Apart na Warsaw Fashion Street 2012

Apart na Warsaw Fashion Street 2012

2012-06-26

Na warszawskim Krakowskim Przedmieściu odbyła się VIII już edycja Warsaw Fashion Street. Na 42-metrowym wybiegu tysiące warszawiaków i turystów mogło podziwiać kolekcje zarówno początkujących, jak i uznanych projektantów oraz topowych marek.

Jak co roku, podczas gali wieczornej odbył się pokaz biżuterii Apart. Szlachetne złoto, błysk cyrkonii i ciekawe, wyraziste wzornictwo nowej kolekcji Elixa zachwyciły zebranych gości. Powiewne suknie z atelier Doroty Wróblewskiej, autorstwa Lucjany Zawadzkiej, stanowiły doskonałe tło dla pięknej biżuterii Apart. Podczas gali odbyło się również rozwiązanie i wręczenie nagród w konkursie Apart – Sophisti „Zainspiruj się biżuterią Apart i namaluj obraz”. Nagrodę główną otrzymała Katarzyna Pander-Liszka, a laureatką drugiego miejsca została Agnieszka Sukiennik. 10 najlepszych prac, które zdobyły największą ilość głosów internautów na portalu Sophisti, można było wcześniej podziwiać na wystawie Street of Design. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!

Pomysłodawczynią WFS jest Dorota Wróblewska, która organizuje imprezę wraz z mężem Włodzimierzem. „Po pierwsze, naszą ideą jest promowanie młodych projektantów. Dorota jeździ po całej Polsce, bierze udział w różnych konkursach oraz pokazach mody i wyławia talenty. Daje w ten sposób szansę na sukces osobom z małych miejscowości. Po drugie, naszym celem jest promocja stolicy. Po trzecie – zależy nam, aby przybliżyć modę szerszej publiczności, która nie bywa na zamkniętych pokazach mody. Kolejna sprawa to pomaganie osobom potrzebującym, stąd pokazy charytatywne" – wyjaśnił Włodzimierz Wróblewski.

Gwiazdorską oprawę miał pokaz „Zaradna mama”, którego inicjatorką była dziennikarka „Gali” Magdalena Łyczko. W kreacjach od najlepszych polskich projektantów wystąpiły znane mamy z małymi i dużymi dziećmi, m.in. Monika Mrozowska (w sukni Paprocki&Brzozowski), Jolanta Fajkowska (Teresa Rosati), Anna Głogowska (Łukasz Jemioł), Hanna Lis (La Mania), Kasia Glinka (Maciej Zień). Kreacje, w których wystąpiły gwiazdy, zostaną zlicytowane, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony na rzecz Fundacji Wioski Dziecięce.

W sumie przez cały dzień Warsaw Fashion Street odbyły się 64 pokazy – to jedyny w swoim rodzaju prawdziwy festiwal mody!

Kolekcję Elixa, dostępną wyłącznie w Apart można było zobaczyć na wybiegu w stylizacji Zuo Corp, a biżuterię Apart również w pokazie Łukasza Jemioła, który był finałowym pokazem tej edycji WFS.