Biżuteria minimalizm: pierścionek z motywem łańcucha

Biżuteria dla minimalistek

Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

Trendy 2022-09-30 PRZECZYTASZ W 3 MINUTY

Mniej znaczy więcej. Tak w kilku słowach można byłoby opisać minimalizm. Nurt ten odnaleźć można w każdej dziedzinie życia. Minimalistyczne wnętrza, niewielka liczba ubrań, proste formy oraz zachowawczy design. Także biżuteryjny. Dlaczego minimalizm stał się tak modny i jak podążając tym nurtem dobrać biżuterię, aby dopełnić minimalistycznego look’u jako całości?

Na początek kilka zasad, o których warto pamiętać:

  • Biżuteria w stylu minimalistycznym to subtelne i delikatne formy. Wśród modeli trudno o bogate zdobienia, masywne łańcuchy i okazałe kamienie szlachetne.
  • Minimalistyczna biżuteria jest uniwersalna i ponadczasowa. Doskonale uzupełnia zarówno biznesowe stylizacje, jak i zdobi na co dzień.
  • Biżuteryjnym elementem stylizacji minimalistycznej może być jak najbardziej zegarek. Uzupełnia look zarówno noszony samodzielnie na nadgarstku, jak i w zestawie z delikatną bransoletką.

Na czym polega minimalizm? Minimalizm w pełni wpisuje się w przywołane we wstępie znane powiedzenie „mniej znaczy więcej”. W myśl tej zasady zarówno w modzie, wnętrzach, jak i biżuterii króluje przestronność, harmonia i porządek. Dlaczego minimalizm? Dla wielu z nas jest absolutnie naturalny, zgodny z charakterem i oddający to, co dla nas najbardziej komfortowe. Jednak minimalizm jako filozofia życia jest coraz częściej wyborem.

Apart, mając minimalizm na uwadze, również stawia na proste formy, zachowawczy design i subtelność idącą w parze z doskonałą jakością materiałów jubilerskich.

Minimalizm jako filozofia życia

Minimalizm i prostota w życiu to nurt sprowadzający się do ograniczenia do minimum swoich potrzeb, wymagań i dążeń. W bardziej ogólnym ujęciu chodzi także o pozbycie się zbyt wielu rzeczy – tych materialnych, ale też przewartościowania priorytetów i rezygnację z zachowań, relacji czy czynności, które nas nie wzbogacają. Słowem – minimalizm co daje? Minimalistyczne życie to jakość, a nie ilość. Wartość, która daje nam w życiu wolność.

Biżuteria w stylu minimalistycznym

Minimalizm nie oznacza jednak całkowitej rezygnacji z biżuterii i bycia sauté. Kluczem jest wybór subtelnych i delikatnych form, podkreślających naturalne piękno. Minimalistyczna biżuteria jest stonowana – raczej trudno tu o bogate zdobienia, masywne łańcuchy i okazałe kamienie szlachetne. Słowem – biżuteria w stylu minimalistycznym będzie idealna dla osób, które nie lubią przesady, a biżuterię traktują jako wisienkę na torcie swoich stylizacji.

Kolczyki dla minimalistek

Wśród wzorów kolczyków dla minimalistek znaleźć można modele wykonane z różnych kruszców i z różnorodnym rodzajem zapięcia. Warto zwrócić szczególną uwagę na kolczyki koła oraz kolczyki wiszące. W każdym wariancie znaleźć można czyste, klasyczne formy, jak i delikatne zdobienia.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rodzaje zapięć kolczyków – jakie wybrać?

Minimalistyczne bransoletki

Bransoletki dla minimalistki to zarówno modele sztywne, jak i delikatne, subtelne ozdoby nadgarstka. Warto zwrócić uwagę na symbolikę, która w przypadku miłośniczek tego stylu może mieć szczególne znaczenie. Ciekawie styl minimalistyczny uzupełniać będą bransoletki na sznurku. Sięgnąć można po wzory z dodatkowym grawerem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pomysł na prezent: personalizowana bransoletka

Co na szyję dla minimalistki?

Biżuteria minimalistyczna nie musi się błyszczeć, by zostać zauważoną. Idealnie sprawdzają się złote i srebrne subtelne łańcuszki z zawieszkami o prostej, często geometrycznej formie. Jednym z motywów, po który najchętniej sięgają minimalistki, jest zawieszka literka. Bogata jest także oferta naszyjników, zarówno złotych, jak i srebrnych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak nosić kilka naszyjników?

Minimalizm a pierścionki

Minimalizm nie musi oznaczać, że biżuterii jest mało. Łańcuszek, kolczyki i bransoletkę pięknie uzupełniać będzie złoty lub srebrny pierścionek, niejednokrotnie zdobiony diamentem. Niezwykle modnym wzorem zdobiącym dłonie są także damskie sygnety.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak nosić damski sygnet?

Styl minimalistyczny – na każdą okazję

Dlaczego minimalizm? Biżuteria w tym stylu wydaje się być niezwykle uniwersalna i ponadczasowa. Doskonale uzupełnia zarówno biznesowe stylizacje, jak i zdobi na co dzień. Warto zwrócić uwagę, jak świetnie prezentuje się z denimowym lookiem.

Warto uwzględnić minimalistyczne formy przygotowując się np. do spotkania w sprawie pracy. Mając jednak na uwadze, że zarówno ubieganie się, jak i wykonywanie zobowiązań na wymarzonym stanowisku nie musi ograniczać jeśli chodzi o dobór biżuterii.

Minimalizm a zegarek

Elementem stylizacji minimalistycznej może być jak najbardziej damski zegarek. Uzupełnia look zarówno noszony samodzielnie na nadgarstku, jak i w zestawie z delikatną bransoletką. Najlepiej prezentować się będą subtelne modele – zarówno na pasku, jak i bransolecie. Śmiało można wybrać wzory ze zdobieniami na tarczy. Ożywią całość stylizacji, niezależnie od tego, czy jest ona przeznaczona do biura, czy na wieczorne wyjście.


Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

Posiada ponad 10 lat doświadczenia dziennikarskiego, od kilku lat działa w marketingu. W Apart odpowiada za treści magazynowe i komunikację marki w mediach.

Więcej artykułów tego autora