji luksusowej biżuterii oraz kopert zegarków z najwyższej półki. Stop różowy powstaje w wyniku zastosowania domieszki miedzi, cynku i srebra.

Obrączki z białego złota

Białe złoto jest nazwą handlową stopu, w skład którego wchodzą: czyste złoto – występujące w przyrodzie wyłącznie w kolorze żółtym – oraz domieszki innych metali, m.in. srebra i miedzi, które odpowiednio wpływają na właściwości stopu. Standardową, stosowaną na całym świecie podczas produkcji biżuterii z białego złota procedurą jest rodowanie, dzięki któremu produkty uzyskują piękną, srebrzystą barwę.

Obrączki z palladu

Pallad jest jednym z ośmiu metali szlachetnych. Należy do grupy platynowców, obok rodu, rutenu, irydu, osmu i – oczywiście – platyny. Jego właściwości: twardość, lekkość, zbliżona do platyny barwa sprawiają, że jest on bardzo atrakcyjną alternatywą dla białego złota. Pallad charakteryzuje także antyalergiczność.

Obrączki ze srebra

Katalog obrączek Apart uzupełniają atrakcyjne wzory srebrne. Charakteryzują się one wysoką jakością, gwarantowaną przez naszą markę, a przy tym korzystną ceną.

Profil obrączek

Kolejną istotną cechą, która w dużej mierze determinuje wygląd i charakter obrączki, jest jej profil. Wybór profilu jest kwestią indywidualną. Profil, oprócz waloru estetycznego, wpływa na wygodę noszenia obrączki, będącą odczuciem w pełni subiektywnym. Co istotne, komfort przy tej samej średnicy może być inny dla różnych profili – warto o tym pamiętać przed jednym z najważniejszych w życiu zakupem. W obrączkach Apart odnaleźć można pełną gamę profili.

Wykończenie obrączek

O fakturze powierzchi obrączek decyduje ich wykończenie. Pośród metod nadawania obrączkom estetycznego i atrakcyjnego finiszu wyróżniamy: polerowanie – wygładzanie powierzchni nadające blask i połysk obrączce, satynowanie – matowienie nadające „satynowy” mat wzdłuż obwodu obrączki, piaskowanie – matowienie nadające obrączce idealnie równą fakturę, przypominającą wilgotny, sprasowany piasek oraz młotkowanie, polegające na nadawaniu faktury poprzez uderzanie w powierzchnię specjalnym młotkiem.

Diamenty na życzenie

W salonach i eSklepie Apart dostępny jest szeroki wybór obrączek z diamentami o standardowo przyjętych parametrach czystości i barwy diamentu SI2/H i SI1/G. Obrączki może zdobić jeden diament lub kilka, w różnych układach.