Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Poradniki 2022-09-23 PRZECZYTASZ W 2 MINUTY

Kiedy wybieramy ubrania i dodatki, chcemy się czuć w takim zestawie dobrze, wygodnie i stylowo. Staramy się wyeksponować atuty urody oraz figury i zamaskować niedoskonałości. Pomocna w tym jest także biżuteria: dobierając odpowiednie kolczyki możemy podkreślić lub skorygować kształt twarzy. A zatem, jak je dopasować do siebie, aby dobrze w nich wyglądać?

Na początek kilka zasad, o których warto pamiętać:

  • Biżuteria to ważny element stylizacji i tak jak pozostałe, dobrze dopasowana potrafi podkreślić atuty kobiety i odwrócić uwagę od niedoskonałości.
  • Istotną kwestią przy wyborze kolczyków jest kształt twarzy, do którego powinno się je dopasować, aby zachować jej odpowiednie proporcje.
  • W zależności od typu buzi – okrągłej, owalnej, trójkątnej czy kwadratowej – dobieramy kolczyki o określonej formie, które podkreślą kobiecą urodę.

Kolczyki do twarzy owalnej

Zacznijmy od czegoś łatwego: twarzy owalnej. Jest ona uważana za proporcjonalną i najbardziej idealną. Posiadaczki takiego kształtu buzi nie muszą się ograniczać, bo taki typ twarzy gwarantuje pełną dowolność w doborze kolczyków, a kobieta w każdych wygląda zjawiskowo. Lubisz dyskretne wzory sztyfty, które są subtelnym uzupełnieniem stylizacji? Możesz je śmiało nosić. Kochasz kolczyki koła w wersji XXL? Także w tym ponadczasowym modelu będziesz świetnie wyglądać. Na specjalne okazje możesz śmiało założyć długie błyszczące kolczyki, które także będą współgrały z twoim owalnym kształtem twarzy. Jesteś prawdziwą szczęściarą i jedyne, o czym musisz zadecydować, to kwestia tego, czy wolisz wzory ze srebra, czy złota i jakimi kamieniami chciałabyś, aby były ozdobione.

Kształty kolczyków odpowiednie do okrągłej buzi

Innym typem jest twarz okrągła, przy której dopasowanie odpowiednich kolczyków jest nieco większym wyzwaniem. Taki kształt sprawia, że rysy nie są zbyt wyraziste, a dobrze dobrane kolczyki pozwolą na optyczną zmianę proporcji i złagodzenie charakterystycznego dla niej efektu dziecięcości rysów. Kobieta o twarzy okrągłej powinna wybierać wiszące kolczyki, które wysmuklą rysy i poprawią proporcje buzi. W Apart jest bardzo szeroki wybór takich wzorów w różnym stylu: bliższe boho z kolekcjiKolory czy La Donna to złote lub srebrne wzory ozdobione barwnymi lub czarnymi cyrkoniami. Jeśli zależy ci na szybkim efekcie, doskonałym wyborem będą przekładane wiszące kolczyki. Przy tym kształcie twarzy znakomicie sprawdzają się także wzory z geometrycznymi elementami, a takich nie brakuje w biżuteryjnej linii modowej marki Elixa.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak nosić długie kolczyki?

Idealne kolczyki dla kobiet o kwadratowej twarzy

Podobnych zasad w doborze kolczyków, jak kobiety o buzi okrągłej, powinny trzymać się posiadaczki twarzy kwadratowej. Dopasowane do niej kolczyki złagodzą ostrość rysów i pewną kanciastość, dlatego należy unikać wzorów o wyrazistych geometrycznych formach. Doskonale za to sprawdzi się motyw koła, a ponieważ przy tym kształcie twarzy mocno zaznaczona jest żuchwa, ich harmonijna forma optycznie ją zneutralizuje. Taką rolę spełnią także wiszące kolczyki ze swobodnie opadającymi elementami, zakończone chwostami czy też ozdobione kompozycją owalnych detali, na przykład agatami. Takie kolczyki ma w swojej oferciemarka Artelioni i można je znaleźć w takich jej kolekcjach, jak Paradise, Bellissima lub Stones. Każdy z modeli doskonale sprawdzi się jako dodatek dla kobiety o kwadratowej twarzy. Innym oryginalnym rozwiązaniem jest założenie poza kolczykami nausznicy, co wprowadzi nutę asymetrii, także wizualnie poprawiającą owal buzi.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nausznice – oryginalna alternatywa dla kolczyków

Najlepsze wzory kolczyków do twarzy trójkątnej

Twarz trójkątna charakteryzuje się tym, że jest szersza w górnej części i dość ostro zwęża się w dolnej partii, a zatem rolą kolczyków będzie tu optyczne poszerzenie właśnie tej drugiej, aby nieco zrównoważyć ją z górną. W tym przypadku warto postawić na wzory niezbyt długie, za to ozdobione wyrazistymi elementami, również o geometrycznych formach. Wybierając kolczyki dla siebie, warto przyjrzeć się modelom z kolistymi detalami, w tym zdobionym diamentami lub motywami roślinnymi. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na supermodne wzory z liśćmi monstery. Trójkątna twarz zyska zrównoważony kształt po założeniu kolczyków z dekoracyjnymi motywami w kształcie gruszki - w Apart jest ogromny wybór takich wzorów, w tym zdobionych perłami i cyrkoniami lub projekty dla wielbicielek ciepła i naturalnego piękna bursztynów. Dobrym wyborem są także modele z ozdobnymi rozetami: przykuwającymi uwagę i równoważącymi dysproporcje w kształcie twarzy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak nosić kilka kolczyków jednocześnie?