Pierścionki – jak je nosić i modnie łączyć?

Pierścionki – jak je nosić i modnie łączyć?

Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

Trendy 2022-02-21 PRZECZYTASZ W 3 MINUTY

Dwa pierścionki na jednym palcu, a może na wszystkich palcach? Zakładając wiele pierścionków jednocześnie każde połączenie jest dozwolone, jednak duża swoboda nie oznacza łatwiejszego wyboru. Jak się nie pogubić, by nie stworzyć efektu przepychu? Rozwiejemy wszystkie wątpliwości dotyczące tego jak łączyć z sobą pierścionki, by zawsze się modnie prezentowały.

Na początek kilka zasad, o których warto pamiętać:
  • Przejrzyj swoją biżuterię pod kątem tego, które elementy będą ze sobą współgrać lub… po prostu ci się podobać!
  • Znajdź coś, co sprawi, że biżuteria będzie stanowić spójną kompozycję. Może być to jednolita barwa kruszcu, określony motyw lub kamienie szlachetne.
  • Nie zawsze noszenie wielu pierścionków może okazać się adekwatne do sytuacji. Są sytuacje, w których lepiej postawić na minimalizm.

Od czego zacząć chcąc nosić wiele pierścionków?

Chcąc nosić pierścionki zacznij od zajrzenia do swojego kuferka z biżuterią. Możliwe, że w obecnej kolekcji posiadasz dodatki, które idealnie będą ze sobą współgrały. Warto zaopatrzyć się w kilka uniwersalnych wzorów stanowiących bazę pod każde zestawienie. Mogą być to srebrne i złote pierścionki z cyrkoniami, całkowicie gładkie lub z modnym motywem kulki i łańcucha. Tutaj także sprawdzą się wszelkiego rodzaju zestawy złotych i srebrnych pierścionków o spójnej stylistyce.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak nosić kilka naszyjników?

Jak modnie nosić wiele pierścionków?

Jak powinno się nosić pierścionki? Przede wszystkim tak, by czuć się dobrze w samodzielnie skomponowanym połączeniu. Jeśli czujesz się niepewnie zakładając pokaźną ilości biżuterii na palce, noś trzy pierścionki. Jest to idealna liczba ozdób na początek. Z kolei kobiety lubiące dużą ilość świecidełek na dłoniach mogą iść o krok na przód wybierając pierścionki na każdy palec. Wtedy nic nie stanowi ograniczeń, by sięgnąć po pierścionki na kciuk i mały palec.

Łącząc pierścionki na palce możesz zdecydować się na jeden kolor metalu i wybierać wzory spójne stylistycznie, o tej samej barwie kamienia lub motywie. Oznacza to, że jeśli lubisz duże pierścionki, rzucające się w oczy, twórz połączenia stawiając na same sygnety, pierścionki z jednym kamieniem i masywne formy. Ważne jest, by przy wyborze wyrazistych wzorów nie zakładać dwóch na jeden palec ani nie zestawiać ich z delikatnymi, które mogłyby zostać całkowicie przytłoczone.

Jak nosić kilka pierścionków

Znajdź element, który sprawi, że biżuteria będzie stanowić spójną kompozycję. Może być nim jednolita barwa kruszcu lub kamienie szlachetne.

A może jesteś minimalistką i wolisz subtelną biżuterię na palce? Zakładaj delikatne pierścionki z cyrkoniami lub symbolami. W takich zestawieniach, w przeciwieństwie do masywnych pierścieni, możesz ozdobić palec wieloma wzorami. Jak nosić kilka pierścionków na jednym palcu? Znajdź wspólny element, który sprawi, że biżuteria będzie stanowić spójną kompozycję. Może być nim jednolita barwa kruszcu lub kamienie szlachetne. Nosząc wiele pierścionków na jednym palcu powinny być ze sobą ściśnięte, by przerwa między nimi była jak najmniejsza.

Nie bój się kolorów w biżuterii. Kolorowe pierścionki nie tylko wpisują się w modowe trendy, ale pozwalają na stworzenie niezwykle oryginalnych połączeń na dłoni. Możesz wybrać monochromatyczne wzory o jednej barwie kamienia, każdy w innym kolorze lub postawić na dwa kontrastowe kolory cyrkonii. Świetnymi połączeniami są odcienie błękitu, niebieski i czerwony oraz pastelowe barwy. Także minimalistyczne dodatki na palcach przełamane pierścionkiem z kolorowymi cyrkoniami ożywią dłoń. Pożądanym biżuteryjnym trendem są także pierścionki na pół palca. Tak zwane knuckle rings noszą kobiety stawiające na oryginalne dodatki. By stać się posiadaczom tej biżuterii wystarczy, że zakupisz minimalistyczny pierścionek o kilka rozmiarów mniejszy od standardowego.

Jak nosić obrączkę i pierścionek zaręczynowy z innymi pierścionkami?

Nie wiesz jak nosić wiele pierścionków do obrączki i pierścionka zaręczynowego? A może wydaje ci się, że takie połączenia nie będą się korzystnie prezentowały? Absolutnie możesz łączyć obrączkę z pozostałą biżuterią na palce. Załóż obrączkę na palec serdeczny prawej dłoni. Zaręczynowy możesz również nosić na tym samym palcu lub jego odpowiedniku lewej dłoni, a pozostałe ozdób innymi wzorami według własnego upodobania. By zachować spójność stylu postaw na tę samą barwę lub element np. kamień szlachetny.

Co jednak, jeśli posiadasz pierścionek zaręczynowy z białego złota, a obrączkę z żółtego? Naszym zdaniem śmiało można nosić złoto w różnych kolorach na jednej dłoni. Coraz częściej jubilerzy tworzą biżuterię z połączenia wielu odcieni kruszców. Pierścionek łączący w sobie białe i żółte złoto idealnie będzie się komponować z obrączką ślubną. Pamiętaj jednak o tym, by dobierać do siebie wzory podobne stylistycznie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak nosić kilka kolczyków jednocześnie?

Kiedy wybrać jeden pierścionek, a kiedy można nosić ich kilka?

Nie zawsze noszenie wielu pierścionków może okazać się adekwatne do sytuacji. Kiedy lepiej zdecydować się na jeden pierścionek? Istotne jest, by biżuteria na palcach nie przeszkadzała w wykonywaniu codziennych czynności. Jeżeli podczas pracy twoje dłonie mają częsty kontakt z substancjami lub przedmiotami, które mógłby uszkodzić powierzchnię pierścionka, zrezygnuj z nich. Również skromniejsza ilość ozdób na dłoniach będzie odpowiednim wyborem podczas spotkań biznesowych lub odgórne narzuconego dress code wymagającego nienagannego wyglądu.

Inspiruj się światem mody i bądź otwarta na nowe biżuteryjne trendy, gdyż to one mogą być odpowiedzią na pytanie jak modnie łączyć pierścionki. Życzymy zjawiskowych połączeń.

Jak nosić kilka pierścionków

Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

W Apart odpowiedzialna za treści magazynowe oraz komunikację marki w mediach.

Więcej artykułów tego autora