Jak nosić kilka bransoletek?

Jak nosić kilka bransoletek?

Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

Poradniki 2022-12-28 PRZECZYTASZ W 2 MINUTY

Bransoletka to jeden z najbardziej lubianych i najchętniej zakładanych modeli biżuteryjnych. Niektóre z nich podkreślają nadgarstki dyskretnie, uzupełniając tym samym noszony danego dnia zestaw biżuteryjny. Inne z kolei grają pierwsze skrzypce. Jak nosić bransoletki modnie i stylowo?

Na początek kilka zasad, o których warto pamiętać:

  • Bransoletka to dla wielu z nas coś więcej, niż tylko ozdoba nadgarstka. Często mają wartość sentymentalną, a dodatkowo niektóre motywy – znaczenie symboliczne.

  • Kluczem, szukając odpowiedzi na pytanie jak nosić bransoletki, jest komfort i wygoda oraz indywidualne preferencje.

  • Ciekawie prezentować się będzie bransoletka lub kilka bransoletek noszonych razem z zegarkiem. To szansa na podkreślenie indywidualnego stylu i dodanie całości stylizacji pazura.

Bransoletka to dla wielu z nas coś więcej, niż tylko ozdoba nadgarstka. Nierzadko staje się swoistym amuletem, a wybrane motywy przypominać mogą o ważnych momentach w życiu. Jak nosić bransoletki? Kluczem jest komfort i wygoda noszenia oraz indywidualne preferencje. Część z nas będzie lepiej czuła się w bardziej okazałych i wyrazistych formach, inne postawią na minimalizm. Ważne, by finalny efekt był spójny z całym lookiem.

Jak nosić kilka bransoletek?

Nie ma zasady mówiącej jak nosić bransoletkę. Podobnie nie ma reguł stanowiących o zakładaniu kilku. Więc jak nosić kilka bransoletek? Można nosić tę biżuterię zarówno na prawym, jak i na lewym nadgarstku, w zależności od preferencji. Co więcej, można postawić tylko na jeden z nadgarstków lub założyć je na oba – pojedynczo lub po kilka sztuk. W zestawie mogą znaleźć się zarówno bransoletki sztywne, jak i te klasyczne. Całość ma szansę podkreślić indywidualny styl.

Delikatne i subtelne wzory doskonale prezentować się będą w zestawieniu z bardziej solidnymi splotami. Nie należy także obawiać się łączenia kruszców. Złoto lubi się ze srebrem, a bransoletki ze zdobieniami pięknie uzupełniać się będą z gładkimi. Jakie bransoletki wybrać? Oferta Apart jest na tyle szeroka, że z pewnością możliwe będzie znalezienie wzorów i modeli odpowiadających wszystkim gustom.

Personalizowane bransoletki

W pierwszej kolejności myśląc o personalizowanej bransoletce, do głowy przychodzi grawerunek. Biżuteria z grawerem to niewątpliwie doskonały pomysł na prezent czy też utrwalenie ważnego dla siebie momentu poprzez umieszczenie na niej daty, symbolu lub imienia. Jednak personalizowana bransoletka to także indywidualnie wybrane wzory lub symbole.

Doskonałym rozwiązaniem będzie więc sięgniecie po bransoletki modułowe. Warto zwrócić uwagę na kolekcję Beads. Daje ona możliwość stworzenia biżuteryjnego kompletu idealnie wręcz odpowiadającego potrzebom. Co więcej, zawieszki beads można kolekcjonować i wymieniać w zależności od okoliczności. W sezonie letnim sprawdzą się motywy podróżnicze, zaś w okresie Bożego Narodzenia wymienić je na bałwanki, choinki i śnieżynki. Zawieszki beads z motywem świąt to również wspaniały pomysł na prezent pod choinkę.

Również miłośniczki kolekcji charms mają szansę stworzyć wyjątkową, niepowtarzalną biżuterię, dopasowaną do siebie. W zależności od wybranych zawieszek, biżuteria stworzona z kolekcją Charms może mieć na przykład styl romantyczny czy rockowy. Ale… wystarczy wymienić kilka elementów, by go odświeżyć i dopasować biżuterię do okazji.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pomysł na prezent: personalizowana bransoletka

Bransoletki na sznurku

Wielbicielki bransoletek z pewnością chętnie nosić i łączyć będą bransoletki na sznurku. To modele pasujące do każdego rodzaju stylizacji. Mają szansę przypaść do gustu także dziewczynkom. Ciekawym pomysłem jest noszenie podobnych wzorów przez przyjaciółki, lub zakładanie tożsamych bransoletek w relacji mama-córka. Podobne wzory bransoletek noszone na nadgarstku to między innymi symbol łączącej mamę i córkę więzi.

Bransoletka a zegarek

To lubiane i często wybierane połączenie biżuteryjne. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na nadgarstek z zegarkiem zakładać kilka bransoletek. To ciekawie przełamuje stylizację i może dodawać jej pazura. Lub przeciwnie – podkreśla indywidualny styl. Połączenie zegarka z bransoletkami, w zależności od tego czy stawiamy na bardziej sportowe, czy eleganckie stylizacje, niewątpliwie ma szansę zachwycić niejedną osobę.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak łamać styl w noszeniu zegarków?


Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

W Apart odpowiedzialna za treści magazynowe oraz komunikację marki w mediach.

Więcej artykułów tego autora