Magdalena Boczarska i bransoletki Etno

Zjawiskowe bransoletki w stylu etno

Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

Trendy 2023-04-14 PRZECZYTASZ W 2 MINUTY

Wyprawy w najdalsze zakątki świata, nawiązanie do tradycji ludowych, urzekające kolory… pierwsze skojarzenie? Styl etno. Jego kwintesencją jest nowa kolekcja bransoletek. Wykonane ręcznie, niezwykle barwne, zdobione elementami ze złota oraz japońskimi koralikami Miyuki.

Na początek kilka informacji, o których warto pamiętać:

  • Styl etno to bogactwo kolorów i wzorów, nawiązujących do tradycyjnego rzemiosła i kultury ludowej.

  • Kolekcja Etno zachwyca niezwykłymi barwami i zdobieniami. Bransoletki wykonane są ręcznie z japońskich koralików Miyuki. Dodatkowo zdobione elementami ze złota.

  • Nowa kolekcja bransoletek pięknie podkreśli także charakter innych stylizacji. Pasować będzie do jeansu, casual’owych lub minimalistycznych stylizacji, a także sportowego look’u.

Styl etno

Tradycyjne rzemiosło i lokalna kultura. To chyba podstawy stylu etno, który zresztą swą nazwę wywodzi z greckiego ethnos oznaczającego tyle co plemię, naród, ludzie. Etnografia zajmuje się poznawaniem zwyczajów i tradycji ludowych różnych kultur, a styl etno niewątpliwie odzwierciedla ten nurt.

Co jest kwintesencją stylu etno? Z pewnością kolory. W dużej mierze są to odcienie ziemi – oliwkowa zieleń, rdzawa czerwień, brązy, żółcienie i beże. Barwy w stylu etno są żywe i nasycone. We wnętrzach czy stylizacjach będą to także tkaniny – delikatne i naturalne. Takie jak choćby jedwab czy aksamit, ale także len oraz bawełna. Etno to także drewno, najlepiej ciemne oraz naczynia i elementy dekoracyjne i roślinność XXL. To, co wyróżnia styl etno to z pewnością unikatowość i niepowtarzalność.

Bogactwo kolorów i wzorów sprawia, że etno zdaje się znaczyć tyle co wolność, radość życia i pozytywna energia. Stylizacje te cieszą się niesłabnącą popularnością na całym świecie – coraz częściej pod hasłem modern tribal, oznaczającym współczesne plemię.

Kolekcja bransoletek Etno

Najnowsza kolekcja bransoletek zachwyci z pewnością nie tylko fanki stylu etno, bowiem niezwykłe wzornictwo i unikatowe sploty pięknie uzupełniać będą stylizacje w każdym stylu. Pełna lekkości, oryginalna Kolekcja Etno to bransoletki plecione ręcznie z japońskich koralików Miyuki, ozdobione elementami ze złota.

Pięknie prezentować się będą wiosną i latem, podkreślając zwiewne i delikatne stylizacje. Bransoletka w stylu etno doskonale uzupełni stylizację na wakacjach w stylu slow, jak i doda energii podczas aktywnego wypoczynku. Wzory dostępne w apart.pl Doskonale uzupełnią barwny look, jak i przełamią monocolor. W chłodne, jesienno-zimowe dni stanowić będą ożywiający akcent ciepłych swetrów i przypominać o letnich dniach.

bransoletki etno na ręce
bransoletki etno na ręce
bransoletki etno na ręce

Biżuteria w stylu boho

Styl etno z pewnością bliski będzie miłośniczkom biżuterii i look'u boho oraz szeroko pojętego vintage. Lekkie zwiewne tkaniny, folkowe wzory, spektakularne zdobienia doskonale prezentować się będą przełamane żywymi kolorami bransoletek w stylu etno.

CZYTAJ WIĘCEJ: Styl boho – jak wybrać biżuterię?

Style w biżuterii

Nowa kolekcja bransoletek pięknie podkreśli także charakter innych stylizacji. Doskonale prezentować się będzie noszona do jeansu, również w wydaniu full denim. Pięknie podkreśli casual’owy i minimalistyczny styl, dodając całości delikatnego, kolorystycznego, energetycznego akcentu. I wreszcie dla fanek sportu i aktywnego trybu życia Kolekcja Etno stanowić będzie komfortowe i niebanalne zdobienie nawet w czasie treningu czy aktywności.


Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

W Apart odpowiedzialna za treści magazynowe oraz komunikację marki w mediach.

Więcej artykułów tego autora