Prezent na komunię – co wybrać?

Prezent na komunię co wybrać?

Przewodniki zakupowe 2022-03-28 PRZECZYTASZ W W 2 MINUTY

Komunia Święta to niezwykle ważne wydarzenie w życiu nie tylko młodego człowieka i całej rodziny. Niezwykle istotna jest warstwa duchowa, ale liczy się także oprawa, która podnosi rangę tego wyjątkowego dnia. Elegancki strój, wystawny obiad i prezent na komunię. Jak wybrać najlepszy?

Na początek kilka zasad, o których warto pamiętać:
  • Należy zadbać o to, by prezent na komunię ucieszył nie tylko tu i teraz, ale był dla dziecka pamiątką tego niezwykłego dnia.
  • Zarówno w przypadku dziewczynek, jak i chłopców, idealnie sprawdzi się prezent w postaci łańcuszka z zawieszką. Medalik czy krzyżyk noszony na szyi ma szczególne znaczenie.
  • Chcąc postawić na nietypowy upominek, warto pomyśleć o niezwykłej monecie z oferty Mennicy Apart.

Co kupić dziecku na komunię?

Zastanawiając się nad wyborem prezentu na komunię, warto rozważyć go w dwóch kategoriach.

Po pierwsze, dobrze, aby miał wymiar religijny. Komunia Święta, mimo całej świeckiej otoczki towarzyszącej temu wyjątkowemu wydarzeniu, jest sakramentem i ten duchowy walor winien być podkreślany. Choćby właśnie poprzez wybór prezentu.

Po drugie zaś, warto, aby prezent na komunię, był pamiątką niezwykłego dnia. Sprawdzą się więc wszystkie personalizowane upominki, w tym biżuteria z grawerem.

Jeśli sprawia nam trudność wybór konkretnego prezentu, zamiast wręczania pieniędzy warto rozważyć zakup karty podarunkowej z dedykacją lub personalizowanego bonu jubilerskiego.

Prezent na komunię dla dziewczynki

Idealnym prezentem na komunię dla młodej damy będzie biżuteria.

Pierwszym i naturalnym wyborem wydają się być kolczyki. Jubiler Apart ma w swojej kolekcji wiele modeli dla młodych dam. Kolekcja kolczyków Apart Kids to niezwykły wybór zarówno złotych, jak i srebrnych ozdób. Kolczyki kwiatki, biedronki, pszczółki czy aniołki zdobione emalią oczarują niejedną dziewczynkę. To także wybór niezwykłych, dziewczęcych motywów inspirowanych światem roślin i zwierząt. Znaleźć można także biżuterię ozdobioną diamentami, cyrkoniami lub kolorową emalią. Zachwyca także kolekcja Disney by Apart z motywami i bohaterami ukochanych bajek i filmów.

Pięknym komunijnym prezentem może być także bransoletka, stanowiąca swego rodzaju amulet. W ofercie marki Apart znaleźć można bransoletki złote, srebrne oraz wygodne, dziecięce modele bransoletek na sznurku. Wiele z nich ma możliwość umieszczenia grawerunku.

Zastanawiając się więc jaki prezent na komunię dla dziewczynki można także rozważyć zakup naszyjnika z zawieszką literką lub aniołkiem, który będzie strzegł przystępującej do komunii również w przyszłości.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rodzaje zapięć kolczyków

Prezent na komunię dla chłopca

O ile w przypadku chłopców trudno stawiać na biżuterię, niewątpliwie prym w tej grupie wiedzie elektronika. Tablety, drony i inne sprzęty elektroniczne z pewnością pochłoną niejednego młodego człowieka idącego do komunii. Marka Apart wychodzi z odpowiedzią na te potrzeby mając w swojej ofercie smartwatche. Z pewnością niejeden chłopiec z zachwytem otworzy prezent i da się porwać emocjom związanym z personalizowaniem urządzenia.

Zegarek dla chłopca i dla dziewczynki

Niekoniecznie jednak prezentem na komunię muszą być zegarki elektroniczne. Marka Apart ma swojej ofercie także niezwykle kolorowe i piękne modele, będące formą bardziej tradycyjnego prezentu na komunię. Zegarki z niebanalnymi bransoletami i tarczami z pewnością wywołają uśmiech na małych buziach i cieszyć będą oczy przez długi czas.

Warto zwrócić uwagę na zegarki z kolekcji Disney, Marvel lub Star Wars, które cieszą się popularnością nie tylko wśród dzieci, ale i wśród rodziców. Oprócz zegarków w kolekcjach znaleźć można także inne modele biżuteryjne.

Dodatkowym prezentem będzie wspomniana wcześniej personalizacja poprzez grawerunek, który może zostać wykonany na wybranych modelach zegarków i biżuterii dla dzieci.

CZYTAJ WIĘCEJ: Fakty i mity o biżuterii

Prezent na komunię – co wybrać?

Należy zadbać o to, by prezent na komunię ucieszył nie tylko tu i teraz, ale był dla dziecka pamiątką tego niezwykłego dnia.

Medalik na komunię

Pierwsza komunia święta, podobnie jak chrzciny są tymi uroczystościami, gdzie niezwykle ważna jest symbolika wręczanego upominku. Podarunek w postaci zawieszki z łańcuszkiem będzie towarzyszył dziecku latami i jest to prezent dość często i chętnie wybierany na komunię zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

W ofercie marki Apart dostępny jest szeroki wybór medalików. To modele z wizerunkiem Matki Boskiej, Jezusa i przede wszystkim zawieszki – krzyżyki. Znaleźć można zarówno te klasyczne, jak i nieco bardziej zdobne, wysadzane choćby cyrkoniami. Niezależnie od płci zawieszka-krzyżyk ma szansę być przepiękną ozdobą noszoną z dumą i przyjemnością.

Niebanalnym prezentem na komunię mogą być także medaliki z aniołkami, których rolą będzie strzec malucha. Przypadną do gustu zwłaszcza tym obdarowującym, którzy chcieliby sięgnąć po prezent pamiątkowy, jednak niekoniecznie klasyczny krzyżyk.

Wyjątkowy prezent na komunię

Inwestowanie w złoto staje się coraz popularniejszą formą lokaty kapitału. Zakup złotej sztabki inwestycyjnej może stać się niezwykle oryginalnym upominkiem komunijnym. Ucieszy dziecko w tym wyjątkowym dniu ze względu na swój niepowtarzalny charakter, jednak później – w nastoletnim i dorosłym życiu zostanie doceniony ponownie. Walory estetyczne prezentu nie znikną, a może on zyskać dodatkową wartość.

Mennica Apart ma w swojej ofercie również złote monety z renomowanych światowych mennic. Nie dość, że to doskonała lokata kapitału, to jeszcze niebanalny prezent na komunię – i nie tylko!

Podkreślając wyjątkowość wydarzenia, jakim jest przystąpienie do pierwszej komunii świętej, wcale nie musimy skupiać się na wielkości, czy cenie prezentu. Bardziej wartościowe będzie właśnie zaznaczenie waloru pamiątkowego, spersonalizowanie go i troska o to, by maluch zapamiętał towarzyszące mu emocje.