Výhodné nákupy šperků na e-shopu Apart.cz

Jaką biżuterię wybrać? O kruszcach

Wiedza 2023-08-21 PRZECZYTASZ W 2 MINUTY

Przed zakupem biżuterii zastanawiamy się nie tylko nad rodzajem asortymentu, wśród którego będziemy wybierać czy istotnymi dla nas motywami. Bardzo ważnym kryterium jest odpowiedni wybór kruszcu, z którego biżuteria ma być wykonana. Nie tylko ze względów wizualnych, ale także z uwagi na właściwości każdego z nich. Jaką biżuterię wybrać?

Na początek kilka informacji, o których warto pamiętać

  • Złota biżuteria w Apart to ogromny wybór wzorów i modeli, wykonanych jedynie ze złota, jak i zdobionych np. kamieniami szlachetnymi.

  • Znaczna część biżuterii oferowanej w Apart to biżuteria srebrna. Cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem ze względu na takie swoje właściwości jak piękna barwa i metaliczny połysk.

  • Oferta biżuterii w Apart to także wzory i modele wykonane między innymi ze stali szlachetnej, mosiądzu oraz brązu, a w przypadku obrączek ślubnych także z platyny i palladu.

Biżuteria złota

Złoto jest jednym z najbardziej popularnych, cenionych i niezwykle chętnie wybieranym kruszcem, jeśli chodzi o biżuterię. Złota biżuteria w Apart to ogromny wybór wzorów i modeli, wykonanych jedynie ze złota, jak i zdobionych np. kamieniami szlachetnymi. Marka Apart jest ekspertem w produkcji złotej biżuterii i zajmuje ona szczególne miejsce w asortymencie.

Dlaczego biżuteria złota? Złoto jest metalem miękkim, kowalnym i ciągliwym, dzięki czemu jest bardzo plastyczne. To daje możliwość nadania wyrobom jubilerskim ze złota dowolnej, nawet najbardziej fantazyjnej formy.

Czyste złoto ma barwę złocistożółtą o silnym połysku, jednak jego połączenie z innymi metalami powoduje, że dostępna jest także biżuteria z różowego czy białego złota. W przypadku białego złota dodatkowo biżuteria najczęściej pokrywana jest warstwą rodu, który utwardza powierzchnię białego złota, zwiększa jego trwałość oraz podnosi walory estetyczne wyrobu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Czym się różni próba złota 333 od 585?

Biżuteria srebrna

Znaczna część biżuterii oferowanej w Apart to biżuteria srebrna. Cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem ze względu na takie swoje właściwości jak piękna barwa i metaliczny połysk. Podobnie jak w przypadku białego złota, wierzchnia warstwa biżuterii pokryta jest rodem. Dodatkowo zabezpiecza on srebro przed utlenianiem i tworzeniem się na jego powierzchni ciemnego nalotu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rodowanie – co to za proces?

W tym miejscu warto także wspomnieć o srebrze pozłacanym. Biżuteria wykonana z pozłacanego srebra cieszy się popularnością.

W ofercie Apart znaleźć można także biżuterię z oksydowanego srebra. Oksydowanie jest celowym, wywoływanym chemicznie zabiegiem, polegającym na pokryciu całego produktu, albo jego części tlenkiem srebra, w celu uzyskania ciemniejszej matowej powłoki.

Biżuteria ze stali szlachetnej

Stal szlachetna to kruszec, z którego wykonane są zegarki i biżuteria marki Aztorin oraz Elixa.

Stal szlachetna łatwo poddaje się obróbce plastycznej, jest odporna na korozję, jest niezwykle twarda i zachwyca naturalnym kolorem i blaskiem. Za pomocą specjalnych technologii na powierzchnię biżuterii mogą być nakładane powłoki w różnych kolorach.

Stal szlachetna jest także obecna w asortymencie modowej marki Artelioni, w której możemy również znaleźć biżuterię z mosiądzu oraz brązu.

biżuteria
biżuteria

Inne kruszce

Jednym z najbardziej niezwykłych i najcenniejszych metali szlachetnych występujących w przyrodzie, jest platyna. Z wyglądu przypomina srebro, jednak jej wyjątkowa gęstość sprawia, że biżuteria z platyny wyróżnia się wyjątkową trwałością. W ofercie Apart dostępne są między innymi obrączki wykonane z platyny.

Innym metalem szlachetnym z grupy platynowców jest pallad. Wyglądem przypomina platynę, jednak jest w porównaniu z nią dużo lżejszy, twardszy i bielszy.

W ofercie Apart znaleźć można także biżuterię wykonaną z brązu oraz mosiądzu. Nie brakuje także masy żywicznej czy szkła. Warto wspomnieć także o zdobieniach – kamieniach szlachetnych i ozdobnych, kolorowej emalii i cyrkoniach. To także wykorzystywane w produkcji biżuterii sznurek czy rzemień.

aką biżuterię wybrać? Z pewnością biorąc pod uwagę indywidualne preferencje. O jakość w przypadku Apart – niezależnie od dokonanego wyboru – można być absolutnie spokojnym.