Apart z Breitlingiem w kosmosie!

Apart z Breitlingiem w kosmosie!

2012-05-25

24 maja 1962 roku porucznik komandor Scott Carpenter trzykrotnie okrążył Ziemię na pokładzie kapsuły Aurora 7. Na jego nadgarstku widniał Navitimer marki Breitling, który jako pierwszy na świecie chronograf naręczny okrążył Ziemię! Chcąc godnie uczcić 50. rocznicę swojego dziewiczego lotu w kosmos, Breitling „wynosi na orbitę” nowy Navitimer Cosmonaute w limitowanej edycji liczącej 1.962 egzemplarze.

Firma Apart, jako autoryzowany dystrybutor marki Breitling w Polsce, zorganizowała wyjątkową, kosmiczną premierę kolekcji w Polsce, dokładnie 24 maja 2012 r. Goście, którzy  tego wieczoru pojawili się w sali o nieprzypadkowej nazwie – Jupiter – mogli na żywo podziwiać kilka egzemplarzy zegarków z tej limitowanej edycji, ale także obserwować panoramę Warszawy o zachodzie słońca i nocą z perspektywy 21 piętra wieżowca Skylight. Równocześnie premiera modelu Navitimer Cosmonaute odbyła się w najważniejszych miastach Europy, choć bezsprzecznie wieczór w Polsce miał najbardziej spektakularny charakter i najbardziej nastrojem nawiązywał do kosmosu... Przedstawiciel firmy, Markus Scharinger, opowiedział zebranym o historii marki Breitling oraz o jej zaangażowaniu w sporty ekstremalne, jak lotnictwo, nurkowanie czy równie emocjonujące a do tego legendarne wydarzenia, jak loty w kosmos.

Wśród gości znaleźli się przedstawiciele mediów, głównie reprezentujących prasę skierowaną do mężczyzn oraz szczęśliwi posiadacze i miłośnicy czasomierzy tej  marki, jak Tomasz Ossoliński czy Dorota i Włodzimierz Wróblewscy.