Zanim powiesz TAK

Zanim powiesz „tak"

Praktyczny przewodnik po obrączkach

Deklaracja miłości

Nierozerwalnie przypieczętowują wzajemne uczucie dwojga ludzi.

Najważniejsza deklaracja miłości.

Obrączki mogą być tradycyjne lub nietuzinkowe - z diamentami, wielokolorowe, finezyjnie zdobione.

Para
Złote obrączki
Obrączki

Kruszec i jego kolory

Różnorodność obrączek Apart wyraża się wieloma cechami, z których jedną z najistotniejszych jest kruszec. Oprócz klasycznych obrączek z żółtego złota, do wyboru jest złoto białe, różowe, a także inne metale: pallad, srebro i najszlachetniejszy – platyna. Złote obrączki występują w próbie 750, 585 oraz 333. Każdy z dostępnych wzorów obrączek może stać się wyjątkowym symbolem Waszej miłości.

Obrączki
Obrączki
Obrączki z platyny

Obrączki z platyny

Platyna to najrzadziej występujący i zarazem najcenniejszy z metali szlachetnych. Wyróżnią się srebrzystą barwą i niska reaktywnością na czynniki zewnętrzne - tlen i wodę. Dzięki temu chętnie stosowana jest w jubilerstwie jako oprawa diamentów. Obrączki natomiast cechują się piękną tonacją i wyjątkową trwałością.

Obrączki ze złota
Obrączki ze złota

Obrączki ze złota

Złoto jest niezwykle plastycznym metalem dlatego do wyrobu obrączek stosuje się stopy tego szlachetnego kruszcu z innymi surowcami takimi jak srebro czy miedź. W zależności od zastosowanych domieszek można uzyskać różny odcień finalnego produktu - żółty lub różowy. W identyczny sposób powstaje tzw. białe złoto, którego srebrzystą barwę uzyskuje się dzięki rodowaniu.

Obrączki z palladu
Obrączki z palladu

Obrączki z palladu

Pallad jest jednym z ośmiu metali szlachetnych, który został stosunkowo niedawno odkryty. Należy do grupy platynowców i cechuje się lekkością, twardością i wytrzymałością. W normalnych warunkach nie reaguje z wodą czy tlenem. Charakteryzuje się antyalergicznością i chętnie stosowany jest jako składnik stopów do wyrobu biżuterii.

Obrączki ze srebra
Obrączki ze srebra

Obrączki ze srebra

Równie istotnym kruszcem, z którego w pracowniach Apart powstają obrączki, jest srebro. Często są one pierwszymi obrączkami wybieranymi przez zakochanych. Wyróżniają się interesującym wzornictwem, jakością i atrakcyjną ceną.

Obrączki
Profil obrączek
Profil obrączek

Profil obrączek

Kolejną ważną cechą, która w dużej mierze określa wygląd i charakter obrączki, jest jej profil. Wybór ten jest kwestią indywidualną. Oprócz waloru estetycznego ma także wpływ na wygodę podczas noszenia, będącą odczuciem w pełni subiektywnym. Obrączki Apart posiadają pełną gamę profili.

Zdobienia obrączek
Zdobienia obrączek

Metody zdobienia obrączek

Końcowym etapem powstawania obrączek jest nadanie im estetycznego i atrakcyjnego wyglądu. Wyróżniamy cztery rodzaje stosowanych metod zdobniczych: polerowanie – wygładzanie powierzchni nadające blask i połysk, satynowanie – matowienie nadające „satynowy” mat wzdłuż obwodu obrączki, piaskowanie – matowienie nadające powierzchni idealnie równą fakturę, przypominającą wilgotny, sprasowany piasek oraz młotkowanie, które uzyskuje się dzięki zastosowaniu specjalnego młotka jubilerskiego.

Diament
Diament

Diamenty na życzenie

W salonach i sklepie internetowym Apart dostępny jest szeroki wybór obrączek z diamentami o standardowo przyjętych parametrach czystości i barwy diamentu SI2/H i SI1/G. Obrączki może zdobić jeden diament lub kilka, w różnym rozmieszczeniu.