ADRIATICA

A1230.5263QXL
540

RATY Online z PayU

Rata już od: miesięcznie


Dostawa GRATIS   |   Wysyłka w 48 godzin

100 dni na DARMOWY ZWROT

Zegarek męski


Mechanizm: Kwarcowy

Kaliber: ETA 902

Funkcje: wskazówkowy, mały sekundnik

Rodzaj koperty: Stal

Wymiary koperty: 36 mm

Szkło: Mineralne

Pasek/bransoleta: Pasek skórzany

Zapięcie: Zwykłe

Wodoszczelność: 30 m

Gwarancja producenta: 2 lata


Historia marki sięga 1852 roku, gdy u stóp Alp Szwajcarskich powstała Swiss Watch Company. Wytwarzała ona czasomierze Adria i Adriatica do czasu II wojny światowej. W latach 60. XX w. marki znalazły nowych właścicieli, którzy zajęli się produkcją i promocją tych pięknych chronografów. Stały się one wówczas szczególnie popularne w Skandynawii. Marynarze i ludzie podróżujący drogą morską przewozili je do Polski, a stąd trafiały także do innych krajów Europy Wschodniej. Dzięki tej nieoficjalnej dystrybucji marka Adriatica zyskała dużą popularność.

W 1989 roku producenta przejęła rodzina Fluri, która w ciągu 10 lat zbudowała dla marki nowy zakład w Dongio, we włoskiej części Szwajcarii. Nowy właściciel rozwinął kontakty firmy na kraje arabskie, bałkańskie oraz Europę Zachodnią. Od 2006 roku Adriatica jest też członkiem Federacji Szwajcarskiej Przemysłu Zegarmistrzowskiego.

W roku 2010 zakład produkcyjny Adriatica został ponownie przeniesiony, tym razem do Camorino/Ticino. Wielki wysiłek został włożony w prace nad doskonaleniem procesu produkcji, a także ulepszenia wzornictwa zegarków sygnowanych Adriatica. Z otworzeniem nowego zakładu rozpoczął się także nowy rozdział historii Adriatica, a jej celem tworzenie czasomierzy godnych marki przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

Czasomierze marki utrzymane są w klasycznej stylistyce, nawiązującej do zegarmistrzowskich tradycji. Uznanie budzi ilość modeli i ich różnorodność, świadcząca o nieprzebranych pokładach kreatywności projektantów Adriatica. Design zegarków łączy gładkość i harmonijność z włoskim temperamentem i fantazją. Damskie modele same w sobie stanowią piękną biżuterię, dzięki niuansom i ciekawym bransoletom. Znakiem rozpoznawczym firmy są paski ze stali, które wyglądają zupełnie jak plecionka. W niektórych modelach bransoleta zaplatana jest jak tradycyjny koszyk z wikliny, w innych przypomina warkocz. To pomysły rzadko spotykane i świadczące o odwadze designerów.

Adriatica to nie tylko wspaniały, rozpoznawalny styl, to także precyzyjne i niezawodne mechanizmy, nierzadko z dodatkowymi komplikacjami, jak wskaźnik faz Księżyca, wskaźnik drugiej strefy czasowej, czy tachometr lub chronograf.

(wymagane, min. 20 znaków)