Jak czyścić złotą biżuterię?

Jak czyścić złotą biżuterię?

Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

Poradniki 2022-03-08 PRZECZYTASZ W 1 MINUTĘ

Aby biżuteria jak najdłużej spełniała swoje zadanie, warto odpowiednio dbać o nią już od pierwszego dnia. Właściwie czyścić, przechowywać, nosić i – kiedy jest taka potrzeba – korzystać z pomocy specjalisty. To niezwykle ważne zwłaszcza w kontekście złota, które to jest kruszcem miękkim, delikatnym i podatnym na uszkodzenia. Jak zatem dbać o złotą biżuterię, by zachować jej piękno na dłużej? Podpowiadamy.

Na początek kilka zasad, o których warto pamiętać:
  • Najlepiej, by czyszczenie złotej biżuterii oddać w ręce specjalistów. Istnieją jednak domowe sposoby na jej odświeżenie.
  • Szczególnie uważnie należy obchodzić się z modelami zawierającymi kamienie szlachetne lub wyjątkowo delikatnymi, np. biżuterią z dmuchanego złota.
  • Warto zadbać także o odpowiednie przechowywanie biżuterii ze złota. Jeśli umieszczamy ją w szkatułce, warto zaopatrzyć się dodatkowo w małe woreczki.

Jak dbać o złotą biżuterię?

Biżuteria złota będzie nas dłużej cieszyć swoim pięknem wówczas, gdy ze starannością będziemy o nią dbać. W celu uniknięcia zabrudzenia warto zdejmować ją do prac domowych czy w ogrodzie. Warto wspomnieć, iż najbardziej narażone podczas tych aktywności są pierścionki, które mogą ulec nie tylko zanieczyszczeniu, ale także różnego rodzaju uszkodzeniom. Zalecamy także zdejmowanie biżuterii do kąpieli, gdyż mydliny mogą osadzać się na kamieniach, przez co tracą one swój blask.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak łączyć złoto ze srebrem?

Czyszczenie i pielęgnacja złotej biżuterii

Przestrzegając tych prostych zasad konieczność odświeżania biżuterii będzie rzadsza, co pozytywnie przedkłada się na jej trwałość. W łatwy i bezpieczny sposób możemy pielęgnować naszą biżuterię przy pomocy specjalistycznych ściereczek do czyszczenia złota, które znajdziemy w salonach Apart i sklepie internetowym apart.pl. Doskonale sprawdzają się do gładkich i polerowanych powierzchni. Jeśli biżuteria, którą chcemy odświeżyć, posiada elementy matowione lub kamienie naturalne (w tym perły), wówczas warto skorzystać z profesjonalnej usługi pracowni złotniczej. Natomiast domowymi sposobami wyczyścimy złotą biżuterię z cyrkoniami i złote łańcuszki. W tym celu możemy użyć roztworu denaturatu z wodą lub mieszanki wody i płynu do naczyń. W tak przygotowanej kąpieli zabrudzoną biżuterię pozostawiamy na kilka minut. Po wyjęciu należy ją wypłukać, przetrzeć flanelową ściereczką i osuszyć.

CZYTAJ WIĘCEJ: Fakty i mity o biżuterii

Jak czyścić złotą biżuterię?

Aby biżuteria jak najdłużej spełniała swoje zadanie, należy odpowiednio o nią dbać. W tym właściwie czyścić, korzystając z pomocy specjalisty.

Profesjonalna troska o złoto

W ramach korzyści wynikających z tytułu posiadania karty stałego klienta Apart jednym z przywilejów jest bezpłatne czyszczenie biżuterii platynowej oraz złotej z diamentami w ciągu dwóch lat od daty zakupu. Mając na uwadze zadowolenie naszych Klientów, niezobowiązani przepisami prawa, w profesjonalny sposób zadbany o Państwa biżuterię spełniającą powyższy warunek. Szczegółowe informacje na temat pielęgnacji biżuterii złotej uzyskają Państwo zarówno u obsługi salonów Apart, jak i kontaktując się z pracownikami infolinii.


Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

W Apart odpowiedzialna za treści magazynowe oraz komunikację marki w mediach.

Więcej artykułów tego autora