Szkatułka z biżuterią

Jak przechowywać biżuterię? [PORADNIK]

Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

Poradniki 2022-05-09 PRZECZYTASZ W 2 MINUTY

Pierścionki, bransoletki, łańcuszki i kolczyki to biżuteria, którą wiele z nas nosi na co dzień, dobierając wzory i modele w zależności od stylizacji i planu dnia. By cieszyła oko, powinna być odpowiednio traktowana – właściwie noszona, pielęgnowana i przechowywana. W tym celu przyda się odpowiednia szkatułka na biżuterię.

Na początek kilka zasad, o których warto pamiętać:
  • Odpowiednia pielęgnacja i właściwe przechowywanie biżuterii to podstawa troski o drogocenności.
  • Szkatułki na biżuterię od Apart to szeroka gama modeli: dostępność różnych kolorów, kształtów oraz rodzajów zapięć umożliwi wybranie wzoru odpowiadającego potrzebom.
  • To doskonały pomysł na prezent dla babci, mamy lub ukochanej. W tym ostatnim przypadku idealnym wyborem będzie szkatułka na biżuterię serce.

Jak przechowywać biżuterię?

Należy mieć na uwadze, że biżuteria to materia niezwykle delikatna, dlatego odpowiednia pielęgnacja i jej przechowywanie to podstawa troski o drogocenności. Przechowywanie biżuterii w dużej mierze zależy od tego o jakich modelach i wzorach mówimy, niemniej należy pamiętać o kilku zasadach:

  • Zadbaj o to, by poszczególne kosztowności nie miały ze sobą bezpośredniego kontaktu – zapobiegnie to rysowaniu się ich powierzchni.
  • Perły zaleca się przechowywać osobno, najlepiej w woreczkach z naturalnych, przewiewnych tkanin.
  • Odpowiednia szkatułka na biżuterię będzie nie tylko gwarancją porządku, ale i jej bezpieczeństwa.
  • Zwróć uwagę na odkładanie i wyjmowanie biżuterii. Zwłaszcza łańcuszków, które bez zadbania o należytą staranność mogłyby się splątać.
  • Zadbaj, by nie zabrudzić kosztowności np. kremem do rąk, balsamem do ciała czy oliwką.

Wiedząc jak dbać o biżuterię, należy się nią cieszyć. Nie trzymać w szufladzie jedynie na „specjalne okazje”, a pokazywać się w niej światu. Zasługuje na to. Ty również!

CZYTAJ WIĘCEJ: Biżuteria na co dzień - jak ją dobrać?

Szkatułka na biżuterię

Marka Apart ma w swojej ofercie szeroką gamę szkatułek na biżuterię. Szukając koloru, kształtu, designu i rodzaju zapięcia odpowiadającego twoim potrzebom, zastanów się, jakie będzie podstawowe przeznaczenie kuferka na biżuterię. Jeśli wśród twoich drogocenności dominują kolczyki, skup się na modelu mającym więcej przestrzeni na te właśnie kosztowności. Jeśli są to bransoletki, zwróć uwagę na możliwość ich przechowywania.

Szkatułka na biżuterię z lusterkiem to akcesorium, które powinna posiadać właściwie każda kobieta. Kwestią gustu pozostają jednak pozostałe elementy: czy szkatułka na biżuterię szara, różowa, zielona niebieska, a może szkatułka na biżuterię w kolorze ecru będzie najbardziej odpowiednia? Może się okazać, że warto mieć ich kilka…

Kształt szkatułki na biżuterię

Kwestia kształtu to w pierwszej kolejności rzecz gustu, w drugiej jednak również przeznaczenia. Jeśli kuferek na biżuterię będzie miał służyć jej przewożeniu, lub przechowywaniu najważniejszych drogocenności, sprawdzi się szkatułka na biżuterię okrągła lub kwadratowa. Kiedy jednak jej przeznaczeniem będzie trzymanie drogocenności w domu, warto zastanowić się, czy nie lepszym pomysłem będzie szkatułka na biżuterię duża. W ofercie Apart znaleźć można kuferki okrągłe, kwardratowe, prostokątne i w kształcie serca.

Jeśli jesteś fanką biżuterii modułowej i w swojej kolekcji drogocenności posiadasz zawieszki charms lub beads, warto zakupić specjalną szkatułkę na biżuterię z przegródkami na beads'y i charms'y, ułatwiającą przechowywanie aktualnie nienoszonych na bransolecie zawieszek.

Szkatułka na biżuterię serce

Szkatułka na biżuterię w kolorze czerwonym serce to wyjątkowy przedmiot. Nie tylko pozwala na bezpieczne przetrzymywanie drogocenności, ale sama w sobie jest pięknym akcesorium biżuteryjnym. Jeśli szkatułka na biżuterię serce została wręczona jako prezent, każdorazowe włożenie i wyjęcie z niej biżuterii sprawia, że ciepło myślimy o obdarowującym.

Szkatułka na zegarki

Równie ważne, jak troska o biżuterię, jest dbanie o zegarki. Służą już nie tylko do odmierzania czasu, ale są biżuterią samą w sobie. Dlatego zasługują na wyjątkową opiekę. Nierzadko zdarza się, że mamy więcej niż jeden zegarek i danego dnia zakładamy dopasowany do stylizacji. Pozostałe najlepiej trzymać w bezpiecznym miejscu. Takim jest niewątpliwie szkatułka na zegarki. W ofercie Apart znaleźć można wyjątkowe szkatułki pozwalające na przechowywanie kilku zegarków.

W przypadku męskich zegarków idealnie sprawdzi się rotomat zegarkowy. To akcesorium na kształt kuferka, służące do bezpiecznego przechowywania czasomierzy. Przede wszystkim jednak jest to urządzenie służące do nakręcania zegarków mechanicznych z automatycznym naciągiem. W czasie gdy zegarek nie jest użytkowany, można umieścić go w rotomacie, zapewniając ciągłą pracę mechanizmu i optymalny naciąg sprężyny. To sprawi, że zakładając go będziemy mieć pewność dokładnego chodu, zgodnego z parametrami mechanizmu. Rotomat ma szansę być dobrym pomysłem na prezent dla gentelmana.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak nosić zegarek?

Gdzie kupić szkatułkę na biżuterię

Szkatułki na biżuterię, szkatułki na zegarki oraz rotomaty dostępne są w sklepie internetowym oraz w salonach jubilerskich Apart na terenie całego kraju.

Szkatułka na prezent

Szkatułka na biżuterię z przegródkami, w odcieniu lubianym przez osobę, której chcemy sprawić przyjemność, będzie z pewnością pięknym prezentem. Sprawdzi się jako podarunek na wiele okazji – szkatułka na biżuterię dla mamy może ucieszyć ją nie tylko w Dzień Matki, ale też przy okazji imienin. Szkatułka na biżuterię dla babci będzie idealnym bożonarodzeniowym upominkiem dla babci. To też praktyczny prezent dla babci w dniu jej święta - czyli na dzień babci i dziadka. Z kolei szkatułka dla dziewczynki ucieszy niejedna małą księżniczkę w dniu jej urodzin.

Może okazać się, że wybór modelu i podjęcie decyzji zakupowej są dość trudne ze względu na szeroką ofertę dostępnych szkatułek na biżuterię. Wówczas sprawdzą się pięknie zapakowane prezenty jubilerskie (bony) lub karty podarunkowe Apart w dużym zakresie nominałów. Prezent jubilerski jest do nabycia w sklepie internetowym oraz w salonach Apart, w których można dokonać wymiany na wybrany przez siebie produkt, w tym również szkatułkę na biżuterię. Kartę podarunkową, będącą alternatywą dla prezentu jubilerskiego, można zakupić i zrealizować zarówno w salonach, jak i online.


Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

W Apart odpowiedzialna za treści magazynowe oraz komunikację marki w mediach.

Więcej artykułów tego autora