Biżuteria minimalizm

Biżuteria dla minimalistek

Trendy 2022-09-30 PRZECZYTASZ W 3 MINUTY

Mniej znaczy więcej. Tak w kilku słowach można byłoby opisać minimalizm. Nurt ten odnaleźć można w każdej dziedzinie życia. Minimalistyczne wnętrza, niewielka liczba ubrań, proste formy oraz zachowawczy design. Także biżuteryjny. Dlaczego minimalizm stał się tak modny i jak podążając tym nurtem dobrać biżuterię, aby dopełnić minimalistycznego look’u jako całości?

Na początek kilka zasad, o których warto pamiętać:

  • Biżuteria w stylu minimalistycznym to subtelne i delikatne formy. Wśród modeli trudno o bogate zdobienia, masywne łańcuchy i okazałe kamienie szlachetne.
  • Minimalistyczna biżuteria jest uniwersalna i ponadczasowa. Doskonale uzupełnia zarówno biznesowe stylizacje, jak i zdobi na co dzień.
  • Biżuteryjnym elementem stylizacji minimalistycznej może być jak najbardziej zegarek. Uzupełnia look zarówno noszony samodzielnie na nadgarstku, jak i w zestawie z delikatną bransoletką.

Na czym polega minimalizm? Minimalizm w pełni wpisuje się w przywołane we wstępie znane powiedzenie „mniej znaczy więcej”. W myśl tej zasady zarówno w modzie, wnętrzach, jak i biżuterii króluje przestronność, harmonia i porządek. Dlaczego minimalizm? Dla wielu z nas jest absolutnie naturalny, zgodny z charakterem i oddający to, co dla nas najbardziej komfortowe. Jednak minimalizm jako filozofia życia jest coraz częściej wyborem.

Apart, mając minimalizm na uwadze, również stawia na proste formy, zachowawczy design i subtelność idącą w parze z doskonałą jakością materiałów jubilerskich.

Minimalizm jako filozofia życia

Minimalizm i prostota w życiu to nurt sprowadzający się do ograniczenia do minimum swoich potrzeb, wymagań i dążeń. W bardziej ogólnym ujęciu chodzi także o pozbycie się zbyt wielu rzeczy – tych materialnych, ale też przewartościowania priorytetów i rezygnację z zachowań, relacji czy czynności, które nas nie wzbogacają. Słowem – minimalizm co daje? Minimalistyczne życie to jakość, a nie ilość. Wartość, która daje nam w życiu wolność.

Biżuteria w stylu minimalistycznym

Minimalizm nie oznacza jednak całkowitej rezygnacji z biżuterii i bycia sauté. Kluczem jest wybór subtelnych i delikatnych form, podkreślających naturalne piękno. Minimalistyczna biżuteria jest stonowana – raczej trudno tu o bogate zdobienia, masywne łańcuchy i okazałe kamienie szlachetne. Słowem – biżuteria w stylu minimalistycznym będzie idealna dla osób, które nie lubią przesady, a biżuterię traktują jako wisienkę na torcie swoich stylizacji.

Kolczyki dla minimalistek

Wśród wzorów kolczyków dla minimalistek znaleźć można modele wykonane z różnych kruszców i z różnorodnym rodzajem zapięcia. Warto zwrócić szczególną uwagę na kolczyki koła oraz kolczyki wiszące. W każdym wariancie znaleźć można czyste, klasyczne formy, jak i delikatne zdobienia.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rodzaje zapięć kolczyków – jakie wybrać?

Minimalistyczne bransoletki

Bransoletki dla minimalistki to zarówno modele sztywne, jak i delikatne, subtelne ozdoby nadgarstka. Warto zwrócić uwagę na symbolikę, która w przypadku miłośniczek tego stylu może mieć szczególne znaczenie. Ciekawie styl minimalistyczny uzupełniać będą bransoletki na sznurku. Sięgnąć można po wzory z dodatkowym grawerem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pomysł na prezent: personalizowana bransoletka

Co na szyję dla minimalistki?

Biżuteria minimalistyczna nie musi się błyszczeć, by zostać zauważoną. Idealnie sprawdzają się złote i srebrne subtelne łańcuszki z zawieszkami o prostej, często geometrycznej formie. Jednym z motywów, po który najchętniej sięgają minimalistki, jest zawieszka literka. Bogata jest także oferta naszyjników, zarówno złotych, jak i srebrnych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak nosić kilka naszyjników?

Minimalizm a pierścionki

Minimalizm nie musi oznaczać, że biżuterii jest mało. Łańcuszek, kolczyki i bransoletkę pięknie uzupełniać będzie złoty lub srebrny pierścionek, niejednokrotnie zdobiony diamentem. Niezwykle modnym wzorem zdobiącym dłonie są także damskie sygnety.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak nosić damski sygnet?

Styl minimalistyczny – na każdą okazję

Dlaczego minimalizm? Biżuteria w tym stylu wydaje się być niezwykle uniwersalna i ponadczasowa. Doskonale uzupełnia zarówno biznesowe stylizacje, jak i zdobi na co dzień. Warto zwrócić uwagę, jak świetnie prezentuje się z denimowym lookiem.

Warto uwzględnić minimalistyczne formy przygotowując się np. do spotkania w sprawie pracy. Mając jednak na uwadze, że zarówno ubieganie się, jak i wykonywanie zobowiązań na wymarzonym stanowisku nie musi ograniczać jeśli chodzi o dobór biżuterii.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak ożywić jeansowe stylizacje?

Minimalizm a zegarek

Elementem stylizacji minimalistycznej może być jak najbardziej damski zegarek. Uzupełnia look zarówno noszony samodzielnie na nadgarstku, jak i w zestawie z delikatną bransoletką. Najlepiej prezentować się będą subtelne modele – zarówno na pasku, jak i bransolecie. Śmiało można wybrać wzory ze zdobieniami na tarczy. Ożywią całość stylizacji, niezależnie od tego, czy jest ona przeznaczona do biura, czy na wieczorne wyjście.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak łamać styl w noszeniu zegarków?