Jak nosić kilka kolczyków jednocześnie?

Jak nosić kilka kolczyków jednocześnie?

Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

Poradniki 2022-02-10 PRZECZYTASZ W 3 MINUTY

Kobiety coraz częściej traktują biżuterię nie tylko jako dodatek do stylizacji, ale jej nieodzowną część. Tak jak przez ubiór, również poprzez akcenty w złocie i srebrze możemy wyrazić swój indywidualny styl. Panie chętnie decydują się na zabawę biżuterią, łączenie z pozoru nieoczywistych form, kolorów czy zakładanie po kilka bransoletek, naszyjników, a nawet kolczyków.

Na początek kilka zasad, o których warto pamiętać:
  • Nie miej obaw i eksperymentuj. W łączeniu wielu kolczyków o różnych wzorach i formach chodzi nie tylko o balans, ale również kreatywność. Dopasowaną do twojego indywidualnego stylu.
  • Łącząc kilka kolczyków nie musisz rezygnować z koloru. Przeciwnie – warto postawić na akcent o ciekawej barwie.
  • Warto jednak znaleźć kolczyki, które łączy wspólna cecha. Będzie to przejaw klasyki w niekonwencjonalnym wydaniu.

Warto jednak znaleźć kolczyki, które łączy wspólna cecha. Będzie to przejaw klasyki w niekonwencjonalnym wydaniu.

Nie bój się eksperymentować

Dwa kolczyki, trzy, a może pięć? Baw się dodatkami i wychodź naprzeciw niekonwencjonalnym rozwiązaniom. W łączeniu wielu kolczyków o różnych wzorach i formach chodzi nie tylko o balans, ale również kreatywność. Wybierz parę swoich ulubionych wyrazistych kolczyków o ciekawym motywie, a pozostałe dziurki ozdób innymi subtelniejszymi wzorami. Nie staraj się przy tym aby jedno i drugie ucho było identycznie ozdobione. Postaw na modną asymetrię ozdabiając każde ucho inną ilością kolczyków. Stwórz modne połączenie wybierając ze swojego kuferka wzory, które Twoim zdaniem najlepiej z sobą współgrają. Możesz także postawić na jeden symbol lub kolor, bawiąc się wielkościami kolczyków, zakładając od największego do najmniejszego. A co powiesz na to by założyć dwa identyczne kolczyki na jedno ucho? Efekt WOW gwarantowany! Miej otwartą głowę na ciekawe połączenia i rozwiązania. Uczyń biżuterię dodatkiem wyrażającym Twój oryginalny styl. Stawiaj na niebanalne zestawienia kolczyków i zmieniaj je w zależności od nastroju czy okazji.

Stawiaj na kolorowe akcenty

Decydując się na łączenie ze sobą kilku wzorów kolczyków nie musimy rezygnować z kolorów. Wręcz przeciwnie, warto postawić na akcent o ciekawej barwie. Chcąc się wyróżnić z tłumu postaw na kolczyki z cyrkoniami o intensywnej barwie lub wielokolorowe połączenia. Ciekawie komponują się okrągłe złote kolczyki z kolekcji Kolory oraz kolczyki sztyft z cyrkonią. Równie modne będą wybory kolczyków z kamieniami szlachetnymi: agatami, ametystami, szafirami oraz topazami od niebieskiego po granatowy. Modowe influencerki łączą wielobarwne kolczyki wraz z gładkimi oraz jednokolorowymi. Poszukując subtelniejszych rozwiązań, wybierz delikatne pastelowe kolory zamknięte w oryginalnym wzorze kolczyków. Fanki klasycznych złotych kolczyków również mogą przełamać rutynę decydując się na połączenie żółtego złota z białym i różowym. Subtelny blask osiągniesz, nosząc po kilka kolczyków jednocześnie z przemyceniem białych cyrkonii, brylantów czy diamentów. Dla niebanalnego efektu warto wybrać błyszczący dodatek w wiszących kolczykach lub kołach z zawieszką.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rodzaje zapięć kolczyków

Łącz formy i wielkości

W noszeniu kilku kolczyków jednocześnie ciężko o popełnienie błędów, gdyż najciekawsze połączenia to te odchodzące od reguł. Stawiaj na łączenie ze sobą wielu długości i wielkości kolczyków. Zarówno dwa wiszące kolczyki na jednym uchu, jak i zestawienie z sobą różnych wzorów o tej samej symbolice gwarantują niesamowity efekt. Warto także inspirować się aktualnymi trendami i wybierać motywy królujące w danym sezonie. Masywne, skręcone kolczyki koła, supły oraz wiszące o wzorze łańcucha śmiało zestawiaj z subtelnymi o gładkiej fakturze. Równie ciekawie będą wyglądać połączenia kilku symboli. Serce i kłódka, półksiężyc i gwiazdka czy geometryczne kształty kół i trójkątów to zgrane duety. Letnie stylizacje możesz uzupełnić kolczykami muszelka, rozgwiazda czy flaming. Zawieszone na jednym uchu nadadzą wakacyjnego nastroju. Kompozycje na uchu warto ożywić kolczykami litera lub napisem. Niebanalnym, jednak niezwykle efektownym połączeniem jest zestawienie nausznicy na łańcuszku z subtelnymi kolczykami. Do rockowej stylizacji z pazurem sprawdzą się drobne kolczyki węże, które są idealnym przełamaniem prostych wzorów.

Jak nosić kilka kolczyków

W łączeniu kolczyków o różnych wzorach i formach chodzi o kreatywność i wypracowanie indywidualnego stylu.

Minimalizm zawsze w modzie

Nieograniczone możliwości noszenia kilku kolczyków jednocześnie sprawiają, że każda kobieta odnajdzie się w tym trendzie. Bez względu fakt czy na co dzień preferujesz minimalizm w ubiorze, czy wyraziste kolory tkanin, subtelne dodatki na uchu świetnie zbalansują każdą stylizację.

Pozostając w klasyce w niekonwencjonalnym wydaniu, łącz z sobą kolczyki o wspólnej cesze. Jeżeli gustujesz w okrągłych kolczykach, załóż kilka na jedno ucho, bawiąc się ich wielkościami i fakturami. Chcąc przemycić subtelny kolor, połącz kolczyki koła z minimalistycznymi kolczykami sztyft z białą lub srebrną cyrkonią. Jesteś fanką drobnych, wiszących zawieszek? Postaw na podobny wzór, zestawiając z sobą wiele ciekawych motywów. A może preferujesz kolczyki perły? Załóż dwa lub trzy wzory z perłami rożnej wielkości, od największej do najmniejszej.

Niekiedy najprostsze połączenia, są tymi najbardziej efektownymi. Łączenie ze sobą różnych wzorów kolczyków może być świetną zabawą. Próbuj nowych zestawień, by odnaleźć styl, w którym czujesz się pewnie i kobieco. Pamiętaj, że zawsze możesz się zainspirować propozycjami przygotowanymi przez Apart na naszych social mediach.


Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

W Apart odpowiedzialna za treści magazynowe oraz komunikację marki w mediach.

Więcej artykułów tego autora