Młoda Para

Narodziny piękna

Proces powstawania obrączek w pracowniach APART

Narodziny piękna

Kulisy powstawania obrączek w pracowni APART

trzymające się dłonie
background piękno

Obrączki symbolizują magię uczuć, której nie da się porównać z niczym innym. Tak jak miłość – powinny wyróżniać się pięknem i trwałością, by godnie oddawać jej nieprzemijający blask.
Znaczenie przypisywane obrączkom jest wyjątkowe, co w pełni odzwierciedla podejście Apart do ich produkcji.

salon apart
background

Apart jest wiodącym producentem obrączek ślubnych w Polsce, tworzonych z pasją od lat. Cenne doświadczenie i profesjonalne zaplecze technologiczne pozwalają oferować Klientom doskonałej jakości produkty w szerokiej gamie modeli.

obrączki
background

Produkcja obrączek w Apart

Proces powstawania obrączek jest złożony i obejmuje wiele etapów. Dla uzyskania wzorowego efektu, na każdym z nich należy zachować bezkompromisową dbałość o najdrobniejszy detal.

kruszec
punkt pierwszy

Uzyskanie właściwego stopu. Czyste, 24-karatowe złoto ze względu na swoje właściwości fizyczne, np. miękkość, nie sprawdza się ani w obróbce, ani w użytkowaniu. Jednakże dzięki zastosowaniu najwyższej jakości dodatków stopowych otrzymuje się surowiec, którego zaletami, oprócz pięknego koloru, różnego w zależności od składu zastosowanej mieszanki, są optymalna kowalność i wysokie walory użytkowe.

gotowy stop
punkt drugi

Gotowy stop poddawany jest procesom obróbki wstępnej, podczas których z grubej złotej sztabki, standardowo o próbie 585, uzyskuje się płaskie krążki – półfabrykaty, będące bazą dla konkretnego modelu. Obrączki Apart wytwarzane są bezszwowo, co znaczy, że od samego początku mają formę pełnego pierścienia i pozbawione są łączeń na obwodzie.

walcowanie
punkt trzeci

Pożądany profil obrączki, w zależności od wzoru, uzyskuje się w procesie walcowania.

kalibrowanie
punkt czwarty

Każda obrączka jest kalibrowana ręcznie pod kątem rozmiaru, dla zapewnienia najwyższej dokładności.

ręczne polerowanie
punkt piąty

Rezultatem ręcznego polerowania jest doskonałe wykończenie powierzchni.

nacinanie wzoru
punkt szósty

Wzór nacinany jest maszyną z diamentową końcówką, co zapewnia dużą precyzję.

oprawianie obrączki
punkt siódmy

Obrączki mogą być zdobione brylantami. Każdy oprawiany jest ręcznie przez wykwalifikowanych jubilerów Apart.

grawerunek
punkt ósmy

Grawerunek o indywidualnej, określonej przez Narzeczonych treści, nanoszony jest na obrączki laserem.

kontrola jakości
punkt dziewiąty

Dopełnieniem procesu produkcyjnego jest kontrola jakości.

srebrne obrączki
background

Platyna

Osobny temat stanowi produkcja obrączek platynowych. Obróbka jest niebywale trudna, warto jednak podejmować wysiłek, ponieważ ten szlachetny surowiec odwdzięcza się w gotowej biżuterii pięknym kolorem oraz trwałością. Do wyrobu obrączek platynowych Apart używa się surowca o próbie 950.

background

Nie tylko klasycznie

Oprócz obrączek tradycyjnych - ich formę i kształt można określić mianem ponadczasowej klasyki - w ofercie Apart dostępne są wzory znacząco odbiegające od tego kanonu. Obrączki te, przy produkcji których stosowane są niestandardowe rozwiązania, zachwycają wyrafinowanym pięknem. Najnowocześniejsze techniki toczenia, walcowania i frezowania są raptem wstępem do całej listy zmyślnych sztuczek jubilerskich.

dwukolorowe obrączki
background

Twardość obrączek

Technologia produkcji obrączek w Apart umożliwia uzyskanie twardości na poziomie od 200-260 HV (stopni Vickersa). Największą twardość mają obrączki jednokolorowe białe – 260 HV, żółte – 240 HV, najmniejszą dwukolorowe – 200 HV. Za sprawą odpowiednich dodatków stopowych, twardość obrączek w próbie 585 i 333 jest na zbliżonym poziomie.

background

Próba złota a twardość

Czyste złoto jest metalem stosunkowo miękkim, podatnym na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Trwałość stopu złota jest bezpośrednio związana z próbą, czyli procentową zawartością czystego złota w całym produkcie. Przy jakości dodatków stopowych stosowanych w Apart, nawet obrączki wykonane z wysokiej próby złota są odpowiednio twarde.