Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Poradniki 2022-02-25 PRZECZYTASZ W 2 MINUTY

12, 13 a może 14? To najbardziej popularne rozmiary pierścionków. Różnica jest pozornie niewielka, jednak kluczowa dla komfortu noszenia. Co oznaczają te cyferki? I jak zmierzyć rozmiar pierścionka, aby nie był za ciasny lub za luźny? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów.

 

Na początek kilka zasad, o których warto pamiętać:
  • Aby dobrać właściwy rozmiar pierścionka należy ustalić jego średnicę wewnętrzną w milimetrach.
  • Najbardziej skuteczną metodą będzie pomiar dokonany w salonie.
  • Istnieją jednak również inne, domowe, całkiem skuteczne sposoby na zmierzenie rozmiaru pierścionka.

Dobór rozmiaru pierścionka w salonie

Rzetelnego pomiaru palca można dokonać w salonach Apart, które wyposażone są w specjalistyczne miarki. Pomocne będzie także profesjonalne doradztwo i wiedza naszego wykwalifikowanego w tym zakresie personelu. Mamy świadomość, że nie zawsze taka wizyta jest możliwa. Dlatego postaramy się podpowiedzieć inne, domowe sposoby pozwalające w przybliżeniu określić tę niezbędną wartość konieczną przy zakupie pierścionka. Niezwykle przydatnym w swej prostocie jest dostępny w sklepie internetowym apart.pl przyrząd do mierzenia obwodu palca - multisizer.

Multisizer

Od widniejącej w okienku liczby należy odjąć 40 i w ten sposób uzyskujemy odpowiedź, jaki mamy rozmiar palca. Korzystając z niego musimy mieć świadomość, iż podana wartość ma charakter orientacyjny. Warto mieć też na względzie, iż należy mierzyć konkretny palec, na którym pierścionek będzie noszony oraz uwzględnić grubość stawu.

Domowe sposoby na zmierzenie rozmiaru pierścionka

Możemy także posłużyć się paskiem papieru, grubszej nitki lub innego włókna, które owijamy wokół palca i zaznaczamy miejsce styku. Uzyskaną w ten sposób miarę przykładamy do linijki i odczytujemy wartość w milimetrach. Podobnie jak wyżej od uzyskanego wyniku odejmujemy 40 i otrzymujemy przybliżony rozmiar.

Określenie rozmiaru na podstawie innego pierścionka

Jeśli mamy do dyspozycji pierścionek to na podstawie jego pomiaru możemy określić interesujące nas dane. W salonach Apart służy do tego tzw. rygiel. Natomiast jednym z domowych sposobów może być pomiar średnicy pierścionka suwmiarką. Uzyskany wynik porównamy z tabelą, którą znajdziemy na stronie apart.pl. Zestawienie to pomoże nam w przybliżeniu określić rozmiar palca. Należy pamiętać, iż użytkowane pierścionki nie zawsze mają idealnie okrągłą formę. Wskutek noszenia mogą ulec delikatnej deformacji. Wydrukowaną z naszej strony tabelę możemy użyć jako matrycy i przyłożyć swój pierścionek do odpowiednio opisanego okręgu. Uzyskane w ten sposób dane także mają charakter poglądowy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak zmierzyć rozmiar biżuterii?

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Jeśli mamy do dyspozycji pierścionek to na podstawie jego pomiaru możemy określić interesujące nas dane.

Korekta lub wymiana biżuterii

Mając na uwadze trudność, jaką sprawia pomiar lub zapamiętanie rozmiaru, istnieje możliwość korekty bądź wymiany pierścionka w ciągu 30 dni od daty zakupu, przy zachowaniu wszystkich pozostałych zasad dotyczących wymiany. Więcej informacji uzyskają Państwo kontaktując się z naszą infolinią.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak nosić damski sygnet?