Marysia Dębska z kwiatem piwonii

Prezent na Dzień Kobiet

Przewodniki zakupowe 2023-02-22 PRZECZYTASZ W W 2 MINUTY

8 marca to wyjątkowa data w kalendarzu. Święto każdej z nas. Dzień, w którym kobiecość celebrować warto jeszcze bardziej, niż na co dzień. To także doskonały moment, by podarować prezent biżuteryjny – najbliższej kobiecie lub… samej sobie. Jaka biżuteria na Dzień Kobiet będzie najlepiej podkreślała ważność tego dnia? Po jaki motyw sięgnąć z okazji dnia kobiet?

Na początek kilka informacji, o których warto pamiętać:

  • Dzień Kobiet to niewątpliwie święto wymagające szczególnej oprawy i podkreślenia. Biżuteria na Dzień Kobiet będzie doskonałym wyborem.

  • Zwłaszcza tego dnia warto postawić na biżuterię z motywem nieskończoności. To symbol miłości, przyjaźni i przywiązania.

  • Jakie jeszcze motywy idealnie sprawdzą się na Dzień Kobiet? Niech będzie to biżuteria z motywem serca, motyw kwiatów w tym najbardziej niezwykły motyw róży, a także biżuteria z motywem imienia lub nieco bardziej symboliczny motyw litery.

Nieskończoność kobiecości

Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony jest w wielu krajach na całym świecie. Tego dnia szczególnie podkreśla się zasługi kobiet dla świata – patrząc w przeszłość, ale przede wszystkim w przyszłość.

Dzień Kobiet to niewątpliwie święto wymagające szczególnej oprawy i podkreślenia. Tego dnia Panie obsypywane są kwiatami i upominkami. Warto pamiętać, że biżuteria będzie stanowiła doskonały wybór i obdarować bliską kobietę takim właśnie podarkiem. Dzień Kobiet to święto każdej z nas – matki, córki, żony i partnerki, uczennicy, pracownicy – kobiety. Dlatego biżuterię z okazji Dnia Kobiet dobrze jest również sprawić sobie samej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pomysł na prezent dla samej siebie

Biżuteria z motywem nieskończoności

Jaki motyw będzie idealny z okazji dnia kobiet? Przede wszystkim znak nieskończoności symbolizujący trwałą relację – miłość, przyjaźń czy przywiązanie. Biżuteryjne propozycje z motywem nieskończoności zachwycą każdą obdarowaną kobietę. W Apart i na apart.pl znaleźć można zarówno minimalistyczne, delikatne zdobienia, jak i motyw odwróconej ósemki w bardziej odważnej, wyrazistej odsłonie. Motyw nieskończoności umieszczono na kolczykach, bransoletkach, zawieszkach, naszyjnikach oraz pierścionkach.

Warto przyjrzeć się także biżuterii z nieskończonością w połączeniu choćby z motywem serca czy symboli szczęścia. Doskonale sprawdzą się także kamienie szlachetne, w tym najbardziej zachwycające – diamenty. Szukając prezentu na dzień kobiet dla mamy czy teściowej, warto zwrócić też uwagę na dodatkowe zdobienia perłami lub biżuterię z tymi zachwycającymi klejnotami.

Motywy biżuteryjne podkreślające kobiecość

Kolekcja biżuteryjnych propozycji z nieskończonością to jednak tylko propozycja. Jakie jeszcze motywy idealnie sprawdzą się na Dzień Kobiet? W Apart i na apart.pl, biorąc pod uwagę preferencje i upodobania osoby, której prezent biżuteryjny chcemy wręczyć, znajdziemy piękne kolekcje i symbole wyrażające uczucie. Na początek ponadczasowy motyw serca. Biżuteria z takim zdobieniem będzie pięknie dopełniać każdej stylizacji, a jednocześnie przypominać osobie ją noszącej o tym, jak ważna jest miłość. Dzień Kobiet jednak to także kwiaty. Biżuteria z motywem kwiatów wręczona w Dniu Kobiet będzie miała wymiar niezwykle symboliczny. Warto zwrócić szczególną uwagę na motyw róży. Róża postrzegana jest jako jeden z najszlachetniejszych kwiatów. Symbol miłości, czułości, piękna. Równie zachwycająca jest biżuteria Apart z tym motywem. Co jeszcze na Dzień Kobiet? Biżuteria z motywem imienia ukochanej lub bliskiej kobiety sprawdzi się doskonale. Z kolei Paniom preferującym nieco bardziej subtelne zdobienia proponujemy biżuterię z motywem litery. Pierwsza litera imienia ma wartość niezwykle symboliczną i z pewnością będzie trafionym prezentem.

Biżuteria modułowa

Ukochanej z okazji Dnia Kobiet wręczyć można również biżuterię, którą będzie mogła spersonalizować. Mowa tu o dwóch niezwykle pięknych i ponadczasowych kolekcjach Apart. Pierwszą z nich jest Apart Beads Collection. Wzory i modele zdobień dostępne w ofercie pozwalają stworzyć idealną na daną okazję. Szeroka oferta zawieszek beadsa daje możliwość personalizowania biżuterii i została stworzona z myślą o kobietach, które chcą mieć biżuterię niepowtarzalną i oryginalną.

Druga to Charms Collection stworzona z myślą o kobietach kreatywnych, chcących mieć możliwość dopasowania dodatków na miarę swoich potrzeb. Sam wybór wzoru bazowego daje szansę sięgnięcia po rozwiązanie najbliższe preferowanemu stylowi.

Zarówno w ofercie beads, jak i charms znaleźć można motywy szczególnie wyjątkowe w Dniu Kobiet, a więc wspomniane już serce, nieskończoność czy kwiaty w różnych odsłonach.

Prezent na Dzień Kobiet

Poszukując biżuterii na Dzień Kobiet przede wszystkim należy wziąć pod uwagę osobiste preferencje osoby, której chcemy wręczyć prezent. Decydując się na konkretny wzór i model oraz wybierając motyw pamiętajmy, że najważniejsza jest pamięć i podkreślenie relacji. Wręczenie upominku będzie tylko dodatkowo ją wzmacniać.

A co jeśli nie biżuteria? Doskonałym pomysłem może być także podarowanie bliskiej kobiecie (lub wręczenie samej sobie) szkatułki na biżuterię, dzięki której przechowywanie i troska o precjoza będą nie tylko prostsze, ale przede wszystkim przyjemniejsze dla oka.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak przechowywać biżuterię?