Pierścionek dla każdej kobiety

Nie od dziś wiadomo, że dłonie są wizytówką kobiety. Wypielęgnowane i ozdobione dodawać będą stylu i pewności siebie w każdej sytuacji. Najlepszym ich przybraniem będzie pierścionek. Marka Apart oferuje blisko 1800 wzorów złotych i srebrnych pierścionków. To pierścionki doskonałe zarówno do codziennych stylizacji, jak i wzory na wyjątkowe okazje, takie jak rocznice czy urodziny.

Złoty pierścionek

Złote pierścionki to klasyka stylu i elegancja w jednym. Kwestią indywidualną pozostaje decyzja, czy sięgnąć po delikatny, gładki wzór czy ozdobny model. Marka Apart ma w swojej kolekcji złote pierścionki różnej próby, gładkie, zdobione kamieniami szlachetnymi oraz prezentujące liczne motywy, między innymi pierścionki serce lub pierścionek z nieskończonością.

Pierścionki z kamieniami szlachetnymi

Wśród oferowanych pierścionków są także złote pierścionki z diamentami łączonymi z kolorowymi kamieniami szlachetnymi. W kolekcjach Apart dostępne są pierścionki z tanzanitamipierścionki z szafirami, szmaragdami, rubinami, topazami, cytrynami i innymi kamieniami szlachetnymi. To efektowne, bardzo eleganckie pierścionki dla koneserek klasycznej biżuterii.

Jubiler Apart ma w swojej ofercie również niezwykłą kolekcję pierścionków z perłami, którą uzupełnić można inną biżuterią z tym eleganckim klejnotem.

Pierścionek zaręczynowy

Jedną z najważniejszych okazji w życiu każdej kobiety są zaręczyny, stąd specjalna kolekcja pierścionków zaręczynowych, a w niej ponad 300 pierścionków z diamentami w klasycznym lub nowoczesnym stylu, z jednym diamentem lub z wieloma diamentami, w tym także pierścionki z brylantami. Różnorodność pierścionków zaręczynowych sprawia, że wybór idealnego, wyjątkowego pierścionka zaręczynowego dla ukochanej będzie niezwykle łatwy. Na wymagających czekają ekskluzywne pierścionki z diamentami premium. To kolekcja charakteryzująca się klasycznym designem. Dodatkowo linię wyróżnia specjalny certyfikat, który zawiera historię przemiany diamentu w klejnot. To nadaje jej niezwykłego, unikatowego wymiaru.

Srebrny pierścionek

Srebrne pierścionki to wzory zarówno klasyczne, jak i modne, zainspirowane trendami. Są wśród nich pierścionki z cyrkonami białymi lub kolorowymi, przykuwające uwagę takimi motywami, jak serce i nieskończoność, o klasycznej albo oryginalnej formie. W kolekcjach są dostępne srebrne pierścionki do casualowych stylizacji, jak i intensywnie błyszczące wzory w stylu glamour. Wiele srebrnych pierścionków współgra z innymi wzorami, tworząc komplety biżuterii.

Pierścionki ze stali szlachetnej

Dla poszukujących nietuzinkowych pierścionków ciekawą alternatywą będą pierścionki ze stali szlachetnej marki Elixa o odważnym designie lub pierścionki Artelioni.

Często kobiety zastanawiają się jak nosić kilka pierścionków. Regułą stało się noszenie obrączki ślubnej oraz pierścionka zaręczynowego na palcu serdecznym prawej dłoni. Nie jest to jednak regułą. Część Pań decyduje się nakładać pierścionek zaręczynowy na lewą rękę, co jest jedynie kwestią wygody.

Pozostałe pierścionki, które zdecydujemy się włożyć, stanowić będą element stylizacji. Ich ilość oraz umiejscowienie na palcach pozostają więc jedynie kwestią gustu i… wygody. Ważne jest, aby biżuteria, w tym przede wszystkim pierścionki, które nosimy, nie przeszkadzały nam w codziennych czynnościach i nie zawadzały o siebie. W ten sposób bowiem mogłyby zostać łatwo uszkodzone. Dowiedz się jak dbać o biżuterię.

Jaki pierścionek na prezent?

Pierścionek złoty lub srebrny będą pięknym prezentem – symbolem nie tylko miłości i oddania, ale również bliskości i zaangażowania w daną relację. Pierścionki kwiaty skradną serce mamy lub córki. Z kolei siostrze lub bratowej spodobać się może niezwykle oryginalny pierścionek z kuleczkami.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Najlepiej będzie dokonać pomiaru palca w jednym z salonów Apart, które wyposażone są w specjalistyczne miarki. Jeśli jednak nie jest to możliwe, możemy dokonać pomiaru pierścionka na bazie biżuterii, którą posiadamy we własnej kolekcji, mając jednocześnie na uwadze, że jubiler Apart daje możliwość korekty bądź wymiany pierścionka w ciągu miesiąca od daty zakupu. O szczegóły zapytaj sprzedawcę w salonie lub pracownika infolinii Apart.

Wąż

Motyw węża jest powszechnie znany od najdawniejszych lat, we wszystkich kulturach. Znaleźć go można na obrazach, w rzeźbach, pojawia się także w biżuterii. Wąż symbolizuje władzę, nieśmiertelność i odradzanie się – w końcu to zwierzę zrzuca skórę, by wytworzyć nową. To także symbol miłości, pokusy i mądrości.

Motyw węża w biżuterii

Pojawiający się w biżuterii motyw węża zaczął zyskiwać popularność w XIX wieku, kiedy to brytyjska królowa Wiktoria otrzymała od swojego narzeczonego Alberta pierścionek zaręczynowy właśnie z takim motywem. Głowę gada zdobił szmaragd. Od tej pory wąż stał się jednym z symboli miłości. Niewątpliwie jednak jest też talizmanem ochronnym i symbolem siły. Jubiler Apart ma w swojej ofercie różne wzory biżuterii z motywem węża.

Pierścionek z motywem węża

Złoty lub srebrny wąż będzie wyrazistą i nietuzinkową ozdobą kobiecej dłoni. Pierścionki z motywem węża, które można znaleźć w ofercie Apart, są różnorodne – przedstawiają całą zwierzęcą, skręconą postać, lub bardziej symbolicznie skupiają się tylko na głowie gada.

Motyw węża na szyi

Równie ciekawie motyw węża został ujęty jako ozdoba dekoltu. Złote zawieszki z motywem węża ciekawie pokazują sylwetkę całego gada, jednocześnie kusząc delikatnością. Obok klasycznych wzorów można znaleźć bardziej zdobne, wysadzane cyrkoniami. W ofercie marki Apart znaleźć można także naszyjniki z motywem węża – w zależności od upodobań – bardziej subtelne na cienkim łańcuszku, lub nieco bardziej wyraziste, na grubszym.

Kolczyki z motywem węża

Uzupełnieniem tak niebanalnego kompletu będą kolczyki z motywem węża. Gady na wzorach zaproponowanych przez stylistów Apart różnią się od siebie – są grubsze lub cieńsze, nieco mniej lub bardziej zwinięte. Z pewnością możliwe będzie dopasowanie ich do pozostałych elementów.

Tworzenie własnych kompozycji

Biżuteria z motywem węża doskonale komponować się z gładkimi wzorami biżuteryjnymi, stanowiąc np. ich urozmaicenie i swoiste przełamanie. Delikatna biżuteria z wężowym akcentem ma szansę zachwycić zarówno w codziennej stylizacji, jak i podkreślić bardziej ekstrawagancki look.

Niebanalny prezent

Biżuteria z motywem węża może okazać się bardzo trafionym i niezwykle oryginalnym prezentem. Znając wężową symbolikę, jest szansa na zaskoczenie ukochanej podarunkiem mniej klasycznym, niż choćby (zawsze na miejscu) biżuteria z motywem serca. Wąż jednak sprawdzi się zwłaszcza, gdy chcemy wręczyć prezent bez okazji.

Kolczyki, zawieszka lub bransoletka z motywem węża mogą być też ciekawym upominkiem dla siostry lub przyjaciółki. Oznaczający siłę, walkę i moc wąż wręczony np. podczas trudnej sesji egzaminacyjnej na studiach lub na etapie zmiany pracy, może być symbolem wsparcia.