Bransoletka założona na rękę

Ile kosztuje biżuteria?

Wiedza 2023-05-04 PRZECZYTASZ W 2 MINUTY

Biżuteria stanowi nieodłączny element każdej stylizacji. Na co dzień zazwyczaj sięgamy po inne wzory i modele, niż w przypadku wieczornego wyjścia. Inaczej także dopełniamy look latem i zimą. Warto mieć więc w szkatułce na biżuterię nieco więcej klejnotów i zadbać o to, by stopniowo powiększać swoją kolekcję. Jak robić to mądrze? Ile kosztuje biżuteria i dlaczego warto w nią inwestować?

Na początek kilka informacji, o których warto pamiętać:

  • Na cenę biżuterii wpływać będą różne parametry, między innymi kruszec, z jakiego jest wykonana, kamienie szlachetne lub ozdobne czy rozmiar biżuterii.

  • Dokonując zakupu biżuterii, warto zwrócić uwagę na motywy i kolekcje. W ich ramach dostępna jest biżuteria w różnym przedziale cenowym.

  • Biżuteria dostępna w Apart to szeroki wybór wzorów i modeli. Mowa nie tylko o asortymencie, ale również kruszcach, kamieniach szlachetnych i ozdobnych oraz innych zdobieniach.

Ile kosztuje biżuteria?

Cena biżuterii uzależniona jest od wielu czynników. To między innymi kruszec, w tym również np. próba złota, rozmiar biżuterii, wykorzystane kamienie ozdobne czy dostępność poszczególnych wzorów i motywów mogą wpływać na cenę biżuterii.

Nawet jeśli konkretne produkty wyglądają podobnie, mogą różnić się ceną w zależności od poszczególnych parametrów. W przypadku pierścionków z diamentem będzie to więc masa, szlif barwa i czystość kamienia lub kamieni, a także technologia wytwarzania biżuterii czy osadzania kamieni. Kupując biżuterię z diamentami w Apart, każdorazowo wystawiany jest certyfikat potwierdzający te parametry.

Warto także wiedzieć, że kupując biżuterię ze złota w konkretnej próbie, znaczenie i wpływ na cenę mają dodatki stopowe, od których zależy m.in. twardość stopu. Apart wykorzystuje w swoich produktach złoto bardzo dobrej jakości.

Co jeszcze wpływa na to, ile kosztuje biżuteria? Mogą to być indywidualne możliwości takie jak choćby rabaty. Zarówno te dostępne dla wszystkich kupujących, choćby z okazji Black Week, jak i indywidualne, wynikające np. z członkostwa w Apart Diamond Club.

CZYTAJ WIĘCEJ: Czym jest Apart Diamond Club

Jaką biżuterię kupić?

Zastanawiając się jaką biżuterię kupić, cena jest jednym z czynników, które mogą determinować wybory dokonywane przez klientów. Na co więc jeszcze zwrócić uwagę?

Warto uwzględnić osobiste preferencje i gusta – własne, lub innej osoby, jeśli biżuteria kupowana jest w prezencie. Modne wzory i motywy dostępne są w różnych rozmiarach i przedziałach cenowych, z uwzględnieniem kruszców i zdobień.

Dobrze jest także pamiętać o tej biżuterii, którą mamy już w szkatułce na biżuterię. Kupując biżuterię, wielu z nas zależy na tworzeniu własnych, indywidualnych kolekcji. Dbamy więc o to, by nowa biżuteria pasowała do tego, co już do nas należy. Lub żeby była ciekawym akcentem przełamującym ulubione i najchętniej noszone zdobienia.

W takich sytuacjach cena może być jedynie jednym z – niekoniecznie najbardziej znaczącym – czynnikiem zakupowym. Większe znaczenie ma bowiem to, jaką biżuterię kupić, by jak najlepiej uzupełnić kolekcję czy wybrać jak najbardziej trafiony prezent.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pomysł na prezent dla niej do 100 zł

Broszki na liściu
Kolczyki
Pierścionek

Biżuteria w Apart

Jubiler Apart ma w swojej ofercie szeroki wybór wzorów i modeli biżuteryjnych. Mowa nie tylko o asortymencie, ale również kruszcach, kamieniach szlachetnych i ozdobnych oraz innych zdobieniach. Zarówno dostępna w Apart biżuteria damska, jak i męska spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Mowa tak o wyrobach jubilerskich uzupełniających stylizacje codzienne, jak i dopełniających bardziej wieczorowy, odważny look.

Gdzie kupić biżuterię? Zapraszamy do zakupów w salonach stacjonarnych Apart, gdzie wykwalifikowany personel udzieli tak profesjonalnego doradztwa, jak i zaprezentuje biżuterię z oczekiwanego przedziału cenowego. Szeroki wybór modeli i wzorów jest także dostępny na apart.pl. Oferta biżuteryjna dostępna w Apart to także marka Elixa. Dodatki marki to wyrazisty design, odważny i bezkompromisowy, mocno osadzony w aktualnych trendach. Z kolei kolekcje Artelioni to kontrastowe połączenia kolorów i materiałów, połyskujące detale w postaci różnych kamieni i niebanalne dodatki. Na Panów czeka biżuteria Aztorin. Marka oferuje mężczyznom biżuterię wykonaną ze stali szlachetnej, która bywa uzupełniona dodatkami w postaci skóry, kauczuku, emalii, specjalnych włókien, czy kamieni.

Zapraszamy na apart.pl i do naszych salonów w poszukiwaniu biżuterii dla siebie i bliskich.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pomysł na prezent dla niego do 100 zł