Smartwatch dziecięcy

Jaki zegarek dla dziecka wybrać?

Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

Przewodniki Zakupowe 2024-02-15 PRZECZYTASZ W 2 MINUTY

Nie ulega wątpliwości, że w dzisiejszych czasach zegarek stanowi ważny element stylizacji. Także tej dziecięcej. Jednak w przypadku najmłodszych to tylko jedna z ról jaką pełni. Warto jednak, by odpowiadał gustom i upodobaniom najmłodszych. Na co zwrócić uwagę szukając zegarka dla dziecka? Jaki zegarek dziecięcy wybrać dla chłopca, a jaki dla dziewczynki? I wreszcie – kiedy sięgnąć po smartwatch dla dzieci?

Na początek kilka informacji, o których warto pamiętać:

  • Zegarek stanowi element stylizacji. Także dziecięcy zegarek jest ważną częścią looku młodego człowieka.

  • Kolorowe zegarki dziecięce ze wskazówkami dostępne w Apart to szeroki wybór dla najmłodszych. Z pewnością możliwe będzie znalezienie modelu i wzoru idealnie odpowiadającego potrzebom w danym wieku.

  • Warto zwrócić uwagę na kolekcję dziecięcych smartwatchy AM:PM. Łączą w sobie ponadczasowy design i wielofunkcyjność. Idealne dla młodszych, jak i starszych dzieci.

Zegarek tradycyjny czy na zegarek na bransolecie wybierane przez dorosłych, stanowią bardzo ważny element stylizacji. Zegarek lub smartwatch dopełniają looku i podkreślają styl. Zegarki dziecięce jednak, oprócz tego, że mają wdzięcznie prezentować się na małej rączce, spełniają szereg innych funkcji.

Pierwszy zegarek dla dziecka

Odczytywanie godzin na tarczy zegarka dla dzieci jest niewątpliwie umiejętnością, którą powinien posiąść maluch. Większość dzieci nabywa ją w wieku wczesnoszkolnym, jednak niezwykle ważna jest gotowość malucha i samo zainteresowanie czasem.

Nauka odczytywania godzin na zegarze to umiejętność sprawiająca, że dziecko staje się bardziej samodzielne. Dużym ułatwieniem dla rodziców jest świadomość, że dziecko będzie wiedziało, ile czasu zostało mu choćby na określoną aktywność. To jednocześnie nauka zarządzania czasem i budowanie świadomości konsekwencji w razie przekroczenia go.

Jednocześnie dziecko zyskuje większe poczucie bezpieczeństwa wiedząc w jakim momencie dnia się znajduje i co wydarzy się za chwilę. Znajomość „zegarka” pomaga dzieciom zorientować się ile czasu zostało do wyczekiwanego przez nie wydarzenia.

Tradycyjny dziecięcy zegarek

Pierwszym etapem nauki odczytywania godzin na tarczy zegarka jest obycie z zegarkiem dla dzieci tradycyjnym, wskazówkowym. W ofercie Apart zegarki dziecięce to szeroki wybór wzorów, kolorów i modeli. Warto zwrócić uwagę na kolekcje AM:PM Disney z wizerunkami między innymi uwielbianych od pokoleń, znanych z bajek myszek Mickey i Minnie.

Z pewnością wśród tradycyjnych zegarków dla dzieci znajdą się także modele, które mają szansę przypaść do gustu starszakom i nastolatkom. Ciekawie prezentować się będzie kolekcja AM:PM Club, marka w której znaleźć można stonowane, jak i nieco bardziej zwariowane kolorystycznie modele.

Swoistym pomostem pomiędzy tradycyjnymi zegarkami dla dzieci a smartwatch'ami dziecięcymi będzie kolekcja Digital, nieco bardziej swobodna i sportowa.

Wszystkie zegarki dla dzieci są są lekkie, zgrabne, wizualne spodobają się dziecku i świetnie sprawdzą się na małej rączce. Producenci zadbali, by zegarki dla dzieci dostępne były w atrakcyjnych cenach, a paski wykonane z tworzywa sztucznego były odporne w każdych warunkach. Czasomierze bowiem użytkowane przez najmłodszych muszą zmierzyć się z piaskiem, wodą, farbami i innymi substancjami, po które maluchy sięgają od najmłodszych lat.

Smartwatch dla dzieci

Okazuje się jednak, że w dzisiejszych czasach samo analogowe wskazywanie godziny to za mało. W dziecięcym świecie pełnym emocji tradycyjny dziecięcy zegarek ze wskazówkami to za mało. Idealnym rozwiązaniem będzie smartwatch dla dziecka. Warto zwrócić uwagę na kolekcję smartwatch'y AM:PM. Łączą w sobie ponadczasowy design i wielofunkcyjność. Coraz częściej i chętniej noszone są nie tylko przez młodzież, ale coraz to młodsze dzieci. Jednak dziecięce smartwatch'e to nie tylko modne i barwne gadżety. Zegarek daje możliwość skorzystania z wielu praktycznych funkcji – w zależności od potrzeb. To między innymi możliwość kontaktu z bliskimi, alarm, stoper, datownik, podświetlanie tarczy czy funkcja odliczania wstecznego. Myślisz o obsłudze przez dziecko? Mechanizmy są czytelne, niektóre wręcz dziecinnie proste, więc z pewnością smartwatch znajdzie swoich wielbicieli w najmłodszej grupie wiekowej.

W ofercie smartwatch'y AM:PM dostępnych w salonach Apart i na apart.pl znaleźć będzie można z pewnością modele idealne dla maluchów w każdym wieku. Zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek.

Jaki dziecięcy zegarek w prezencie?

Zegarek dziecięcy wręczony w prezencie będzie świetnym pomysłem na wiele okazji. Zegarki dla dzieci lub smartwatche mogą być upominkami na święta pod choinkę, na pierwszą komunię świętą, czy na urodziny. Z kolei smartwatch będzie lepszym rozwiązaniem gdy szukamy upominku np. z okazji back to school.

Warto pamiętać, że na wielu modelach zegarków dla dzieci istnieje możliwość umieszczenia grawerunku. Niezależnie od tego, czy wybierasz model posiadający wskazówki, czy może z myślą że będzie to zegarek elektroniczny. Taki personalizowany prezent będzie miał dodatkową wartość sentymentalną.

Wybranego modelu, jeśli chodzi o zegarek dziecięcy, jak i zegarek damski lub męski w każdym stylu, szukać warto w salonach stacjonarnych lub sklepie internetowym apart.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zegarek - idealny prezent na komunię


Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

W Apart odpowiedzialna za treści magazynowe oraz komunikację marki w mediach.

Więcej artykułów tego autora