Jak łączyć złoto ze srebrem?

Jak łączyć złoto ze srebrem?

Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

Poradniki 2022-02-15 PRZECZYTASZ W 3 MINUTY

Dawniej kojarzone z brakiem wyczucia stylu, obecnie jedno z najbardziej pożądanych połączeń. Mowa oczywiście o zakładaniu srebrnej biżuterii ze złotą. Coraz częściej jubilerzy tworzą wzory łączące te dwa odcienie kolorystyczne i nie zapowiada się, by ten trend miał szybko wyjść z mody. Wręcz przeciwnie, kobiety chętnie decydują się na zabawę biżuteryjnymi dodatkami, jednak wiele z nich nie czyni tego w obawie przed nieumiejętnym noszeniem złota i srebra.

Na początek kilka zasad, o których warto pamiętać:
  • Łącząc złoto ze srebrem postaw na jeden kruszec – niech będzie dominujący w zestawieniu.
  • Zadbaj także o to, by noszone dodatki posiadały wspólny element. Może być to ten sam motyw lub stylistyka.
  • Pamiętaj, że takie połączenie będzie się dobrze prezentować do dziennego, wieczorowego, jak i biznesowego looku.

Postaw na biżuterię łączącą złoto i srebro

Chciałabyś zacząć swoją przygodę z noszeniem złota ze srebrem, jednak nie wiesz od czego zacząć? Postaw na biżuterię w obu kolorach. Pierścionek, kolczyki lub naszyjnik łączący dwa, a nawet trzy odcienie złota – żółte, białe i różowe jest świetnym bazowym wzorem, wokół którego stworzysz złoto-srebrny komplet. Do tego elementu wystarcz dobrać inne dodatki o jednolitej barwie, by uzyskać oszałamiający efekt finalny.

Niezmiennie kobiecym faworytem jest kolekcja Beads powalająca na samodzielne tworzenie kompozycji ze złotymi i srebrnym zawieszkami. Kolorystyczny mix na bransoletce zawsze będzie prezentować się stylowo noszony z biżuterią w obu metalach. Oprócz indywidualnie dobranych mieszanych beadsów, możesz znaleźć gotowe zestawy.

Zachowaj spójność stylu

Tak jak w noszeniu srebra i złota możesz zapomnieć o regule jednolitej barwy biżuterii, tak spójny styl jest kluczowy w osiągnieciu zamierzonego efektu. Zadbaj o to, by noszone dodatki posiadały wspólny element. Może być to ten sam motyw lub stylistyka. Nowoczesne wzornictwo nigdy nie będzie wyglądać dobrze ze złotymi kolczykami z rubinem w stylu vintage. Jeśli trudno ci określić czy dwa wzory są z sobą spójne, wyobraź je sobie w jednej barwie. Czy wtedy połączyłabyś je? Jeśli odpowiedź brzmi nie, wiesz że dane zestawienie nie będzie się prezentować korzystnie.

Jak łączyć złoto ze srebrem?

Łącząc złoto ze srebrem postaw na jeden kruszec – niech będzie dominujący w zestawieniu.

Zestaw obok siebie złoto i srebro

Ważne jest, by srebrna i złota biżuteria noszona jednocześnie była blisko ze sobą zestawiona. Oznacza to, ze założenie srebrnej i złotej bransoletki na jednej ręce będzie się prezentować znacznie lepiej niż ozdobienie jednego nadgarstka złotem, a drugiego srebrem. Staraj się, by oba metale ze sobą sąsiadowały. Jeśli lubisz nosić po dwa pierścionki na jednym palcu połącz złoty ze srebrnym. To samo tyczy się noszenia po kilka kolczyków na jednym uchu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pierścionki – jak je nosić i modnie łączyć?

Postaw na zbliżony odcień kruszcu

Biżuteria z białego, różowego i żółtego złota ewidentnie rożni się barwą. Miej jednak na uwadze, że dwa wzory z żółtego złota również mogą się nieznacznie różnić odcieniem. Jedne są chłodniejsze, inny wyróżniają się połyskiem. Może być to zależne od próby złota, jednak przy zestawianiu z sobą kilku złotych elementów zadbaj o to, by ich barwa była do siebie jak najbardziej zbliżona. Trend łączenia złota ze srebrem w nieumiejętny sposób potrafi zaburzyć stylizację, dlatego staraj się by w obrębie jednego koloru została zachowana spójność.

Powtórz minimum raz barwę kruszcu

Jeśli łączysz złoto ze srebrem staraj się, by dany element kolorystyczny występował co najmniej dwa razy. Przyznasz, że do złotego zestawienia jeden srebrny pierścionek może dać wrażenie przypadkowego. Jeśli jednak założysz kolczyki o barwie białego i żółtego złota, a dłoń obrobisz kilkoma pierścionkami, całość nabierze modnego wymiaru.

Postaw na przewagę jednego metalu

Noś złoto i srebro razem, decydując się, by to jedna barwa przeważała w połączeniu. Dobrze zbalansowana przewaga jednego koloru będzie wyglądać niezwykle modnie. Jeśli jesteś fanką złota, do ulubionych dodatków dobierz kilka kontrastowych srebrnych wzorów. Ozdób szyję dwoma złotymi i jednym srebrnym naszyjnikiem, tworząc ciekawy efekt kaskadowy. Dobierz pierścionki, które będą spójne stylem do naszyjników. Do tego złoty zegarek, kolczyki z połączenia żółtego złota z białym i gotowe.

Dopasuj złoto-srebrne dodatki do stylizacji

Już wiesz jak łączyć złoto ze srebrem. Zasady opanowałaś do perfekcji, jednak wciąż nie masz pewności do jakich stylizacji połączenie tych dwóch barw wygląda najlepiej. Złoto i srebro noszone razem będzie się dobrze prezentować do dziennego, wieczorowego, jak i biznesowego looku. Na co dzień do koszuli i jeansów możesz dobrać gładkie wzory w złocie i srebrze. Taki komplet również sprawdzi się podczas spotkań biznesowych. Kreacje komponowane na specjalne wyjścia wzbogać o złoto- srebrne dodatki z delikatnym połyskiem. Miej jednak na uwadze, że zdobna suknia lepiej prezentuje się z minimalistycznymi wyrobami bez kamieni szlachetnych. Zawsze możesz postawić na sprawdzone połączenie złota i srebra z gładkimi tkaninami. Sprawi to, że biżuteria wyjdzie na pierwszy plan i ożywi nawet najprostszą stylizację.


Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

W Apart odpowiedzialna za treści magazynowe oraz komunikację marki w mediach.

Więcej artykułów tego autora