Biżuteria modułowa

Biżuteria modułowa

Wiedza 2023-09-18 PRZECZYTASZ W 2 MINUTY

Biżuteria idealnie dopasowana do naszych potrzeb i gustów – to prostsze niż mogłoby się wydawać. Wystarczy sięgnąć po biżuterię modułową. Drobna zmiana elementów w postaci zawieszek umożliwia stworzenie biżuterii odpowiadającej naszym aktualnym potrzebom. W Apart dostępne są Apart Beads Collection oraz kolekcja Charms, które zdecydowanie warto poznać bliżej. 

Na początek kilka infomracji, o których warto pamiętać:

  • Biżuteria modułowa umożliwia – dzięki specjalnym zawieszkom – personalizację zestawu i wymianę go za każdym razem, gdy pojawi się taka chęć lub potrzeba. W Apart niezwykłą popularnością i zainteresowaniem od lat cieszą się dwie zjawiskowe kolekcje: Apart Beads Collection oraz kolekcja Charms.

  • Kolekcja beads to przede wszystkim bransolety i dedykowane im wymienne zawieszki. Dzięki opcji wyboru i wymiany poszczególnych elementów, możliwe jest uzyskanie oryginalnej, unikatowej biżuterii.

  • W ramach kolekcji Charms również można samodzielnie komponować bransoletki. Analogię do Kolekcji Beads stanowi zbieżność pod kątem kamieni czy rodzajów wykończenia. Różnią się one natomiast sposobem zakładania zawieszek.

Personalizacja biżuterii

Biżuteria stanowi nieodłączny element stylizacji każdej z nas. Inne wzory i modele wybieramy na co dzień, po inne sięgamy do szkatułki na biżuterię, gdy szykujemy się na wieczorne wyjście. Jednocześnie w zależności od nastroju czy okoliczności chętnie zmieniamy biżuteryjne stylizacje nawet w ciągu dnia.

Wybór biżuterii dopasowanej do naszych gustów i upodobań jest o tyle ważny, że sprawia iż czujemy się w niej komfortowo. Wiele z nas bez problemu potrafiłoby wskazać swoje ulubione wzory, czy biżuterię o wyjątkowym znaczeniu – np. otrzymaną na urodziny czy opatrzoną dedykowanym grawerunkiem. 

Idealnym rozwiązaniem, szczególnie dla kobiet lubiących zmiany i czerpiących radość z modyfikacji zestawów biżuteryjnych, będzie biżuteria modułowa umożliwiająca dzięki specjalnym zawieszkom personalizację zestawu i wymianę go za każdym razem, gdy pojawi się taka chęć lub potrzeba. 

W Apart niezwykłą popularnością i zainteresowaniem od lat cieszą się dwie zjawiskowe kolekcje biżuterii modułowej. To Apart Beads Collection oraz kolekcja Charms

Apart Beads Collection

To jedna z najbardziej rozpoznawalnych kolekcji w ofercie Apart. Dzięki możliwościom, jakie daje dobór zawieszek beads, w prosty i przyjemny sposób uda się stworzyć najpiękniejszą dla siebie wersję biżuterii.

Kolekcja beads to przede wszystkim bransolety i dedykowane im wymienne zawieszki. Bransolety, które to najczęściej stanowią bazę do stworzenia pięknej i indywidualnej kompozycji, są mocno zróżnicowane. Mogą mieć formę bransoletki z kilkucentymetrową przedłużką, albo bransoletki bez przedłużki, ale za to z pięknie zdobionym zapięciem w formie np. eleganckiej kulki z logo Beads, czy uroczego serca. Ciekawą możliwością są również bransolety na skórzanym rzemieniu. Ale w obrębie kolekcji można znaleźć również naszyjniki i kolczyki.

W ofercie Apart dostępne są zawieszki, które pozwalają stworzyć biżuterię na szczególną okazję, na przykład pasującą do wakacyjnych stylizacji, podkreślające czas Bożego Narodzenia czy w klimacie boho. Są także wzory dedykowane specjalnym okolicznościom, takim jak choćby narodziny dziecka. 

Dobierając zawieszki beads Apart, można bransoletce nadać dominującą kolorystykę, na przykład ze szkłem murano w odcieniach pudrowego różu, klasycznej czerni czy w odcieniach błękitu. Pożądaną kolorystykę bransoletki nadadzą także zawieszki z barwnymi kryształami.

Doskonałym uzupełnieniem oraz zabezpieczeniem całej kompozycji są stopery. Zawieszki te wyposażone są w silikonowy element, który utrzymuje je w stałej pozycji i zapobiega przemieszczaniu się pozostałych beadsów po bransolecie. Poza tym, że są one świetnym zabezpieczeniem, to ze względu na różnorodność ich zdobień, kolorów i wielkości stanowią piękną ozdobę bransolety.

Modułowa kolekcja Apart Beads to także możliwość stworzenia <biżuteryjnego zestawu Beads opartego na wzorach bazowych bransoletki, lub zakup gotowych, tworzonych przez stylistów marki – w podobnej tonacji barw i podobnymi elementami dekoracyjnymi. To pozwala uzyskać oryginalny, unikatowy komplet biżuterii.

Kolekcja Charms

W ramach kolekcji Charms również można samodzielnie komponować bransoletki. Analogię do Kolekcji Beads stanowi zbieżność pod kątem kamieni czy rodzajów wykończenia. Podstawowa różnica natomiast, to sposób zakładania zawieszek, które w kolekcji Charms są dopinane do ogniw bransoletki za pomocą karabińczyków. Bazą jest bowiem bransoletka o motywie łańcucha. W ofercie dostępne są modele złote, jak i srebrne. Warto nadmienić, że równie zjawiskowo będą prezentowały się noszone na nadgarstku solo. 

Apart oferuje naszyjniki – delikatne łańcuszki, elementy prostokątne, drobne koła i piękne, wyraziste motywy łańcucha. W kolekcji znajdują się także złote kolczyki charms. Ozdabiając je pięknymi zawieszkami, możemy odzwierciedlić swoją osobowość i uwolnić wodze fantazji.

Jeśli chodzi o wzory zawieszek, to w ich wyborze również można kierować się konkretnymi motywami, kolorami czy okazją, na jaką są kupowane. Dostępne są także zawieszki charms z cyrkoniami, diamentami, szafirami, ametystami i innymi kamieniami szlachetnymi. Błyszczące elementy ożywią stworzony zestaw i ubogacą go kolorowymi akcentami. Dodadzą elegancji i szyku, sprawdzą się jednak także na co dzień. Nie ulega wątpliwości, że kolekcja dopasowuje się do oczekiwań oraz preferencji każdej kobiety. 

Biżuteria modułowa na prezent

Kolekcje modułowe to niewątpliwie niezwykła przyjemność tworzenia niepowtarzalnej i wyjątkowej biżuterii, która może zmieniać się w zależności od swojego nastroju, stylizacji czy okazji. To także świetny i niekończący się pomysł na prezent teraz i w przyszłości.

Sprawdzi się jako prezent dla mamy, przyjaciółki, partnerki czy siostry – znając doskonale najbliższe osoby, efekt finalny, czyli efektowna bransoletka będzie idealnie dopasowana do ich upodobań i modowych wyborów.

Biżuteria modułowa to również doskonały pomysł na upominek dla młodej kobiety – dziewczynki lub nastolatki, która powoli wkracza w dorosły, kobiecy świat. Bransoletka zostanie z nią na dłużej, a zawieszki z czasem będzie mogła wymienić na inne.

Decydując się na zakup biżuterii modułowej na prezent miej na uwadze, czy osoba, którą chcesz obdarować już ją zna. Jeśli tak – postaw na zawieszki, które mogą przypaść jej do gustu lub będą ważne ze względu np. na określoną symbolikę. 

Wiedząc jednak, że dana osoba dopiero rozpoczyna swoją przygodę z biżuterią modułową, dobrym pomysłem może być zakup gotowego zestawu Beads lub Charms. Styliści Apart przygotowali je w różnych stylach: od minimalistycznego i romantycznego, przez boho, aż po zdobne kolekcje z cyrkoniami. To jednak tylko propozycje – zestawy można dowolnie uzupełniać, a zawieszki wymieniać. W przyszłości osoba obdarowana będzie mogła sama zmienić wygląd bransoletki lub… otrzymać nowe zawieszki w kolejnym prezencie!

pióra
pióra