Biżuteryjne trendy na babie lato

Biżuteryjne trendy na babie lato

Trendy 2023-09-05 PRZECZYTASZ W 2 MINUTY

Pierwsze skojarzenie z hasłem babie lato? To zapewne drobne niteczki pajęczyny unoszące się w powietrzu wraz z początkiem jesieni. To określenie jednak pojawia się także w słowniku modowym. Babie lato to czas ciepłych, słonecznych dni wczesnej jesieni. Jakie stylizacje na ten czas wybrać? I jaką biżuterię na babie lato założyć?

Na początek kilka infomracji, o których warto pamiętać:

  • Babie lato to czas na styku dwóch pór roku – lata i jesieni. Z jednej strony wciąż dbamy o to, żeby zatrzymać odrobinę promieni słonecznych, z drugiej z przyjemnością sięgamy po kardigany i trencze. Nie można zapominać o biżuterii, która dopełnia looku i stanowi must-have nie tylko w czasie babiego lata.

  • Stylizację na babie lato doskonale uzupełnią wszystkie wzory i modele biżuterii. Szczególną uwagę warto zwrócić na pierścionki, a zwłaszcza trendujące od dłuższego czasu sygnety, a także na broszki podkreślające tak letnie, jak i jesienne wybory.

  • Koniecznie w tym czasie należy zwrócić uwagę na motywy biżuteryjne. Idealnie sprawdzi się biżuteria z motywem łańcucha. W Apart dostępna jest w różnych wydaniach i odsłonach. To także doskonały czas by podkreślać wyznawaną przez siebie filozofię życia, najlepiej sięgając po biżuterię z takimi motywami jak joga, yin yang czy kwiat lotosu.

Babie lato w modzie

Babie lato to czas na styku dwóch pór roku. Moment, w którym lato przechodzi w jesień, potrafi być niezwykle ciepły i pełen uroku. Z jednej strony wciąż dbamy o to, żeby zatrzymać odrobinę promieni słonecznych, z drugiej z przyjemnością sięgamy po kardigany i trencze. Poranki w tym czasie bywają już chłodne i mgliste, z kolei w ciągu dnia jeszcze możemy cieszyć się ciepłą aurą. 

W tym czasie w modzie królują zazwyczaj jasne, stonowane barwy. Babie lato uwielbia biele i beże, pojawia się coraz więcej charakterystycznych dla jesieni brązów. Wciąż jednak, chcąc zatrzymać lato, sięgamy po zwiewne i lekkie tkaniny w wyrazistych kolorach, przełamując je grubszymi splotami i tak charakterystycznymi w tym czasie stylizacjami „na cebulkę”.

Wciąż nieodłącznym elementem każdej stylizacji o tej porze roku są akcesoria, w tym zwłaszcza okulary przeciwsłoneczne, a także nakrycia głowy i torebki. Nie można zapominać o biżuterii, która dopełnia looku i stanowi must-have nie tylko w czasie babiego lata. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Biżuteria na co dzień – jak ją dobrać?

Biżuteria na babie lato

Zastanawiając się jaką biżuterię nosić w tym czasie, warto w pierwszej kolejności zrobić powakacyjny przegląd szafy i szkatułki z biżuterią. Niektóre wzory i modele, po które chętnie sięgałyśmy w miesiącach letnich, okazać się mogą zbyt delikatne i subtelne i chętnie zastąpimy je bardziej wyrazistą biżuterią. 

Jaką biżuterię nosić w tym czasie? Doskonałym uzupełnieniem każdej stylizacji będą kolczyki. Świetnie całości dopełnią także bransoletki. Do czasu aż chłód nie zmusi nas do wkładania rękawiczek, warto postawić także na pierścionki, a zwłaszcza trendujące od dłuższego czasu sygnety

Stawiając na kolory ziemi idealnie sprawdzi się zwłaszcza biżuteria złota i ta wykonana ze stali szlachetnej. Warto także zwrócić uwagę na kolorowe kamienie, przywołujące na myśl barwy lata, a także nieco bardziej jesienne już klejnoty jak perły czy bursztyn. 

Ciekawą ozdobą biżuteryjną w tym czasie będzie broszka. Może stanowić niezwykłe dopełnienie marynarki zakładanej na letnią sukienkę, lub posłużyć do spięcia szala w chłodniejsze wieczory. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Broszka – modny dodatek każdej stylizacji

Motywy biżuteryjne na babie lato

Idealnie w tym czasie sprawdzi się biżuteria z motywem łańcucha. W Apart dostępna jest w różnych wydaniach i odsłonach, dzięki czemu możliwe będzie znalezienie idealnego wzoru dla siebie – bardziej subtelnego, zmysłowego, czy też wyrazistego i stylowego łańcucha w rozmiarze XXL.

Jakie jeszcze biżuteryjne motywy na babie lato? Doskonale uzupełniać stylizacje będzie biżuteria z motywami roślinnymi, w tym ponadczasowa i doskonale prezentująca się w każdej odsłonie monstera. To także doskonały czas by podkreślać wyznawaną przez siebie filozofię życia, najlepiej sięgając po biżuterię z takimi motywami jak joga, yin yang czy kwiat lotosu

Fanki biżuterii modułowej, zarówno kolekcji beads, jak i charms, z pewnością sięgną po zawieszki – te przywołujące jesień lub te, które będą miały przypominać o minionym lecie.