biżuteria serce

TOP 5 motywów biżuteryjnych na lato

Przewodniki zakupowe 2022-06-30 PRZECZYTASZ W W 2 MINUTY

Długie ciepłe dni, spacery na łonie przyrody oraz eksplorowanie miast. Lato sprzyja spędzaniu czasu poza domem i eksperymentowaniu ze stylizacjami. Podobnie jak widoczne są trendy w modzie, również letnia biżuteria rządzi się swoimi prawami. Na jakie wzory i motywy szczególnie warto zwrócić uwagę tego lata, by być hot?

Na początek kilka zasad, o których warto pamiętać:

  • Pamiętając o tym, że niektóre motywy są wyjątkowo lubiane latem, miej na uwadze, że pojawiają się w różnych odsłonach, choćby zarówno jako długie, wiszące kolczyki, jak i te delikatne, zapinane na sztyft.
  • Letnie stylizacje pozwalają na eksperymentowanie i łączenie – wzorów, kolorów i motywów. Motyle doskonale będą się prezentować np. wplecione w koło.
  • Dobrze jest podkreślać swój indywidualny styl i zakładać ukochaną biżuterię, łącząc własne, ulubione wzory z tym, co modne tego lata.

Latem króluje wszystko to co lekkie, zwiewne, jednocześnie dające spokój i ukojenie. To czas odpoczynku, ale… z nutą szaleństwa. Wakacyjne wyjazdy i koncerty plenerowe przeplatają się z odpoczynkiem offline. Jakie motywy biżuteryjne pomogą podkreślić klimat wakacji?

Księżyc

Biżuteria z motywem księżyca zachwyca delikatnością, blaskiem i pewną aurą tajemniczości. Styliści Apart ulegli urokowi tego niezwykłego satelity czyniąc go jednym z piękniejszych biżuteryjnych motywów. Chętnie wybieranym nie tylko latem, ale również w innych porach roku.

Księżyc jest opiekunem snów oraz marzeń, które skrywamy przed całym światem i stanowi metaforę tajemnych stron natury. Jednocześnie jednak kojarzony jest z szaleństwem, dlatego biżuteria z luną często towarzyszy stylizacjom zakładanym na wieczorne wyjścia z przyjaciółmi, czy szaleństwo na plenerowych imprezach.

W ofercie Apart znaleźć można zarówno biżuterię złotą, motyw księżyca w srebrze oraz w pozłacanym srebrze. Nie brakuje także modeli zdobionych choćby cyrkoniami czy szlifowanym szkłem.

Motyl

Ulotny i delikatny symbolizuje wolność, piękno i to, co zmienne. Motyl zamknięty w wielu odsłonach biżuteryjnych zachwyca. Kształt motyla odnaleźć można na bransoletkach, naszyjnikach, zawieszkach i przede wszystkim na kolczykach. Zarówno w ulubionych kruszcach, jak i rozmiarach.

Biżuteria z motywem motyla pojawiła się także podczas sesji w Barcelonie, gdzie w zjawiskowych okolicznościach prezentowała ją ambasadorka marki – Julia Wieniawa.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kampania w Barcelonie: wywiad z Marcinem Tyszką

Serce

Symbol miłości, ciepła i przywiązania wydaje się być motywem ponadczasowym. Serca pojawiają się właściwie we wszystkich modelach biżuteryjnych, w tym również jako jeden z najbardziej popularnych motywów w biżuterii dziecięcej.

Warto zwrócić uwagę na kolekcje biżuterii modułowej. Zarówno wśród beadsów, jak i charmsów można znaleźć serca w wielu odsłonach.

Jednym z bardziej nietypowych modeli, jeśli chodzi o biżuterię z motywem serca, są puzderka. Nie tylko zdobiące w niebanalny sposób, ale umożliwiające zachowanie wspomnień oraz wracanie do nich w każdej chwili. Wystarczy tylko odrobinę uchylić…

CZYTAJ WIĘCEJ: Puzderko: sposób na zachowanie wspomnień

biżuteria z malinką
biżuteria z cytryną

Koła

Motyw koła to – choć niezmiennie modny – powracający do łask w wielkim stylu. Klasyczne koła od zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Teraz na letnie salony wjechały w różnych wariantach. Kolczyki koła sprawiają, że look staje się elegancki, a jednocześnie nie traci młodzieżowego pazura. Z kolei naszyjniki i zawieszki stanowić będą piękne podkreślenie dekoltu.

Warto zwrócić uwagę na modele biżuteryjne wysadzane dodatkowo kamieniami szlachetnymi lub wzory z zamkniętymi w kołach innymi motywami. To niebanalne połączenie trendów sprawia, że biżuteria pasować będzie do każdej stylizacji.

CZYTAJ WIĘCEJ: Znaczenie kamieni szlachetnych i ozdobnych

Talizmany

Są nieodłącznie związane ze stylem boho. Ten kojarzony jest z wygodą, luzem i wolnością. Wiele charakterystycznych dla niego symboli pokazuje bliskość z naturą i przywiązanie do przyrody. Zakładanie biżuterii w stylu boho, zwłaszcza w letnie miesiące, podkreśli swobodę i radość płynącą z tego okresu.

Po jakie motywy więc sięgnąć? Yin Yang to dwie przeciwstawne, a zarazem uzupełniające się siły kosmiczne. Symbol równowagi i spokoju. Podobnie jak kwiat lotosu będący jednym z najpiękniejszych motywów florystycznych, jaki odwzorowano w biżuterii. Ich uzupełnieniem może być łapacz snów. Wierzono, że ma magiczną moc i potrafi zatrzymać złe sny. Wśród letnich motywów boho warto wymienić także piórka.