Aztorin na Gran Turismo Polonia

Aztorin na Gran Turismo Polonia

2012-07-06

Marka zegarków Aztorin została partnerem 8 edycji Gran Turismo Polonia, którego skala i rozmach z roku na rok przebijają najśmielsze oczekiwania! Więcej, mocniej, szybciej – tak w trzech słowach można określić to wielkie motoryzacyjne wydarzenie, na które coraz liczniej zjeżdżają właściciele sportowych bolidów.

Oficjalne otwarcie Gran Turismo na początku lipca w Poznaniu zebrało rekordową pod względem frekwencji widownię: kilkadziesiąt tysięcy osób podziwiało 140 najpiękniejszych, najszybszych i najdroższych samochodów świata, prezentujących swoje wdzięki na ulicznym pokazie. "Liczba osób i samochodów na ulicy Hlonda po raz kolejny przekonała nas, że zmierzamy w dobrą stronę. Gran Turismo Polonia z roku na rok rośnie w siłę, stając się największym tego typu wydarzeniem w Polsce, a może nawet Europie" – mówił Peter Ternstrom, organizator imprezy.

Jedną z atrakcji GTP był udział marki Koenigsegg: publiczność podziwiała wart ponad 2,5 mln zł model CCX – jeden z najbardziej utytułowanych pojazdów tej skandynawskiej firmy. Bolid wziął również udział w nietypowym pokazie – pojedynku z helikopterem Robinson R44 na dystansie 2,5 km, pokazał swój niesamowity potencjał osiągając na prostej ponad 300 km/h! Palenie gumy, zawrotne prędkości i przyprawiający o dreszcze ryk supermocnych silników wywoływały brawa i okrzyki zadowolenia wśród zebranej publiczności. Po gorącym dniu otwartym Gran Turismo Polonia przeniosło się na Tor Poznań, gdzie przez trzy dni kierowcy trenowali pod okiem doświadczonych instruktorów.