Złoty naszyjnik

POMYSŁ NA PREZENT… dla przyjaciółki

Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

Przewodniki Zakupowe 2022-09-09 PRZECZYTASZ W 3 MINUTY

Szukając prezentu dla przyjaciółki, niezależnie od okazji, zależy nam na wywołaniu na jej twarzy uśmiechu radości i elementu zaskoczenia. Aby upominek był trafiony, dobrze jest z jednej strony postawić na sprawdzone rozwiązania, z drugiej jednak pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Biżuteria będzie doskonałym wyborem, jeśli chodzi o prezent dla przyjaciółki.

Na początek kilka zasad, o których warto pamiętać:

  • Wybierając biżuteryjny prezent dla przyjaciółki, na ostateczną decyzję może wpłynąć wiele czynników, między innymi okazja, cena, czy stopień zażyłości łączącej was relacji.
  • Decydując się na zakup biżuterii, na apart.pl można skorzystać z filtrów umożliwiających sortowanie wg wybranych modeli biżuteryjnych, motywów czy ceny.
  • W ofercie Apart znaleźć można bardziej uniwersalny pomysł na prezent dla przyjaciółki, a mianowicie pięknie zapakowany prezent jubilerski (bon) lub kartę podarunkową w dużym zakresie nominałów.

Biżuteria dla przyjaciółki

Poszukiwanie upominku biżuteryjnego dla przyjaciółki nie jest trudnym zadaniem. Decydując się na zakup precjozów dla osoby, która jest nam bliska i którą dobrze znamy, zazwyczaj wiemy, czy kierować wzrok ku kolczykom, bransoletkom, a może pierścionkom. Większym wyzwaniem będzie zaskoczenie koleżanki, pozostając w granicach jej upodobań. Jak to zrobić?

  • Możesz sięgnąć po ulubioną kategorię biżuterii, stawiając na klasyczne formy i motywy. Takie uniwersalne zestawienia pięknie uzupełnią jej kolekcję i będą zawsze trafionym giftem.
  • Możesz kierować się symbolami i motywami, które mają dla was magiczne znaczenie. Bransoletka lub naszyjnik z motywem nieskończoności pięknie przypieczętują wasza przyjaźń.
  • Możesz postawić na rozwiązania niebanalne, niespodziewane i zachęcić w ten sposób przyjaciółkę do odważniejszych kroków. Jeśli jest fanką bransoletek, możesz zaskoczyć ja zakupem bransoletki na sznurku. Nieco odświeży w ten sposób jej kolekcję i będzie ciekawym akcentem niejednej stylizacji.
  • Możesz postawić na biżuterię uzupełniającą zestawy, które ma już w swojej szkatułce na biżuterię. W przypadku kolekcji Charms lub Beads mogą to być piękne zawieszki.

Jednak to, co na prezent dla przyjaciółki finalnie wybierzemy, zależeć będzie w dużej mierze od okoliczności, w jakich tenże ma być wręczany, okazji, naszych możliwości finansowych, czy też tego, jak bliska i zażyła relacja nas łączy.

Jaki prezent dla przyjaciółki?

Zastanawiając się co kupić na prezent dla kobiety-przyjaciółki, na ostateczną decyzję może wpłynąć wiele czynników. Doniosłość okazji, fakt, czy kupujesz prezent w pojedynkę, czy może będzie to upominek od grupy i wreszcie, czy biżuteria będzie składową prezentu i uzupełnią go choćby kwiaty, czy może sama w sobie, przepięknie zapakowana będzie najważniejsza.

Na różne okazje

Ważnym punktem wyjścia przy wybieraniu prezentu dla przyjaciółki jest okazja, która determinuje jego zakup. Biżuteria jest jednym z najchętniej wybieranych prezentów z okazji urodzin czy imienin, jednak nie można zapominać o takich okazjach jak choćby świąteczny prezent dla przyjaciółki pod choinkę, zakończenie studiów, prezent dla przyszłej mamy lub gratulacje w związku z powiększeniem rodziny. Biżuteria dla przyjaciółki może także symbolizować ważną podróż lub jej rocznicę albo być giftem na wspólny wyjazd.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pomysły na prezent dla świeżo upieczonej mamy

W różnym przedziale cenowym

Jednym z czynników, które mogą wpływać na wybór upominku, jest cena. Czy będzie to prezent dla ciężarnej, czy prezent dla przyjaciółki na urodziny lub Boże Narodzenie, jego wybór może determinować zasobność portfela. Decydując się na zakup biżuterii na apart.pl, można skorzystać z filtrów umożliwiających nie tylko sortowanie wg wybranych modeli biżuteryjnych, ale także ceny właśnie. Na dowolnym etapie personalizowania prezentu, możliwe jest także wskazanie pożądanego motywu, który być może tym razem będzie kluczowy w poszukiwaniach. Nie ma w końcu jak kreatywny prezent dla przyjaciółki!

CZYTAJ WIĘCEJ: Pomysł na prezent dla niej do 100 zł

Oryginalny prezent dla przyjaciółki

Niezależnie od tego, czy przyjaciółka otrzyma upominek w postaci kolczyków, bransoletki, zawieszki czy może zegarka, warto pomyśleć o podkreśleniu wyjątkowości wręczanego podarku. Może być to okolicznościowa kartka czy bilecik lub… coś bardziej trwałego. Mowa oczywiście o grawerunku. Może być on umieszczony na większości kruszców, jednak wiele zależy od struktury i powierzchni biżuterii. Może się więc okazać, że w konkretnym przypadku będzie to jedynie symbol lub litera. Jeśli więc grawerunek na biżuterii będzie dla nas priorytetem, być może będzie trzeba dokonać zakupu z uwzględnieniem możliwości grawerowania, zmieniając tym samym pierwotny wybór. Jednak niewątpliwie prezent dla koleżanki z grawerem to będzie piękny prezent na urodziny, dla kobiety w ciąży czy w związku z podjęciem nowej pracy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Biżuteria z grawerem: co warto wiedzieć

Karta podarunkowa jako prezent dla przyjaciółki

Zdarzyć się może, że podjęcie decyzji zakupowej w określonych okolicznościach będzie z jakiegoś powodu utrudnione. Wówczas pomysłem na prezent dla przyjaciółki może być pięknie zapakowany prezent jubilerski (bon) lub karta podarunkowa w dużym zakresie nominałów. Prezent jubilerski jest do nabycia w sklepie internetowym oraz w salonach Apart, w których można dokonać wymiany na wybrany przez siebie produkt. Kartę podarunkową, będącą alternatywą dla prezentu jubilerskiego, można zakupić i zrealizować zarówno w salonach, jak i online. Taki prezent urodzinowy można wówczas przesłać bezpośrednio do obdarowanej. To także wygodne rozwiązanie, by wręczyć upominek przyszłej mamie, która mieszka w innym mieście.

Przypomnij sobie kiedy są urodziny twojej przyjaciółki i... do dzieła. Wybór prezentów jest niemal nieograniczony!


Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

W Apart odpowiedzialna za treści magazynowe oraz komunikację marki w mediach.

Więcej artykułów tego autora