Zawieszki na łańcuszkach

Jak łączyć biżuterię? [5 WSKAZÓWEK]

Poradniki 2023-04-25 PRZECZYTASZ W 3 MINUTY

Większość z nas ma ulubione „sety” biżuteryjne, które zakłada na co dzień. W szkatułce na biżuterię znaleźć można także wzory i modele na wieczorne czy bardziej uroczyste wyjścia. Niektóre z nas nie lubią zmian, inne chętniej i częściej mieszają oraz zestawiają ze sobą biżuterię. Warto mieć na uwadze trendy, by odpowiednimi wyborami podkreślać look. Oto kilka wskazówek jak łączyć biżuterię.

Na początek kilka informacji, o których warto pamiętać:

  • Ważne, aby łącząc biżuterię zadbać o to, by w ten sposób podkreślić swój indywidualny styl, a całemu lokowi dodać charakteru i przysłowiowego pazura.

  • Warto kontrastować biżuterię i akcentować zwłaszcza jeden z elementów. Chodzi zarówno o rozmiar, jak i zdobienia. Wyraziste kolczyki przełamać można delikatnymi bransoletkami. Z kolei mnogość pierścionków w rozmiarze XXL przygaszą subtelne ozdoby szyi.

  • Łącząc biżuterię należy mieć na uwadze także względy jej bezpieczeństwa i zachować ostrożność zwłaszcza przy zakładaniu kilku bransoletek lub odrób szyi. Należy zwrócić uwagę, by biżuteria się nie plątała i wzajemnie nie uszkadzała.

Jak łączyć naszyjniki i łańcuszki

Ozdoby dekoltu to niezwykle lubiane formy biżuteryjne. Chętnie zakładane przez kobiety naszyjniki, łańcuszki – sauté, czy też z zawieszkami – można fantastycznie komponować i stylowo łączyć. Jak nosić kilka łańcuszków, czy też naszyjników?

Warto pamiętać o tym, że zakładane na szyję ozdoby mają podkreślać indywidualny styl. Na co zwrócić uwagę? Łącząc kilka naszyjników czy łańcuszków, zadbać należy o różnorodną ich długość. To sprawi, że uzyskamy piękny, kaskadowy efekt. Warto szukać własnych rozwiązań i próbować łączyć grube, wyraziste łańcuchy z delikatną i subtelną biżuterią. Ciekawym pomysłem może być także łączenie chokera z innymi ozdobami.

Właściwie każda stylizacja sprzyja takim formom. Ułożone kaskadowo ozdoby szyi będą pięknie prezentować się tak w przypadku letnich sukienek, jak i zabudowanych swetrów z golfem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak nosić kilka naszyjników

Jak łączyć bransoletki

Bardzo często bransoletka jest czymś więcej, niż tylko ozdobą nadgarstka. Dla wielu z nas ma znaczenie symboliczne. Nosimy je samodzielnie lub na przegubie dłoni wspólnie z zegarkiem.

W przypadku bransoletek najważniejszy jest komfort i osobiste preferencje. Warto jednak zadbać o to, by łącząc wzory i modele zestawiać je w sposób bezpieczny dla biżuterii. Śmiało można zestawiać kruszce, podobnie jak łączyć style – bransoletki na sznurku nadadzą całości stylizacji sportowego sznytu.

Ciekawie na nadgarstku prezentują się także bransoletki sztywne. Chętnie łączone są przez kobiety z zegarkiem – w tożsamym lub przeciwnie – skrajnie kontrastującym stylu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak nosić kilka bransoletek

Jak łączyć pierścionki

Jednym z najbardziej powszechnych połączeń jest noszenie pierścionka zaręczynowego wspólnie z obrączką. To jednak pozostaje w kwestii gustu i komfortu kobiet. Niezależnie jednak od preferencji w tym obszarze warto pamiętać, że doskonale prezentują się pierścionki noszone na dłoniach w liczbie mnogiej – przyjąć można, że na każdym palcu. Równie ciekawie wyglądać będzie zestawienie wzorów XXL z delikatnymi obrączkami.

Pierścionki mogą stanowić oddzielny, ciekawy akcent stylizacyjny, a jednocześnie uzupełniać, czy też przełamywać inne dodatki. Warto zwrócić uwagę na swoisty link łączący poszczególne z nich. Może to być np. motyw łańcucha pojawiający się tak w pierścionku, jak i na bransoletce lub naszyjniku. Czy też kamień szlachetny zdobiący pierścionek i kolczyki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pierścionki – jak je nosić i modnie łączyć?

Jak łączyć zestawy biżuterii

Niejednokrotnie zależy nam na tym, by założyć zawieszkę i kolczyki w zestawie. Noszenie kompletu biżuterii jednak nie wyklucza zakładania dodatkowych klejnotów. Dwa komplety? To oczywiście kwestia preferencji. Jeśli masz ochotę założyć dwie zawieszki – śmiało.

Bez konsekwencji możliwe jest także dekompletowanie biżuterii lub łączenie ze sobą elementów z różnych zestawów. Zwłaszcza gdy są do siebie zbliżone, np. przedstawiając te same lub powiązane ze sobą motywy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak łączyć złoto ze srebrem

Jak łączyć zegarek z biżuterią

Nie ulega wątpliwości, że funkcją zegarka nie jest już tylko wskazywanie czasu. Zegarek niewątpliwie stanowi ważny element stylizacji i uzupełnia zakładaną biżuterię. Kobiety decydują się na styl delikatny, subtelnie współgrający z kolczykami czy zawieszkami, lub przeciwnie – wyrazisty, wybijający się na pierwszy plan.

Zegarek często noszony jest samodzielnie, jednak wiele kobiet decyduje się zakładać na ten sam nadgarstek bransoletki. Zazwyczaj bardziej wyraziste: bransoletki sztywne, bransoletki ze sznurka lub modele z kolekcji Beads lub Charms.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak łamać styl w noszeniu zegarków