Biżuteria w stylu boho

Styl boho – jak dobrać biżuterię?

Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

Trendy 2022-04-26 PRZECZYTASZ W 3 MINUTY

Choć wydawać by się mogło, że wybór biżuterii i akcesoriów uzależniamy od stylizacji, nastroju i planów na dany dzień, niewątpliwie każda z nas ma swój styl, w tym również styl biżuteryjny, który dominuje. Jeśli bliskie ci elementy hippie, artystycznej bohemy i kochasz vintage, biżuteria i akcesoria mają szansę styl boho jeszcze bardziej pokazać. Jaką biżuterię wybrać, by podkreślić boho stylizacje?

Na początek kilka zasad, o których warto pamiętać:
  • Styl boho kojarzony jest z wygodą i luzem polegającym na łączeniu często pozornie niepasujących do siebie materiałów i wzorów. Te cechy widoczne są także we wzorach biżuteryjnych.
  • Motywy, które dominują w boho stylizacjach to te podkreślające między innymi przywiązanie do natury. To więc pióra, kwiaty, liście czy łapacze snów, a także modele biżuteryjne z motywem jogi.
  • Ślub w stylu boho to trzymanie się zasady lekkości i kolorystyki nawiązującej do kolorów ziemi i natury. Warto, by biżuteria ślubna w tym przypadku nie była zbyt ciężka i błyszcząca. Warto postawić na cienkie i delikatne łańcuszki i zawieszki. Także w większej ilości.

Boho: jaki to styl?

Mówi się, że boho to styl łączący w sobie wiele elementów: kultury hippisów, klimatu ulicy, artystycznej bohemy, vintage i odrobiny glamour. Kojarzony jest z wygodą, luzem, swobodą oraz eklektyzmem, polegającym na łączeniu często pozornie niepasujących do siebie materiałów i wzorów, według indywidualnego gustu. Styl boho podkreśla kobiecość, zmysłowość i wydobywa na światło dzienne pierwiastki romantyzmu.

Styl boho – dla kogo?

Chciałoby się rzec – dla każdej z nas. I z pewnością ma szansę tak być. Niewątpliwie jednak styl boho staje się szczególnie bliski tym kobietom, które lubią wyglądać oryginalnie. Zostawia on bowiem przestrzeń na eksperymentowanie i mieszanie ze sobą różnych elementów. Te więc kobiety, które swoje poczucie wolności i niezależności pokazują strojem i dodatkami, powinny sięgnąć po biżuterię w stylu boho doskonale uzupełniającą look.

Boho stylizacje

Ubraniowe boho stylizacje to długie, zwiewne i kwieciste sukienki, często wykonane z naturalnych tkanin. Nie brakuje w nich dodatków w postaci koronek i falban. Zaś we wnętrzach doszukiwać się można połączenia elementów natury, jasnych kolorów oraz etnicznych inspiracji z odległych kultur i krajobrazów. Te wpływy widoczne są także w kuferku na biżuterię… Motywy roślinne, łączenie kruszców i elementy ażurowe to tylko kilka charakterystycznych cech biżuterii w stylu boho.

Biżuteria w stylu boho

Biżuteria w stylu boho niewątpliwie przyciąga wzrok i skupia na sobie uwagę. Również dlatego, że jest jej dużo. Miłośniczki tego stylu wiedzą najlepiej, że styl boho w biżuterii oznacza więcej, a nie mniej. Dokładnie tak!

Naszyjniki w stylu boho

Boho stylizacje to bardzo często odważne dekolty i wyrazista biżuteria zdobiąca okolice szyi. Idealnie ten styl oddawać będą długie, ozdobne naszyjniki. Często noszone nawet po kilka razem. Charakterystyczne dla stylu boho w biżuterii jest łączenie kruszców i materiałów, dlatego spokojnie można zakładać zarówno złote, jak i srebrne łańcuszki. W ofercie Apart są także modele łączące w sobie srebro ze zlotem lub pozłacanymi elementami. Dodatkowo rozświetlić boho stylizację mają szanse kolorowe kamienie.

Bransoletki w stylu boho

Styl boho nawiązuje w swoich założeniach do ozdób etnicznych i elementów tradycyjnych. Założenie kilku bransoletek jednocześnie okazuje się być nie tylko niezwykle kobiece, modne, ale i doskonale wpisywać się w założenia stylu boho.

Ciekawie prezentować się mogą także modele modułowe, a więc biżuteria z Apart Beads Collection oraz zawieszki Charms. Uzupełnienie kolekcji o poszczególne elementy w stylu boho może stanowić ciekawe zaznaczenie własnych preferencji modowych. Jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby w myśl założeń stylu boho – mieć ich więcej niż mniej w tym samym czasie.

Warto podkreślić, że unikatowym uzupełnieniem stylizacji są efektowne bransoletki, noszone nie tylko na ręce, ale również na nodze.

Boho kolczyki

Kolczyki boho to najczęściej modele bardziej strojne, okazałe. Fanki tego stylu stawiają także na wzory wiszące, ozdobne i nierzadko wielobarwne. W Apart znaleźć można wyraziste i bardziej ekstrawaganckie ozdoby uszu, jak i bardziej subtelne, mniejsze, wciąż jednak w duchu boho. Jednocześnie komfort – zgodnie z założeniami stylu – pozostaje na pierwszym miejscu. Dlatego dostępne są wzory z różnymi rodzajami zapięć. Ciekawym pomysłem są także nausznice, będące alternatywą dla tradycyjnych kolczyków, lub też ich dopełnieniem.

Pierścionki w stylu boho

Wyraziste pierścionki to lubiane przez miłośniczki stylu przedmioty biżuteryjne. Bardzo często i bardzo chętnie zresztą zakładane na każdy palec! Kobietom, którym jednak zależy tylko na akcencie w stylu boho i preferują pojedyncze egzemplarze, również z pewnością uda się dopasować wzór idealny. Apart oferuje modele z pojedynczymi oraz kamieniami, emalią, a także szerokie obrączki ze stali szlachetnej z ażurowymi zdobieniami. Modele na tyle wyraziste, że w nowatorski sposób uzupełnią look.

Ciekawym uzupełnieniem stylizacji boho, jeśli chodzi o dłonie, może być sygnet. Jego prosty, acz wyrazisty design może ciekawie komponować się z innymi modelami.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak nosić damski sygnet 

Motywy biżuteryjne charakterystyczne dla stylu boho

Boho to bliskość natury, wolność oraz wyrazistość. Stylistom marki Apart udało się fenomenalnie połączyć założenia stylu w poszczególnych wzorach biżuteryjnych.

Wzory boho w biżuterii

Przede wszystkim to motywy, podkreślające między innymi przywiązanie do natury. U fanek biżuterii w stylu boho znaleźć więc będzie można takie wzory jak pióra, kwiaty, liście czy łapacze snów w wielu odsłonach. Doskonale klimat oddają także modele biżuteryjne z motywem jogi. Typowe dla stylu boho w biżuterii są również elementy ażurowe, między innymi rozety.

Materiały i kruszce

Szukając biżuterii w stylu boho należy mieć na uwadze, że łączyć warto nie tylko srebro ze złotem i elementami pozłacanymi. Mnogość kolorów, faktur i wzorów tym bardziej odda ducha stylu. Dlatego wśród biżuterii w stylu boho królują rzemienie i sznurek, a także charakterystyczne chwosty z kolorowych nici.

Ciekawą propozycję dla miłośniczek boho stylizacji ma także marka Elixa, słynąca z inspirujących i unikatowych rozwiązań biżuteryjnych. Połączenia rzemienia, skóry i stali szlachetnej zachwycają i szczególnie mają szansę porwać miłośniczki bransoletek.

Ślub w stylu boho

Organizacji przyjęcia weselnego w stylu boho winny przyświecać zasada lekkości i kolorystyki nawiązującej do kolorów ziemi i natury. To wszystko przy zachowaniu swobodnego stylu – zarówno dekoracji sali weselnej, jak i stroju, makijażu oraz fryzury.

A co z biżuterią na ślub w stylu boho? Warto, by panna młoda sięgnęła po cienkie i delikatne łańcuszki i zawieszki. Świetnie prezentować się będą w większej ilości. Podobnie jak bransoletki. Tego dnia można postawić także na motywy roślinne lub kwiatowe. Ciekawie w stylizacji ślubnej będą prezentowały się także kolorowe kamienie – szmaragd, szafir czy topaz.

Doskonale stylizację ślubną boho mają szansę uzupełnić także perły. Te niezwykłe klejnoty zachwycają w każdej odsłonie. Można zdecydować się na modele biżuteryjne dodatkowo wysadzane kamieniami szlachetnymi, pamiętając jednak, by biżuteria ślubna w tym przypadku nie była zbyt ciężka i błyszcząca.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rocznice ślubu: symbolika i inspiracje prezentowe

Ślub w stylu boho

Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

W Apart odpowiedzialna za treści magazynowe oraz komunikację marki w mediach.

Więcej artykułów tego autora