BREITLING EXOSPACE B55 YACHTING

EB5512221B1S1
30 670

Dostawa GRATIS   |   Wysyłka w 10 dni

30 dni na DARMOWY ZWROT

Zegarek męski

Kolekcja: Professional


Chronometr: Tak

Mechanizm: Kwarcowy

Kaliber: Breitling B55

Funkcje: wskazówkowy, LCD, chronograf, alarm, funkcja flyback, funkcja odliczania wstecznego, tachymetr, wieczny kalendarz, yachting timer

Rodzaj koperty: Tytan

Wymiary koperty: 46 mm

Szkło: Szafirowe antyrefleksyjne

Pasek/bransoleta: Pasek kauczukowy

Zapięcie: Motylkowe

Wodoszczelność: 100 m

Gwarancja producenta: 2 lata


Breitling, tworząc „instrumenty dla profesjonalistów”, stawia na absolutną precyzję, niezawodność i funkcjonalność. O sięgających przestworzy ambicjach marki dobitnie świadczy to, że w 1962 roku to właśnie Breitling był pierwszym chronografem na orbicie.

Ku przestworzom

Manufaktura Breitling powstała w 1884 roku. Jej założyciel – Léon Breitling – od samego początku postanowił skoncentrować się na produkcji chronografów i  innych przyrządów pomiarowych. W niedługim czasie firma zyskała zasłużone uznanie wśród pionierów awiacji, którzy potrzebowali solidnych mierników o doskonałych parametrach roboczych. W latach 30. Breitling wprowadził na rynek swoje pierwsze chronografy pokładowe. Stanowiły one wyposażenie myśliwców walczących w czasie II wojny światowej. Po wojnie, wraz z ogromnym ożywieniem w transporcie lotniczym, instrumenty marki Breitling zagościły w kokpitach najlepszych śmigłowców, a wkrótce potem i  samolotów odrzutowych. W 1952 roku „oficjalny dostawca sektora lotniczego” stworzył „instrument naręczny” zaprojektowany z myślą o pilotach i nawigatorach. Chronograf, któremu nadano nazwę „Navitimer”, wyposażony został w okrągły suwak logarytmiczny. Przyrząd przystosowano do wykonywania obliczeń niezbędnych w nawigacji: średniej prędkości lotu, przebytej odległości, zużycia paliwa, szybkości wznoszenia lub opadania, a także przeliczania mil lądowych na kilometry lub mile morskie. Pierwszy Navitimer był oficjalnie rekomendowany przez towarzystwo lotnicze AOPA, zrzeszające właścicieli samolotów i pilotów z różnych krajów. Jest to największa tego typu organizacja na świecie. Navitimer jest do dzisiaj jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli marki Breitling, obiektem pożądania miłośników lotnictwa. Wersja Navitimera o  nazwie Cosmonaute, z tarczą 24-godzinną, towarzyszyła Scottowi Carpenterowi podczas jego podróży w kosmos na pokładzie kapsuły Aurora 7 (1962  r.). Navitimer był zatem pierwszym na świecie chronografem, który znalazł się na orbicie okołoziemskiej. Produkcja Navitimera odbywa się nieprzerwanie od 1952 roku, co czyni go najstarszym chronografem w tej kategorii. Teraz, kiedy manufaktura stworzyła swój własny kaliber, Navitimer otworzył nowy rozdział w historii marki, obfitującej we wspaniałe osiągnięcia i ekscytujące momenty.

Pierwszy

Pierwszy zegarek naręczny z chronografem miał swoją premierę w 1915 roku i sygnowany był właśnie logo Breitling. Jego twórca, Gaston Breitling, syn założyciela firmy, opracował też przycisk do obsługi poszczególnych funkcji chronografu (start, stop i reset), funkcjonujący niezależnie od koronki. Pomysł okazał się genialny. W 1923 roku Gaston udoskonalił swój wynalazek, rozdzielając funkcję start/stop, obsługiwaną przez przycisk umieszczony na godzinie drugiej, od funkcji reset, aktywowanej za pomocą koronki. Ta opatentowana innowacja umożliwiła sumowanie kolejnych pomiarów bez potrzeby zerowania wskazówek chronografu.
Za współczesny wizerunek chronografu odpowiada natomiast Willy Breitling, przedstawiciel trzeciego pokolenia założycieli firmy. W 1934 roku dodał on drugi przycisk, służący wyłącznie do obsługi funkcji reset. W roku 1969 firma Breitling podjęła największe zegarmistrzowskie wyzwanie wszech czasów, biorąc udział w pracach nad Chrono-Matic Caliber 11 – pierwszym chronografem z naciągiem automatycznym. Kolejne lata coraz bardziej zbliżały markę do prawdopodobnie najważniejszego w jej historii przełomu.

Caliber 01 – pierwszy własny kaliber

Przełom nastąpił w roku 2009 – wtedy bowiem Breitling dołączył do ekskluzywnego grona tych wytwórców zegarków, którzy mogą poszczycić się własnym mechanizmem chronografu. Jego opracowanie było logicznym punktem zwrotnym dla producenta od dawna uznawanego za specjalistę w tej dziedzinie. Caliber 01 – innowacyjny napęd zaprojektowany od podstaw i wyprodukowany we własnych pracowniach Breitling, po raz pierwszy wykorzystano w nowej, ekskluzywnej wersji modelu Chronomat. Zegarek otrzymał nazwę „Chronomat 01”. Obecnie Breitling prezentuje nowe wcielenie czasomierza uznawanego za ikonę zegarmistrzostwa. Kultowy Navitimer, bo o nim tu mowa, wyraźnie wskazuje na zamiłowanie marki do aeronautyki. Do linii Navitimer w roku 2012 dołączył kolejny wspaniały czasomierz – limitowany do 1962 egzemplarzy, w nawiązaniu do wyczynu Carpentera z tego roku, model Cosmonaute.

Breitling

Manufaktura Breitlinga nie ustaje w pogoni za doskonałością, jakże związaną z awiacją i się-ganiem po niemożliwe. Niezmiennie pozostaje w czołówce zegarmistrzowskiej innowacyjności. Inwestowanie w najnowsze technologie, udoskonalanie metod produkcji – wszystko to sprawia, że Breitling może pochwalić się perfekcyjną wręcz jakością swych czasomierzy. Warto wspomnieć, że zegarki Breitling wytwarzane są w 100% w Szwajcarii oraz, co jest absolutnym ewenementem, wszystkie mechanizmy manufaktury certyfikowane są przez COSC – jest to gwarancja niezrównanej precyzji wskazań, obejmująca ogółem zaledwie 3% spośród szwajcarskich zegarków.

(wymagane, min. 20 znaków)