Prezent na Dzień Matki

Prezent na Dzień Matki [POMYSŁY]

Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

Przewodniki Zakupowe 2022-04-29 PRZECZYTASZ W 2 MINUTY

„Mama to miękkie ręce. Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność” pisał Melchior Wańkowicz w „Zielu na kraterze”. 26 maja, czyli Dzień Matki, to niezwykła data w kalendarzu. Tego dnia warto szczególnie podkreślić rodzicielską więź. Zastanawiając się, jaki prezent wybrać na Dzień Matki, dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po biżuterię. Szeroki wybór modeli to gwarancja trafionego upominku.

Na początek kilka zasad, o których warto pamiętać:
  • Serce, napis „mama”, a może kamienie ozdobne – warto znaleźć odpowiedni motyw biżuteryjny podczas podejmowania decyzji co kupić na Dzień Matki.
  • Kobietom kreatywnym, lubiącym zmiany i chętnie podkreślającym określone okazje poprzez dobór odpowiedniej, symbolicznej biżuterii, z pewnością przypadną do gustu kolekcje modułowe. To doskonały pomysł na prezent z okazji Dnia Matki.
  • Odpowiednio dobrana biżuteria dodatkowo personalizowana grawerunkiem na Dzień Matki, stanowić będzie zachwycający upominek.

Dzień matki – 26 maja

Dzień Mamy to niezwykłe święto, które podkreślić ma szacunek, jakim darzone są rodzicielki. Jego historia sięga czasów starożytnej Grecji i Rzymu. Wówczas kultem otaczano matki-boginie, które symbolizować miały płodność i urodzaj.

Później dzień dla matki pojawiał się w różnej formie. W XVII-wiecznej Anglii święto ku czci mam znane było jako niedziela u matki i sprowadzało się do modlitw w najbliższej katedrze. Tradycją było także wręczanie mamie w tym dniu drobnego upominku – najczęściej kwiatów lub słodyczy. W zamian rolą mamy było udzielenie błogosławieństwa. Zwyczaj ten przetrwał do XIX wieku i powrócono do niego po II wojnie światowej.

Nieco inaczej tradycja świętowania dnia matki kształtowała się za oceanem. W połowie XIX wieku amerykańska nauczycielka Ann Maria Reeves Jarvis ogłosiła Dni Matczynej Pracy, który to precedens stał się początkiem historii Dnia Matki w Stanach Zjednoczonych. W 1905 roku zaproponowano oficjalnie wpisanie w kalendarz święta, jakim jest Dzień Matki. W ciągu kilku lat zwyczaj ten rozpowszechnił się na niemal wszystkie stany, aż finalnie w 1914 roku Kongres Stanów Zjednoczonych uznał przypadający na drugą niedzielę maja Dzień Matki za święto narodowe.

W Polsce Dzień Matki obchodzony jest 26 maja. To święto nie tylko mam, ale także dzieci, które mają okazję wyrazić uczucie w niecodzienny sposób i podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Dzień Matki na świecie jednak obchodzony jest w różnych terminach. W niektórych krajach obchodzony jest wspólnie z Dniem Kobiet.

Co kupić na Dzień Matki

Wielu z nas już z początkiem maja zastanawia się co na prezent na Dzień Matki? Jest to rzeczywiście wyjątkowe święto i zasługuje na podkreślenie. Niemniej 26 maja to tylko symbol miłości i więzi łączącej najbliższych przez cały rok. Dlatego warto, by prezent na Dzień Matki również miał wymiar symboliczny. Warto tego dnia podkreślić miłość i pamięć upominkiem niewielkim, ale przemyślanym i wybranym z zaangażowaniem.

Niezależnie od prezentu na Dzień Matki, ogromne znaczenie mieć będą także życzenia składane tego dnia. Życzenia na Dzień Mamy, niezależnie od formy, stanowić będą wzruszający dodatek do prezentu i poruszą każde matczyne serce.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak zmierzyć rozmiar biżuterii?

Dzień matki: biżuteria

Biżuteria to doskonały pomysł na prezent z okazji Dnia Matki. Styliści marki Apart przygotowali liczne wzory, motywy i kolekcje, spośród których na pewno możliwy będzie wybór idealnego produktu dla mamy.

Biżuteria z motywem „mama”

Ten zwrot nigdy się nie nudzi. Od pierwszego, jakże wyczekanego, wypowiedzianego głośno „mama”, wzrusza za każdym razem. Biżuteria z napisem mama dostępna jest w ofercie marki Apart w wielu odsłonach. Niewątpliwie zjawiskowo prezentować będzie się zwłaszcza w formie naszyjnika z motywem „mama”, bardzo często wplecionym w inne symbole, choćby motyw nieskończoności. Znaleźć można modele zarówno złote, jak i srebrne, wiele z nich dodatkowo zdobionych cyrkonią lub diamentami.

Wielu mamom przypaść do gustu mogą także zawieszki z literą M. Zachwycają subtelnością i symboliką. Pięknie prezentować będą się nie tylko w Dniu Matki.

Napis „mama” to także wyjątkowo wdzięczny motyw do umieszczenia na nadgarstku. Bransoletki z napisem „mama” dostępne są w klasycznej odsłonie złota lub srebra. Jednak oryginalnym pomysłem może być zakup modeli ze sznurka lub dodatkowo zdobionej kamieniami, np. kwarcami lub akwamarynami.

Motyw serca w biżuterii

Serce, czyli symbol miłości i szacunku, to niewątpliwie trafiony motyw biżuteryjny podczas podejmowania decyzji co na Dzień Matki. W ofercie Apart dostępne są niezwykłe zawieszki w kształcie serca. Znajdą wśród nich idealne modele zarówno miłośnicy złota, jak i srebra. Wiele z nich dodatkowo zdobionych jest kamieniami szlachetnymi lub ozdobnymi, co warto mieć na uwadze, wybierając prezent na Dzień Matki.

Bransoletki z motywem serca również pięknie prezentować się będą na nadgarstku mamy w każdym wieku. Wiele modeli łączy w sobie wspomniany wcześniej napis „mama” z motywem serca właśnie, co może stanowić wyjątkowo oryginalne i doceniane w tym dniu połączenie.

Kolczyki na Dzień Matki

Kolczyki stanowią ulubiony dodatek biżuteryjny wielu kobiet. Wiele Pań rozpoczyna dzień od wyboru modelu pasującego do stylizacji. W myśl zasady, że piękna w szkatułce na biżuterię nigdy za wiele, kolczyki idealnie wpisują się w upominek na Dzień Matki. Warto prześledzić ofertę marki Apart z uwzględnieniem indywidualnych preferencji. Dostępne są bowiem modele delikatnie zdobiące małżowinę uszną, odrobinę bardziej okazałe, jak i długie, wiszące ozdoby. Różnić się mogą także rodzajem zapięcia. Wydaje się, że trafionym prezentem na Dzień Matki będą kolczyki z zapięciem angielskim.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rodzaje zapięć kolczyków. Co warto wiedzieć i jakie wybrać?

Odważna biżuteria dla mamy

Marka Elixa to świeży, odważny i nowoczesny design. W prezent na Dzień Matki, zwłaszcza tej lubiącej bardziej okazałe modele, wpiszą się więc idealnie bransoletki i naszyjniki ze stali szlachetnej – również te z motywem serca – czy wyraziste pierścionki podkreślające kobiecy styl.

Paniom lubiącym bardziej wyraziste akcesoria biżuteryjne spodobają się także zapewne nowości od Artelioni. Piękne bransolety z kamieniami ozdobnymi doskonale uzupełniać będą się z zestawem kolczyków lub zawieszką.

Puzderko na Dzień Matki

Te niezwykłe akcesoria biżuteryjne to coś więcej, niż tylko uzupełnienie stylizacji. W puzderkach bowiem możliwe jest ukrycie tego, co wyjątkowe. Choćby wspólnego zdjęcia. Taki prezent na Dzień Matki ma szansę przywołać najpiękniejsze wspomnienia.

Styliści Apart przygotowali zarówno puzderka złote, jak i srebrne. W każdym wariancie dodatkowo znajdziemy wyjątkowe zdobienia, choćby diamenty czy cyrkonie.

Idealna na Dzień Matki: biżuteria modułowa

Kobietom kreatywnym, lubiącym zmiany i chętnie podkreślającym określone okazje poprzez dobór odpowiedniej, nierzadko symbolicznej biżuterii, z pewnością przypadną do gustu kolekcje modułowe. Ich poszczególne elementy to także doskonałe pomysły na prezent z okazji Dnia Matki.

Apart Beads Collection

Apart Beads Collection daje możliwość personalizowania biżuterii i powstała z myślą o kobietach, które chcą mieć ozdoby niepowtarzalne i oryginalne. Szeroka oferta wzorów bazowych bransoletek, a także kolczyków i naszyjników oraz ponad 400 zawieszek beads i stoperów sprawia, że każda kobieta może stworzyć biżuterię odzwierciedlającą osobowość, pasje, nastrój, uczucia i ważne wydarzenia w życiu. Dzień Matki jest niewątpliwie jedną z takich okazji, stąd styliści marki Apart przygotowali specjalnie na to święto zawieszki beads na Dzień Matki.

Sama zawieszka może stanowić piękny prezent, jeśli jednak prezent na Dzień Matki ma być początkiem przygody z kolekcją beads, można sięgnąć po gotowe wzory bransoletek z beadsami. W przyszłości gotowe zestawy można uzupełniać i wymieniać wedle aktualnych upodobań lub okazji!

Zawieszki Charms

Równie nietuzinkowym i w swej prostocie oryginalnym pomysłem na prezent z okazji Dnia Matki będą zawieszki z kolekcji Charms. Bazą biżuterii jest wzór bazowy, do którego dopina się wymienne elementy. Szeroki wybór w Apart to możliwość dopasowania tegoż właśnie do swojego stylu. Do wyboru są delikatne złote oraz srebrne, jak i wyraziste bransoletki o motywie łańcucha. Będą się prezentować zjawiskowo noszone na nadgarstku solo, jak i ozdobione złotymi i pozłacanymi zawieszkami charms.

Z okazji Dnia Matki warto sięgnąć po specjalnie przygotowaną kolekcję zawieszek charms dla mamy. Znaleźć można także piękne, gotowe kompozycje idealne na święto mamy.

Biżuteria z grawerem

Jednym z najbardziej popularnych, a zarazem niezwykłych możliwości personalizowania biżuterii jest grawerunek. Można go wykonać na większości metali, jednak możliwości grawerowania uzależnione są od wielkości biżuterii, a także struktury powierzchni. Niewątpliwie jednak odpowiednio dobrana biżuteria z grawerunkiem na Dzień Matki stanowić będzie zachwycający upominek.


Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

W Apart odpowiedzialna za treści magazynowe oraz komunikację marki w mediach.

Więcej artykułów tego autora